Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
8 Niedziela Zwykła
1. Dzisiaj przypada dzień imienin ojca Radosława Gulby. Dziękując za posługę duszpasterską, która od kilku miesięcy pełni w naszym kościele zapraszamy na Mszę świętą w jego intencji jutro o 18.30.
 
2. Również dzisiaj z okazji przypadającego w tym tygodniu święta św. Kazimierza przy naszym kościele można kupić piernikowe serca. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie młodzieży ze Wschodu studiującej w Rzeszowie.
 
3. We wtorek przypadają imieniny biskupa seniora Kazimierza. Polecając go wstawiennictwu Matki Bożej Rzeszowskiej zachęcamy do modlitwy w intencji czcigodnego solenizanta.
 
4. Za kilka dni rozpocznie się okres Wielkiego Postu. Postarajmy się zadbać o szczególne przeżycie tego okresu przez modlitwę, post i jałmużnę. Bardzo serdecznie zachęcamy do codziennego rozważania Słowa Bożego, adoracji Najświętszego Sakramentu, a także uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych.
 
5. W Środę Popielcową Msze święte w naszej Bazylice będą sprawowane wg porządku świątecznego, czyli o 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, a także o 16.30 i 18.30.
 
6. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły, który polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, a także na ograniczeniu się do trzech posiłków w ciągu dnia: jednego do syta i dwóch mniejszych. Po każdej Mszy świętej parafialny zespół „Caritas” będzie zbierał datki dla biednych osób i rodzin z naszej parafii. Już dzisiaj dziękujemy za każdą złotówkę przeznaczoną na ten cel.
 
7. W naszej Bazylice nabożeństwa pasyjne odprawiane będą według następującego porządku:
-  Droga Krzyżowa – w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o 17.45;
-  Droga Krzyżowa dla dzieci – w piątki o 17.00;
-  Droga Krzyżowa dla młodzieży – w piątki o 19.10 (oprócz najbliższego piątku);
-  Godzinki o Męce Pańskiej – w niedziele o 7.00;
-  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o 17.30.
 
8. Przypominamy o możliwości zyskiwania odpustów. Odpust można zyskać codziennie za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej, półgodzinną Adorację Najświętszego Sakramentu lub półgodzinną, pobożną lekturę Pisma Świętego. Odpust za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać raz w tygodniu.
 
9. Już dzisiaj informujemy, że rekolekcje wielkopostne w naszym kościele rozpoczną się w niedzielę, 6 kwietnia. W tym roku poprowadzi je ks. bp Grzegorz Ryś z Krakowa. Równolegle z rekolekcjami ogólnymi ksiądz biskup poprowadzi rekolekcje dla mężczyzn.
 
10. W dniach 2-8 marca przeżywamy będziemy 47 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do gorącej modlitwy i podejmowania innych działań mających na celu promowanie trzeźwości.
 
11. W najbliższy poniedziałek o 19.15 odbędzie się spotkanie Męskiej Grupy, pt. „Porozmawiajmy o kobietach”. Wszystkich mężczyzn zapraszamy do auli Bernardyńskiego Centrum Religijno-Kulturowego. Spotkanie poprowadzi o. Wiktor.
 
12. We środę po Mszy świętej o 9.00 nastąpi poświęcenie wyremontowanego łącznika między przedsionkiem kościoła a korytarzem Męki Pańskiej, w której będzie można oddawać cześć odrestaurowanemu krycyfiksowi, który niegdyś znajdował się przy wyjściu z kościoła. Dziękujemy wszystkim za ofiary na ten cel i modlitwy w tej intencji.
 
13. We czwartek o 18.30 zapraszamy na Mszę świętą w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 
14. Zachęcamy do przyjmowania komunii świętej wynagradzającej w I piątek miesiąca marca. Nabożeństwo z tej okazji będzie sprawowane po Mszy świętej o g. 9.00. Wieczorne nabożeństwo zostanie zastąpione Drogą Krzyżową.
 
15. W piątek o godz. 18.00 odbędzie się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Rzeszowa. Rozpoczęcie pod Krzyżem Ofiar Stalinizmu na placu Śreniawitów, obok Zamku. Potem nastąpi przejście do naszego kościoła, gdzie na zakończenie zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa. Zapraszamy wszystkich do udziału. Prosimy, aby zabrać ze sobą świece.
 
16. W przyszłą niedzielę kazania w naszym kościele będzie głosić o. Marcin Dragan z Syberii. Po Mszach świętych będzie można wspomóc jego pracę materialnie.
 
17. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na adorację Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca o  g. 18.00.
 
18. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana: śp. Stanisława Kołdras zamieszkała przy ul. Sienkiewicza 2 oraz śp. Aleksander Kuliński zamieszkały przy ulicy Konopnickiej 3. Pomódlmy się w intencji zmarłych: Wieczny odpoczynek…
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.