Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
9 XII 2018 r. - II niedziela Adwentu
1.Do 15 grudnia trwać będzie Oktawa ku czci Maryi Niepokalanej. Codziennie o godz. 17.45 Nieszpory Maryjne z procesją, a po nich Msza św. z kazaniem. Bardzo prosimy wszystkich którzy czczą Matkę Bożą o udział w Jej uwielbieniu, a Asystę procesyjną o podjęcie chorągwi, feretronów i baldachimu.
 
2. Bardzo gorąco zapraszamy na Msze św. Roratnie do Bazyliki. Codziennie o godzinie 6 stajemy, aby wpatrywać się w oblicze Matki Najświętszej i od niej uczyć się zaufania do Boga, życzliwości do ludzi, otuchy i męstwa w przeciwnościach życia. Dodatkowo we wtorki i w czwartki o godz. 16.30 odprawiamy Roraty dla dzieci. 
 
3. Przy ołtarzu św. Franciszka wystawiony jest kosz na trwałe produkty żywnościowe, z których przygotowane zostaną paczki świąteczne dla ubogich. Natomiast w zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny.
 
4. 10 grudnia odbędą się konsultacje społeczne w przedmiocie ewentualnego połączenia osiedli: Śródmieście Północ i Śródmieście Południe. Spotkanie odbędzie się w świetlicy przy ul. Zamkniętej 5, o godzinie 17. Wszyscy mieszkańcy mogą w tej sprawie zabrać głos.
 
5. Komenda Wojewódzka Policji apeluje i prosi wszystkich pieszych, aby po zmroku zakładali odblaskowe elementy, to w istotny sposób chroni przed nieszczęściem. Apeluje też do kierowców o roztropność i odpowiedzialność, zwłaszcza na przejściach dla pieszych. W mijającym roku na drogach Podkarpacia doszło do 225 wypadków, w których 14 osób poniosło śmierć. My jako duszpasterze apelujemy nie tylko do wyobraźni, ale też i sumienia. Lekkomyślna, nieodpowiedzialna i brawurowa jazda, jest grzechem przeciwko miłości bliźniego, a często przeciw piątemu przykazaniu.
 
6.  W Liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu wspominamy:
w czwartek – św. Łucję, dziewicę i męczennicę
w piątek św. Jana od Krzyża, kapłana i dra Kościoła.
 
7. Taca w przyszłą Niedzielę, przeznaczona będzie na ogrzewanie Bazyliki.
 
8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności + Helena Kuper, zamieszkała przy ul. Jabłońskiego.
Jego duszę oraz naszych bliskich zmarłych, polećmy Miłosiernemu Bogu.
Autor:Klasztor / 2018-12-09
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.