Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
9 Niedziela zwykła
1.Dzisiaj Caritas Diecezjalna zaprasza na Rzeszowski Rynek, gdzie organizuje  Dzień Matki i Dziecka. Rozpoczęcie uroczystości o godzinie 13.15.

2. We wtorek kolejny dzień Nowenny do św. Antoniego. O godz. 9 Msza św. z kazaniem i modlitwy Nowenny.
 
3. W piątek, w auli Instytutu Teologiczno-Pastoralnego Rzeszowie, przy ul. Witolda  organizowany jest kurs wychowawcy, kierownika placówki wypoczynku i kierownika wycieczki dla osób zaangażowanych w życie Kościoła i należących do wspólnot parafialnych. Rozpoczęcie o godz. 15.00. Zgłoszenia u Ks. Pawła Tomonia.
 
4. W Niedzielę 5 czerwca o godz. 19.30 w naszej Bazylice zostanie wykonany koncert pt.: „ Gloria in excelsis Deo” z IX Mszy św. Jubileuszowej na cześć Błogosławionej Dziewicy Maryi. Koncert wykona Chóru Akademicki Politechniki Rzeszowskiej oraz soliści. Koncert wykonany będzie w ramach przewodu doktorskiego w dziedzinie muzyki.  Wstęp wolny. Zapraszamy.
 
5. Parafia św. Judy Tadeusza w Rzeszowie zaprasza na Wieczór Miłosierdzia 10 czerwca  na boisku sportowym k. kościoła. Program rozpocznie się o godz. 16.00,  następnie o godz. 18.00 będzie miał miejsce koncert główny „Oratorium Miłosierdzie Boże”  w wykonaniu Zespołu „Lumen” z Poznania.
 
6. Organizatorzy zapraszają na 8. Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę do Lwowa w dniach 25-30.06. Zapisy będą prowadzone w kościele św. Krzyża w Rzeszowie, ul. 3 Maja,  w dniach 2 i 3 czerwca w godz. 16.00 -20.00.Przy tej okazji informujemy, że wnet rozpoczniemy zapisy do Grupy św. Jana z Dukli, na Pieszą Pielgrzymkę z Rzeszowa do Częstochowy, trwającą od 4 do 13 sierpnia.
 
7. W czwartek przypada Uroczystość Rocznicy Konsekracji Katedry Rzeszowskiej, której dokonał św. JP II 2 czerwca 1991 roku. W tym dniu kończymy Oktawę Bożego Ciała, jednak tradycyjnie procesja eucharystyczna w naszym kościele trwa do piątku, kiedy przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. W tym dniu w Katedrze przypada odpust.
 
8. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca, w którą odwiedzamy chorych parafii. W I piątek spowiedź dzieci od 16.00 a o 16.30 Msza św.

9. W Liturgii Kościoła bieżącego tygodnia wspominamy:
we wtorek Nawiedzenie NMP
w środę św. Justyna, męczennika
w sobotę Niepokalane Serce NMP.

10. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. + Teresa Jonkisz. Polećmy jej duszę Miłosiernemu Panu - Wieczny odpoczynek…
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.