Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
IV Niedziela Zwykła
1. Dzisiaj przypada 65. Światowy Dzień Trędowatych. Prosimy o modlitwę za naszych misjonarzy pracujących  wśród trędowatych.
 
2. W piątek 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej Bazylice porządek Mszy św. świąteczny.W katedrze rzeszowskiej, pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby odbędą się obchody Dnia Życia Konsekrowanego. Rozpoczęcie o godz. 10.15.  Przy naszym sanktuarium istnieje wspólnota wdów konsekrowanych, które jako osoby świeckie postanowiły resztę swojego życia powierzyć Bogu, prowadząc życie samotne. Poprzez modlitwę i codzienną Eucharystię, starają się prowadzić pogłębione życie wewnętrzne. Istnieje możliwość dołączenia do nich. Więcej informacji na stronie internetowej lub u o. Rafała.
 
3. W ramach prowadzonych prac konserwatorskich, w nawie głównej archeolodzy odkryli ślady starych pochówków, które trzeba przebadać, dlatego od poniedziałku do piątku Msze św. i spowiedź święta sprawowane będą w oratorium (kaplicy) naszego Centrum Bernardyńskiego, według normalnego porządku. Wejście do oratorium od strony przystanku dla busów z drugiej strony kościoła. Z góry przepraszamy za utrudnienia. Prosząc o wyrozumiałość, serdecznie dziękujemy za składane ofiary na prowadzone prace renowacyjne.
 
4. W Liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy, w środę św. Jana Bosco, kapłana.
W sobotę wspomnienie św. Błażeja za przyczyną którego modlimy się o zdrowie gardła, poprzez obrzęd błogosławieństwa świec.
3 lutego wspominamy również św. Oskara, mnich a zarazem biskupa, żyjącego w 9 wieku, patrona Szwecji nazywanego Apostołem Północy. W tym dniu swoje imieniny obchodzi nasz O. Oskar opiekujący się Wspólnotą Małżeństw i Wspólnotą Najświętszego Serca Pana Jezusa. Naszemu solenizantowi składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do modlitwy w jego intencji 3 lutego o 18.30.
 
5. W tym tygodniu przypadają dni wewnętrznej odnowy religijnej: I czwartek, I piątek i I-a sobota miesiąca w którą odwiedzimy chorych parafii.
Pan Jezus w objawieniach udzielonych św. Małgorzacie Marii Alacoque wypowiedział słowa: „W nadmiarze Mojego miłosierdzia wszystkim, którzy będą przystępować do Komunii św. przez dziewięć pierwszych piątków miesiąca, udzielę łaski ostatecznej skruchy, tak że nie umrą w Mojej niełasce i bez sakramentów św. i Moje serce w tej ostatniej godzinie będzie dla nich najpewniejszą ucieczką”. Komunia św. zdolna jest wynagrodzić Bogu za grzechy – więcej niż inne dobre uczynki. Jak grzech najbardziej oddala człowieka od Boga, tak Komunia św. najściślej nas z Nim łączy. Szczególniema być przyjęta w piątek, aby nasze wynagrodzenie łączyło się z najwyższym wynagrodzeniem, jakie złożył Chrystus swemu Ojcu w Wielki Piątek.
 
6. Dzisiaj o godz. 17.30 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół nr 1 im. Ambrożego Towarnickiego w Rzeszowie.
Autor:Klasztor / 2018-01-29
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.