Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
8 Niedziela Wielkanocna. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
1. W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy Jubileuszowe Misje Święte, które będą trwały do przyszłej niedzieli włącznie. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas wszystkich Mszy świętych zarówno w niedziele jak i w dni powszednie. Bardzo serdecznie zachęcamy, aby wygospodarować czas i wziąć udział w tych niecodziennych rekolekcjach w roku Wielkiego Jubileuszu 500-lecia naszego Sanktuarium. Szczegółowy program jest dostępny na stronie internetowej klasztoru, a także na folderach, które zostały wystawione na ławkach pod chórem organowym oraz na półkach w przedsionku kościoła.
 
2. Jutro – w ramach misji – w czasie Mszy świętej wieczornej o 18.30 nastąpi uroczyste odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Bardzo prosimy, aby – w miarę możliwości – przynieść ze sobą świece.
 
3. Ojcowie Misjonarze zapraszają na Apele Maryjne, które będą się odbywać od poniedziałku do soboty o g. 20.30. Niech to drugie przybycie do kościoła stanie się wyrazem podziękowania Matce Bożej Rzeszowskiej za Jej opiekę nad nami, a dla tych wszystkich, którzy nie mogą przyjść do kościoła wcześniej, niech będzie formą włączenia się w Jubileuszowe Misje Święte.
 
4. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
-   jutro – święto NMP Matki Kościoła (drugi dzień Zielonych Świąt); ze względu na Misje w tym dniu obowiązywać będzie porządek dnia powszedniego; intencja mszalna, która została zamówiona na godzinę 10.30 zostanie odprawiona o 9.00; ofiarodawców za tę zmianę przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość;
-   we wtorek – 6 dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy; w tym dniu podczas Mszy św. o 18.30 gościć będziemy neoprezbiterów Diecezji Rzeszowskiej;
-    we czwartek – nowe święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
-    w piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
 
5. W związku z gradobiciem i huraganem, który dotknął miasto i gminę Głogów Caritas Diecezji Rzeszowskiej organizuje dzisiaj zbiórkę pieniędzy, które zostaną przekazane poszkodowanym. Datki można dzisiaj składać do puszek przed Bazyliką. Dziękujemy wolontariuszom z grupy „Caritas” działającej przy naszym klasztorze za zaangażowanie w akcję.
 
6. W zeszłym tygodniu przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy do puszek na organizację uroczystości jubileuszowych. Zebraliśmy 8590 złotych, za które składamy gorące podziękowania. Z tych pieniędzy oraz wcześniejszych składek uregulowano już większą część należności za feretron dla figury Matki Bożej. Do zapłacenia pozostało jeszcze 5900 zł. Jak już wspominaliśmy, niedługo zostanie odebrana jubileuszowa sukienka dla Matki Bożej, którą od wielu miesięcy przygotowują Siostry Westiarki z Warszawy. Także ta sprawa będzie dużym wydatkiem dla Sanktuarium. Składamy „Bóg zapłać” wszystkim dobrodziejom i bardzo prosimy o modlitwę w intencji obchodów jubileuszowych.  
 
7. Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymko-wycieczce do Włoch w dniach od 9 do 22 lipca. W czasie wizyty w Rzymie i Watykanie pragniemy spotkać się z Ojcem świętym Franciszkiem i prosić Go o poświęcenie nowych koron dla Matki Bożej Rzeszowskiej. W zakrystii można otrzymać program wyjazdu. Tam też przyjmowane są zapisy.
 
8. W kiosku klasztornym polecamy prasę religijną i pamiątki z naszego Sanktuarium. Dostępny jest jeszcze majowy numer „Egzorcysty” oraz miesięcznik „Cuda i Łaski Boże” poświęcony naszemu Sanktuarium.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.