Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
III Niedziela Zwykła
1. Dzisiaj w naszym sanktuarium odbędzie się  spotkanie opłatkowe grupy pielgrzymiej św. Jana z Dukli. Rozpoczęcie o 14 Mszą św. w oratorium Bernardyńskiego Centrum.

2. W dniach 18 - 25 stycznia przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Z tej racji w kościele św. Krzyża w Rzeszowie w czwartek,  25 stycznia o godz. 18.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. o jedność chrześcijan.  Zachęcamy do modlitwy w tej intencji.

3. 28 stycznia w Dniu Pamięci Ofiar Holokaustu w rzeszowskiej Farze o godz. 16.00 odbędzie się nabożeństwo Słowa Bożego, połączone z odczytaniem nazwisk Polaków z Rzeszowszczyzny, zamordowanych za pomoc niesioną Żydom.

4. Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza w dniach 12-25 stycznia na film pt: „Ignacy Loyola”, o żołnierzu, który stał się wielkim świętym i założycielem zakonu jezuitów.

5. Informujemy, że w Rzeszowie zbierana jest makulatura, z której dochód przeznaczony jest na studnie w Czadzie, gdzie pracują nasi misjonarze. Kontenery na makulaturę są umieszczone w parafii św. Rocha na Słocinie i w parafii Chrystusa Króla.

6. Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Wolność i Miłość”   wraz z Diakonią Krucjaty Wyzwolenia Człowieka zapraszają na dzień skupienia, który odbędzie się  27 stycznia  2018 r. W programie: o godz. 10.00 spotkanie w świetlicy Domu Parafialnego kościoła pw. św. Krzyża na ul. 3-go Maja (wejście od ul Fircowskiego); o godz. 12.00 Eucharystia w kościele św. Krzyża. Zakończenie około godz. 15.00.  

7. Duszpasterstwo Młodzieży organizuje wyjazd dla chętnych na Światowe Dni Młodzieży w Panamie 2019. Informacje na stronie internetowej duszpasterstwa, pod zakładką Panama 2019.

8. Taca z przyszłej Niedzieli przeznaczona będzie na ogrzewanie Bazyliki.

9. W Liturgii Kościoła: w środę św. Franciszka Salezego, Bpa i Dra Kościoła, w czwartek Nawrócenie św. Pawła, w piątek św. Biskupów Tymoteusza i Tytusa.

10. Dzisiaj o godz. 18 Nieszpory, a za tydzień o godz. 17.30 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół nr 1 im. Ambrożego Towarnickiego w Rzeszowie.

11. W minionym tygodniu odeszła do Pana + Stanisława Kulas, zam. przy ul. M. Konopnickiej.
Autor:Klasztor / 2018-01-21
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.