Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
II Niedziela Adwentu
1. Dzisiaj obchodzimy XVIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Prosimy o włączenie się w modlitwę i materialne wsparcie. Po Mszy św. młodzież zbiera na ten cel ofiary do puszek.

2. Do 15 grudnia trwa Oktawa Niepokalanego Poczęcia NMP. Codziennie o godz. 17.45 Nieszpory Maryjne z procesją, po nich Msza św. z kazaniem. Bardzo gorąco prosimy wszystkich czcicieli Maryi o liczny udział, a Asystę procesyjną o podjęcie chorągwi, feretronów i baldachimu.

3. Gorąco dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas, a także Panu Michałowi i  ojcom: Kajetanowi oraz Anastazemu za zorganizowanie spotkania dzieci ze św. Mikołajem. Chcemy też wyrazić naszą wielką wdzięczność nauczycielom i uczniom z Zespołu Szkół Budowlanych, za przygotowanie słodyczy i zbiórkę art. spożywczych przy sklepie „Biedronka”.

4. Przy ołtarzu św. Franciszka wystawiony jest kosz i torby miłosierdzia, na trwałe produkty żywnościowe, z których przygotowane zostaną paczki świąteczne dla ubogich. Będziemy wdzięczni za każdy podarunek.

5. Jutro o godz. 19.00 w Diecezjalnym Domu Tabor w Rzeszowie, w ramach Rekolekcji Filmowych, odbędzie się pokaz ciekawego filmu „Proroctwo”. Wstęp wolny.   

6. W środę, 13 grudnia będziemy przeżywać kolejną rocznicę wybuchu stanu wojennego. Prosimy o modlitwę w intencji  Ojczyzny.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy zakupić w naszym sklepiku. Ciekawe artykuły znajdziemy w Gościu Niedzielnym i Źródle, a w Niedzieli także aktualności z diecezji. Zapraszamy też do naszej kawiarenki, gdzie oprócz dobrej kawy znajdziemy też skuteczne na przeziębienia i inne dolegliwości, zakonne zioła, syropy i maści.

8. W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy św. Łucję, dziewicę i męczennicę oraz św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

9. Zapraszamy na Msze św. roratnie z kazaniem, które codziennie sprawowane są w kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej o godzinie 6.00
Dodatkowo odprawiamy roraty dla dzieci, we wtorki i w czwartki o godz. 16.30.

10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. + Halina Gotowska zam. przy ul. Podchorążych. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu.

Autor:Klasztor / 2017-12-10
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.