Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
8 XII 2019 r. - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P.
1. Dzisiaj przeżywamy XX dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek na ten cel.
 
2. Przeżywamy czas Adwentu, który ma nas duchowo przygotować na nadchodzące Święta Narodzenia Pańskiego. W  piątek rozpoczęliśmy trzydniowe rekolekcje adwentowe, które prowadzi Ks. Prof. Paweł Sobierajski, śpiewak operowy i wykładowca na Akademii Muzycznej w Katowicach. Jutro o godz.17.15 rozpoczniemy Oktawę Niepokalanego Poczęcia NMP, codziennie rano o godz. 6 w kaplicy M.B. Rzeszowskiej ma miejsce Msza św. Roratnia z rozważaniem Słowa Bożego. Mamy tyle okazji, aby pogłębić nasze życie religijne i ożywić pobożność, ale musimy sobie postawić pytanie, czy chcemy to uczynić?
 
3. Do 15 grudnia trwać będzie Oktawa ku czci Maryi Niepokalanej. Codziennie o godz. 17.15 Nieszpory Maryjne z procesją, a po nich Msza św. z kazaniem. Bardzo prosimy wszystkich którzy czczą Matkę Bożą o udział w Jej uwielbieniu, a Asystę procesyjną o podjęcie chorągwi, feretronów i baldachimu.
 
4. Przy ołtarzu św. Franciszka wystawiony jest kosz na produkty żywnościowe, które w dniach 18 i 19 grudnia parafialny Caritas rozprowadzał będzie w paczkach świątecznych dla ubogich. Prosimy o wsparcie.
 
5. W piątek 13 grudnia odbędą się katechezy dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. O godz. 15.30 dla uczniów klas siódmych i o 16.15 dla uczniów klas 8. Bardzo prosimy rodziców: zainteresujcie się czy wasze dziecko uczęszcza na taką katechezę do swojej parafii, bowiem te przygotowania trwają dwa lata i odbywają się nie w szkole lecz własnej parafii. Można o to zapytać w kancelarii parafialnej.
 
6. W zakrystii codziennie po Mszach św. można zaopatrzyć się w opłatki na Wigilię, natomiast w sklepiku zakupić świecę Caritas, z której dochód przeznaczony jest na dzieła miłosierdzia w diecezji oraz w świecie. W sklepiku znajdziemy również ciekawy album o św. JPII i kardynale Stefanie Wyszyńskim, którego beatyfikacja ma się odbyć w Warszawie 7 czerwca 2020 roku.
 
7. W Liturgii Kościoła wspominamy: w piątek św. Łucję, dziewicę i męczennicę, w sobotę św. Jana od Krzyża, kapłana i dra Kościoła. Pamiętajmy też o postanowieniach adwentowych; modlitwie, umartwieniu i uczynkach miłosierdzia.
 
8. W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Tadeusz Pudło, zam. przy ul. M. Konopnickiej, oraz + Jan Gałuszka, zam. ul. M. Konopnickiej. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!
Autor:Klasztor / 2019-12-08
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.