Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
II niedziela Wielkiego Postu
1. Dzisiaj przeżywamy Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po Mszach św.  przeprowadzamy zbiórkę do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom. Gorąco dziękujemy młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, która pod opieką o. Oskara przeprowadza tę zbiórkę.
 
2. Ubiegłej niedzieli Parafialny Zespół Caritas na wsparcie dla ubogich zebrał kwotę 2956 złotych. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i informujemy, że przez okres Wielkiego Postu przy ołtarzu św. Franciszka i w oratorium jest wystawiony kosz na art. spożywcze dla ubogich. Prosimy również o zabranie do domu skarbonek „Jałmużny wielkopostnej”, z których ofiary przeznaczone są na leczenie chorych dzieci.
 
3. W czwartek, 1 marca, przeżywać będziemy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zapraszamy do udziału. O godz. 10.00 Msza św. w kościele farnym, a po niej na uroczystości pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych, przy al. Cieplińskiego. 
 
4. Referat ds. Duszpasterstwa Młodzieży organizuje kurs dla wychowawców, który odbędzie się w sobotę, 3 marca w DD „Tabor” w Rzeszowie (ul. Połonińska 25). Początek o godz. 9.00, zakończenie ok 15.30. Więcej informacji na stronie duszpasterstwa młodzieży diecezji rzeszowskiej.
 
5. Przy Urzędzie Wojewódzkim ustawiony jest pojemnik na zbiórkę makulatury, z której dochód wesprze budowę studni na misjach.
 
6. W niedzielę, 4 marca przeżywać będziemy imieniny biskupa seniora Kazimierza Górnego.  Zachęcamy do modlitwy w Jego intencji. 
 
7. Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie zaprasza uczniów szkół średnich i studentów na dzień skupienia mający na celu pomoc w rozeznaniu powołania kapłańskiego. Spotkanie to odbędzie się w niedzielę, 4 marca 2018 r., w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie (ul. Witolda 11A), w godzinach 10.00-15.00. 
 
8. W okresie W. Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa odprawiana będzie: w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.00. Dodatkowo w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00 i z udziałem młodzieży o godz. 19.10, natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą miały miejsce w niedziele o godz. 17.30.
 
9. Nadal trwają prace archeologiczne w bazylice, dlatego od jutra do godz. 15 w piątek; Msze św., spowiedź święta i Droga Krzyżowa będą odbywać się w oratorium (kaplicy) naszego Centrum Bernardyńskiego, jak w minionym tygodniu. Informujemy, że wejście do oratorium jest od strony przystanku dla busów.
 
10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Anna Szabat , zam. przy ul. Ks. Jałowego. Polećmy jej duszę Bożemu miłosierdziu.
Autor:Klasztor / 2018-02-25
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.