Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
I Niedziela Adwentu
1.Gorąco dziękujemy wszystkim parafianom, którzy przyjęli naszych braci z opłatkami. W opłatki można jeszcze zaopatrzyć się w zakrystii. Dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary, które przeznaczamy jako częściowy wkład własny do rozpoczętego Projektu gruntownych prac renowacyjnych i konserwatorskich w bazylice, kruchcie, na kościelnym korytarzu, w auli Jana Pawła II i wirydarzu klasztornym. Najbliższy rok będzie czasem dużego wysiłku finansowego i organizacyjnego, bowiem do końca listopada 2018 roku musimy wykorzystać i rozliczyć przyznaną dotację, a także zgromadzić środki na udział własny. Koszt inwestycji wynosi trzy miliony sześćset tysięcy złotych.

2. Dziękujemy za ofiary złożone ubiegłej Niedzieli na upominki mikołajkowe. Nasz zespół Caritas zebrał do puszek 2 205 złotych. Bóg zapłać. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza dzisiaj także świece na stół wigilijny, w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

3. Niebawem dzień św. Mikołaja, okazja do obdarowania nie tylko dzieci przez rodziców, ale również dorosłych między sobą, choćby życzliwością i dobrym słowem. Nasz Zespół Caritas przygotuje upominki dla dzieci objętych całoroczną opieką parafii. Jest też możliwość dołączenia innych dzieci. Paczki dla nich prosimy dostarczyć do salki Caritas jutro w godzinach od 16 do 18. Spotkanie ze św. Mikołajem będzie miało miejsce 6 XII o godz. 16 w naszym Bernardyńskim Centrum.

4. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania do głębokiego przeżycia tajemnicy Bożego Narodzenia. W tym przygotowaniu pomoże nam również Msza św. Roratnia z kazaniem, która codziennie sprawowana będzie w kaplicy Matki Bożej o godzinie 6 rano. Dodatkowo „roraty dla dzieci” będą miały miejsce we wtorki i w czwartki o godz. 16.30. Gorąco zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

5. Zawsze w pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy Rok kościelny. Obecny przeżywać będziemy pod hasłem „Duch, który umacnia miłość”. Po czteroletnim cyklu poświęconym tematyce chrzcielnej zdecydowano, aby w następnych dwóch latach rozwinąć tematykę kolejnego sakramentu chrześcijańskiego wtajemniczenia, jakim jest bierzmowanie.

6. Zachęcamy do udziału w I Diecezjalnym Kongresie Trzeźwości, który  odbędzie się w sobotę, 9 grudnia. Rozpoczęcie Kongresu o godz. 9.00 Mszą św. zakończenie około 15 debatą panelową.  

7. W II niedzielę Adwentu, obchodzimy XVIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Prosimy o włączenie się w modlitwę i materialne wsparcie. Zbiórkę ofiar do puszek na ten cel, przeprowadzi młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.

8. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
4 XII: św. Barbarę, patronkę górników i hutników,
7 XII: św. Ambrożego, bpa i dra Kościoła,
8 XII: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w naszym Sanktuarium porządek Mszy św. niedzielny. O godz. 18 Nieszpory, które poprowadzą klerycy naszego WSD, a Mszy św. o 18.30 przewodniczył będzie bp ordynariusz Jan Wątroba. Od 9 do 15 grudnia trwać będzie oktawa ku czci Niepokalanej, zapraszamy asystę kościelną na nieszpory i procesję o godz. 17.45.

9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. + Jadwiga Sieniutowicz zam. przy ul. Ks. Jałowego 7. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu.
Autor:Klasztor / 2017-12-03
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.