Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
IV niedziela Adwentu
1.Dzisiaj w IV niedzielę Adwentu, ostatnią Mszę św. w naszej Bazylice odprawimy o godz. 15, a więc nie będzie Mszy św. o 16.30 i 18.30.  Podczas Mszy św. jest jeszcze okazja do spowiedzi świętej.
Podczas wieczerzy wigilijnej zachowajmy naszą  polską tradycję: pokarmy bezmięsne i abstynencję od alkoholu. W zakrystii można jeszcze zaopatrzyć się w opłatki, byśmy nie zaprzepaścili tego pięknego polskiego zwyczaju w wigilijny wieczór. Kiedy składamy sobie życzenia, łamiąc się chlebem, dzielimy się sercem i miłością, a może czasem przełamujemy też jakąś niechęć do siebie nawzajem.

2. Świętowanie tajemnicy Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy o północy uroczystą Mszą św. tzw. Pasterką, na którą serdecznie zapraszamy. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia. Fundusz ten finansuje domy samotnej matki, oraz udziela pomocy matkom oczekującym dziecka, a znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.
 
3. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, czyli święto św. Szczepana porządek Mszy św. również niedzielny. W tym dniu przypadają imieniny o. Szczepana, komisarza FZŚ. Nasz  solenizant imieninową Mszę św. odprawi o godz. 12, której przewodniczył będzie ks. bp Ordynariusz Jan Wątroba. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, a osobę solenizanta polecamy waszej pamięci.

4. 27 grudnia w święto św. Jana, apostoła i ewangelisty, przypadają imieniny księdza biskupa ordynariusza, Jana Wątroby.  Zapraszamy w tym dniu do rzeszowskiej katedry na godz. 18, na Eucharystię pod przewodnictwem dostojnego solenizanta. W tym dniu odbędzie się poświęcenie wina.

5. W czwartek 28 grudnia w święto Młodzianków Duszpasterstwo Rodzin i Ruchy Obrony Życia zapraszają na Marsz za Życiem w Rzeszowie. Rozpoczęcie o godz. 17.15 przy pomniku dzieci nienarodzonych na Starym Cmentarzu przy ul. Targowej, następnie w naszej Bazylice o godz. 18.00 zostanie przedstawiony program słowno-muzyczny w wykonaniu młodzieży, a o godz. 18.30 będzie odprawiona uroczysta Msza św.

6. W niedzielę 31 grudnia Święto Świętej Rodziny i zakończenie „Starego Roku”. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 17.45. Przypominamy, że dniu 1 stycznia czyli Nowy Rok mamy obowiązek uczestniczenia w Mszy św.

7. Odwiedziny duszpasterskie, czyli kolędę w naszej parafii rozpoczniemy 8 stycznia, a w Niedzielę Świętej Rodziny podamy porządek tych odwiedzin.

8. Składamy gorące podziękowania wszystkim ofiarodawcom dla ubogich i parafialnemu zespołowi Caritas za trud przygotowania i rozdzielenia darów. Ogółem wydaliśmy na święta ponad 1200 kg żywności dla 83 rodzin.

9. W naszym kiosku klasztornym można zakupić ciekawą książkę pt.: „Karol Wojtyła. Noc wigilijna, nieznane przemówienia, homilie i nagrania. Fotografie Adama Bujaka".

10. W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej + Iwona Stefania Szarnecka zam. przy ul. Ks. Jałowego. Polećmy ją Miłosiernemu Bogu.

Autor:Klasztor / 2017-12-24
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.