Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
8 XII 2018 r. - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P.
1.Matka Boża Niepokalana jest Patronką naszej Bernardyńskiej Prowincji, dlatego dzisiejsze święto przeżywamy jako Uroczystość. Porządek Mszy św. w naszej Bazylice jest niedzielny a kazania głosi O. Stanisław , gwardian Klasztoru OO. Kapucynów w Sędziszowie Młp. O godz. 12 Mszy św. przewodniczy Ks. BP Jan Wątroba, ordynariusz diecezji, który poprzez Obrzęd błogosławieństwa włączy do stanu wdów konsekrowanych – 5 kobiet. O godz. 18 Nieszpory Maryjne, poprowadzą klerycy WSD  naszej diecezji, którzy dzisiaj otrzymali strój kapłański – zostali obleczeni w sutanny.
 
2. Do 15 grudnia, codziennie zapraszamy na godz. 17.45 na Nieszpory Maryjne z procesją, po nich Msza św. z kazaniem. Bardzo prosimy wszystkich czcicieli Maryi o liczny udział, a Asystę procesyjną o podjęcie chorągwi, feretronów i baldachimu.
 
3. Trwa Adwent - czas godnego przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia. Pomagają nam w tym Msze św. Roratnie z kazaniem, które codziennie sprawowane są w kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej o godzinie 6.00. Bardzo gorąco zapraszamy do licznego udziału, szczególnie młodzież. 
Dodatkowo we wtorki i w czwartki o godz. 16.30 odprawiamy Roraty dla dzieci. 
 
4. Przy ołtarzu św. Franciszka wystawiony jest kosz na trwałe produkty żywnościowe, z których przygotowane zostaną paczki świąteczne dla ubogich. Natomiast w zakrystii można zaopatrzyć sięw opłatki na stół wigilijny.
 
5. Od 1947 roku jest taka godzina, gdy Niebo otwiera się szeroko dla każdego człowieka. Przez 60 minut na świat wylewają się fale łask. W tej godzinie nawrócić się może nawet najbardziej zatwardziały grzesznik. Ta godzina, to GODZINA ŁASKI, która jest wyjątkowym prezentem dla ludzkości od Niepokalanej. Przypada właśnie 8 grudnia od godz. 12.00. do godz. 13.00. Matka Boża - Róża Duchowa objawiła się włoskiej pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari i zapewniła:
- Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.
- Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.
- Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.
Autor:Klasztor / 2018-12-08
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.