Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
8 Niedziela Zwykła
1.Dzisiaj rozpoczynamy jubileuszowy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do modlitwy za ludzi dotkniętych alkoholizmem, jak również do podjęcia w tej intencji, abstynencji od alkoholu na czas Wielkiego Postu.
 
2. W najbliższą środę 1 marca rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu - czas przygotowania przez modlitwę, pokutę i jałmużnę do Świat Paschalnych.
 
3. W Środę Popielcową w naszej świątyni porządek Mszy św. świąteczny, tzn. Msze św. sprawowane będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.30 i 18.30. Podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd posypania głów popiołem. Przypominamy, że w  Popielec obowiązuje wiernych post ścisły (jakościowy i ilościowy).
W tym dniu możemy też jałmużną wesprzeć potrzebujących. Po każdej Mszy św. Parafialny Zespół Caritas przeprowadzi zbiórkę pieniędzy do puszek na wsparcie ubogich rodzin z naszej parafii. Przez cały okres Wielkiego Postu będzie także wystawiony kosz przy ołtarzu św. Franciszka na trwałe art. spożywcze dla ubogich.
 
4 W okresie W. Postu zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych. Droga Krzyżowa odprawiana będzie w Bazylice: w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.00. Dodatkowo w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00 i z udziałem młodzieży o godz. 19.10. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Niedziele o godz. 17.30.


5. W piątek,  3 marca o godz. 18.00 odbędzie się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Rzeszowa. Rozpoczęcie pod Krzyżem Ofiar Stalinizmu na placu Śreniawitów, obok zamku, następnie przejdziemy ulicami: Lisa Kuli, Zamkową, Zygmuntowską, Moniuszki, Sokoła do naszej świątyni, gdzie na zakończenie będzie sprawowana Msza św. Przyjdźmy licznie na Drogę Krzyżową, aby w ten pierwszy piątek  marca w odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka, zgodnie z decyzją Episkopatu Polski, w nabożeństwie Drogi Krzyżowej podjąć modlitwę w intencji ofiar pedofilii. Chcemy prosić Boga o łaskę nawrócenia i pokuty dla sprawców, oraz łaskę uzdrowienia z cierpienia dla ofiar tych czynów.
 
6. W sobotę, 4 marca, w liturgiczne wspomnienie św. Kazimierza, królewicza, przeżywać będziemy imieniny biskupa seniora Kazimierza Górnego.  Zachęcamy do modlitwy w Jego intencji. Biskup Solenizant odprawi Mszę św. w dniu imienin w cudownej kaplicy Pani Rzeszowa o godz. 6 rano.
 
7. Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach od 13 do 20 maja tego roku. Pielgrzymkę organizuje i zapisy prowadzi o. Zefiryn Mazur.
 
8. W Liturgii Kościoła bieżącego tygodnia przeżywamy dni wewnętrznej odnowy religijnej: I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. W piątek spowiedź dzieci od 16.00 i Msza św. dla nich o 16.30. Zapraszamy do modlitwy o nowe powołania do Służby Bożej i do modlitwy wynagradzającej. W sobotę od rana odwiedziny chorych naszej parafii.
 
9. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana śp. Ryszard – Edward Zajko, zam. przy ul. M. Konopnickiej 4.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.