Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
9 Niedziela Zwykła
1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
-  w poniedziałek – wspomnienie obowiązkowe świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;
-  we wtorek – ósmy dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy; zapraszamy na Mszę świętą z kazaniem o g. 9.00;
-  we środę – wspomnienie obowiązkowe św. Bonifacego, biskupa i męczennika;
-  w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; porządek Mszy świętych – jak w dniu powszednim; z racji I piątku miesiąca o 16.00 – spowiedź dzieci, a o 16.30 – Msza święta z ich udziałem; o 17.45 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa z procesją; w tym dniu – z racji uroczystości – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
-  w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 
2. Trwa oktawa uroczystości Bożego Ciała. Zapraszamy na nabożeństwa eucharystyczne z procesją o 17.45. Ostatnie takie nabożeństwo zostanie odprawione w piątek. Od soboty zapraszamy na g. 18.00 na nabożeństwa czerwcowe.
 
3. „Grupa biblijna” spotka się we czwartek o 16.30 w sali młodzieżowej na terenie klasztoru.
 
4. Wszystkich mężczyzn zapraszamy na Mszę świętą w sobotę o 19.30.
 
5. W przyszłą niedzielę o 10.30 i 12.00 nasza parafia przeżywać będzie rocznicę I komunii świętej. Bardzo prosimy, aby przychodząc na te Msze święte pozostawić ławki na środku Bazyliki dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 
6. Teatr młodych zaprasza na sztukę Juliana Święcickiego, pt. „O własnej sile”. Spektakl zostanie wystawiony w przyszłą niedzielę o 13.00 w auli bł. Jana Pawła II.
 
7. Ostatnia przed wakacjami katecheza audiowizualna odbędzie się we wtorek 11. czerwca. Gościem spotkania będzie Marcin Jakimowicz, dziennikarz „Gościa Niedzielnego” oraz Janek Mela niepełnosprawny i najmłodszy na świecie polarnik, który w jednym roku zdobył dwa bieguny. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież.
 
8. Z renowacji wróciła kolejna sukienka Matki Bożej Rzeszowskiej. Można ją oglądać w cudownej kaplicy. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy składają ofiary materialne na przygotowania do głównych uroczystości jubileuszowych. Dziękujemy także za wszystkie modlitwy w intencji Wspólnoty klasztoru i prac, które toczą się w Sanktuarium.
    
9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” członkom „Męskiej grupy”, którzy w uroczystość Bożego Ciała towarzyszyli figurze Matki Bożej w czasie przewiezienia do Parku Sybiraków na koncert „Jednego Serca, Jednego Ducha”.
 
10. Dziękujemy także wszystkim osobom, które pod kierunkiem brata Wawrzyńca przygotowały ołtarz polowy na Boże Ciało. Niech dobry Bóg wynagrodzi wszystkim trud i poświęcenie.
 
11. Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Włoch, która odbędzie się w dniach o 9 do 22 lipca. Bliższe informacje na naszej stronie internetowej i w zakrystii.
 
12. Dzisiaj o 17.30 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w łączności z papieżem Franciszkiem. Najpierw będziemy trwać na modlitwie w ciszy, potem odśpiewamy nieszpory, odmówimy litanię i udamy się na tradycyjną procesję eucharystyczną.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.