Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
II niedziela wielkanocna - Święto Miłosierdzia Bożego
1. Dzisiaj  obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy kolejny Tydzień Miłosierdzia. O godz. 14.45 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Gorąco zachęcamy do kultu Bożego Miłosierdzia.

2. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. W naszym Maryjnym Sanktuarium porządek Mszy św. świąteczny, czyli sprawowane one będą o 6, 7.30, 9, 10.30, 16.30 i 18.30. Zachęcamy Was do włączenia się w duchową adopcję dziecka poczętego. Można ją rozpocząć jutro podczas wieczornej Mszy św. o 18.30, a blankiety do wypełnienia zabrać już dzisiaj z ławek pod chórem. Szczegółowe informacje można uzyskać też u O. Przybysława.

3. Z powodu prac konserwatorskich w bazylice liturgia Mszy św. i spowiedź św. od wtorku do soboty zostają przeniesione do oratorium w Bernardyńskim Centrum.

4. W III niedzielę wielkanocną, 15 kwietnia, rozpoczyna się X Tydzień Biblijny połączony z II Narodowym Czytaniem Pisma Świętego, któremu patronuje przewodniczący episkopatu ks. abp Stanisław Gądecki i premier polskiego rządu Pan Mateusz Morawiecki. W tym roku będzie czytany List do Rzymian. W naszej bazylice specjalne nabożeństwo z tym wydarzeniem związane będzie miało miejsce w niedzielę 15 kwietnia po sumie.

5. Duszpasterstwo Służby Zdrowia Diecezji Rzeszowskiej wraz z Okręgową Izbą Pielęgniarek i Położnych z siedzibą w Rzeszowie zapraszają na wyjazd pielgrzymkowy na uroczystość beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej - pielęgniarki z Krakowa. Beatyfikacja będzie miała miejsce w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w sobotę, 28 kwietnia.

6. Z naszej parafii organizowane są pielgrzymki: do sanktuarium św. Antoniego w Radecznicy (15 czerwca) oraz śladami św. Pawła  do Grecji (w lipcu – od 6 do 15) i we wrześniu do Ziemi Świętej. Szczegółowych informacji udziela o. Oktawian, a także można znaleźć na stronie internetowej naszego sanktuarium.
Autor:Klasztor / 2018-04-08
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.