Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
IV niedziela wielkanocna
1. Dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Zakonnego. Coraz bardziej odczuwamy brak powołań, dlatego prosimy o gorącą modlitwę o nowych kapłanów i osoby zakonne z naszych rodzin.
 
2. W sobotę, 28 kwietnia, w stulecie święceń kapłańskich św. Maksymiliana Kolbego, odbędzie się w Niepokalanowie I Ogólnopolskie Spotkanie Apostolatu Margaretka oraz wspólnot i osób modlących się za kapłanów. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim członkom Apostolatu za modlitwy w naszej intencji.
 
3. Centrum Medyczne „Medyk” we współpracy z Diecezją Rzeszowską organizuje
w sobotę, 5 maja, w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Arena w Jasionce, I Kongres „Niewydolne serce”, dotyczący chorób serca i profilaktyki w tym zakresie. Kongres jest organizowany dla mieszkańców naszej diecezji, nieodpłatnie. Na zakończenie koncert Eleni. Chętnych do udziału w tym kongresie prosimy, aby zgłosili się w tym tygodniu do kancelarii parafialnej w poniedziałek, środę lub piątek w godzinach od 16 do 18.
 
4. Zapraszamy na II Rzeszowski Bieg Trzeźwości im. ks. Franciszka Blachnickiego oraz XXXII Pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, która odbędzie się we wtorek, 1 maja. Start w DD Tabor o godz. 8.20, zakończenie Mszą św. o godz. 12.30 w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu. W ramach  tego wydarzenia odbędą się: bieg uliczny, marsz Nordic Walking, oraz rajd rowerowy. 
 
5. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej w naszej Bazylice odbędzie się spotkanie z autorami albumu dedykowanego największemu z Polaków: „Polska na szlakach św. Jana Pawła II”. Mirek i Magda Osip – Pokrywka, na slajdach pokażą nam, jak dziś wyglądają miejsca, po których wędrował Karol Wojtyła, będąc jeszcze chłopcem, później klerykiem, księdzem, biskupem i w końcu kardynałem. Wadowice i Kraków, Bieszczady i Beskidy, Tatry i Mazury – pieszo, kajakiem i na rowerze. Po spotkaniu będzie możliwość nabycia albumu z autorską dedykacją.
 
6. Przypominamy, że w Niedzielę spowiedź św. rozpoczynamy 15 minut przed każdą Mszą św., abyście mogli w ciszy skorzystać z sakramentu pojednania a potem włączyli się czynnie w Liturgię. Bardzo prosimy, aby to uwzględnić w swoich planach korzystania ze spowiedzi świętej w Niedzielę. W tygodniu spowiedź święta bez zmian.
 
7. W Liturgii Kościoła bieżącego tygodnia przeżywamy: jutro Uroczystość św. Wojciecha bpa i męczennika, Patrona Polski, we wtorek wspomnienie św. Fidelisa z Sigmaringen, kapłana i męczennika, w środę święto św. Marka, Ewangelisty.
 
8. W naszym sklepiku można zakupić prasę katolicką i religijne książki oraz pamiątki z naszego sanktuarium, natomiast w kawiarence przy Ogrodach napić się dobrej kawy, zjeść smaczne lody i ciasta, oraz zaopatrzyć się w nowe zakonne produkty ziołowe. Dochód ze sprzedaży przeznaczamy na prace konserwatorskie.

9. Wspólnota Żywej Drogi Krzyżowej zaprasza na pielgrzymkę do Dukli, Komańczy i Kalwarii Pacławskiej. Szczegółow informacje nt. zapisów na stronie: wzdk.pl/?page_id=158
Autor:Klasztor / 2018-04-22
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.