Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
8 Niedziela Zwykła. Uroczystość Najświętszej Trójcy
1. W dniu dzisiejszym kończymy Jubileuszowe Misje Święte, które prowadzili nasi Współbracia z Kalwarii Zebrzydowskiej. Bardzo serdecznie dziękujemy im za to, że zechcieli przyjąć zaproszenie do Rzeszowa i przez kazania i prowadzone nabożeństwa zbliżyć nas do Boga.
 
2. W poniedziałek – w ramach obchodów Roku Jubileuszowego – przeżywać będziemy pielgrzymkę najmłodszych kapłanów z naszej prowincji zakonnej. Uroczysta Msza święta pod przewodnictwem Ojca Prowincjała zostanie odprawiona o g. 12.00.
 
3. Od 15.30 do 18.00 będą wydawane produkty żywnościowe dla ubogich osób z terenu naszej parafii
 
4. Na 19.00 w tym dniu zapraszamy wszystkich mężczyzn. Spotkanie „Męskiej Grupy” odbędzie się w salce na terenie klasztoru.
 
5. We wtorek – kolejny dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. O g. 9.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta z kazaniem, a po niej - nabożeństwo z odczytaniem próśb i ucałowaniem relikwii.
 
6. Wieczorem zaś zapraszamy na koncert, pt. „Veni Sancte Spiritus” zorganizowany przez Instytut Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Rozpoczęcie o 19.30.
 
7. We czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała. Msze świętej w naszej Bazylice będą sprawowane – jak w każdą niedzielę. Centralna procesja eucharystyczna rozpocznie się na Placu Farnym po g. 10.00. Procesja eucharystyczna w naszym kościele będzie miała miejsce w czasie nabożeństwa o 17.45. Zapraszamy na nią nie tylko w czwartek, ale także w czasie całej oktawy. Bardzo prosimy asystę procesyjną, liturgiczną służbę ołtarza, a – od niedzieli – także dzieci pierwszokomunijne.
 
8. We czwartek figura Matki Bożej Rzeszowskiej zostanie zdjęta z ołtarza i umieszczona w nowym feretronie. Jeśli pogoda będzie sprzyjająca to feretron będzie wyniesiony na ołtarz polowy przy Bazylice na zakończenie procesji Bożego Ciała, natomiast wieczorem figurę przewieziemy do Parku Sybiraków. Tam przy akompaniamencie orkiestry wojskowej zostanie wniesiona na scenę i będzie towarzyszyła wykonawcom i uczestnikom koncertu „Jednego Serca, Jednego Ducha”. W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy duchowo i materialnie wspierają obchody Wielkiego Jubileuszu 500-lecia Sanktuarium.
 
9. Z radością informujemy, że nasza Bazylika została wybrana na jeden z kościołów stacyjnych Festiwalu Wiary, który rozpocznie się w Rzeszowie w Boże Ciało. W związku z tym serdecznie zapraszamy na piątkowe spotkanie o g. 15.00 w ramach katechez audiowizualnych. Gościem spotkania będzie Witek Wilk, który wraz 5-cio osobową rodziną przemierza Polskę głosząc Ewangelię.
 
10. W przyszłą niedzielę o 10.30 i 12.00 nasza parafia przeżywać będzie uroczystość I komunii świętej. Bardzo prosimy, aby przychodząc na te Msze święte pozostawić ławki na środku Bazyliki dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 
11. W zeszłym tygodniu do puszek przed kościołem zbieraliśmy pieniądze dla poszkodowanych gradobiciem i huraganem w gminie Głogów. Zebrane 3519 złotych przekazaliśmy „Caritas” Diecezji Rzeszowskiej. Dziękujemy ofiarodawcom, a także zespołowi „Caritas” działającemu przy naszym klasztorze.
 
12. Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Włoch, w czasie której poprosimy Ojca świętego o poświęcenie nowych koron dla Matki Bożej Rzeszowskiej. Bliższe informacje na naszej stronie internetowej i w zakrystii.
 
13. Na 18.00 zapraszamy jeszcze na nabożeństwo majowe.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.