Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
IX niedziela zwykła
1.Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Do najbliższego piątku nabożeństwa wieczorne rozpoczynamy Nieszporami o godz. 17.45. Gorąco zapraszamy do licznego udziału dzieci pierwszokomunijne, dzieci sypiące kwiaty i wszystkich dorosłych. Procesje eucharystyczne zakończymy w piątek w Uroczystość Serca Jezusowego. Od soboty Nabożeństwa Czerwcowe rozpoczynać się będą o godz. 18.

2. We wtorek ósmy dzień Nowenny do św. Antoniego. O godz. 9 Msza św. z kazaniem i modlitwy Nowenny wraz z odczytaniem próśb złożonych w skarbonie. Zachęcając do udziału w Nowennie, równocześnie już dzisiaj zapraszamy na Uroczystość ku czci świętego cudotwórcy w dniu 13.czerwca.

3. W piątek Uroczystość NSPJ. W Katedrze Rzeszowskiej Suma odpustowa o godz. 18.

4. W sobotę Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

5. Według decyzji Episkopatu Polski, przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania trwa dwa lata i sakrament ten młodzież ma przyjmować w parafii swojego zamieszkania. Dlatego w najbliższy czwartek odbędzie się pierwsze spotkanie dla uczniów którzy kończą szóstą klasę szkoły podstawowej. Spotkanie odbędzie się o godz. 16.30 w naszym Bernardyńskim Centrum. Zapraszamy również młodzież klas siódmych.

6. Nasza Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym p.w. Matki Bożej Rzeszowskiej zaprasza na ewangelizacyjny Kurs „Nowe życie” w dniach 8 -10 czerwca 2018 r. Kurs odbędzie się w naszym Centrum. Kurs jest bezpłatny. Szczegóły na plakatach i ulotkach.

7. Dom Diecezjalny Tabor zaprasza na konferencję dla rodziców pt. „Rodzice w akcji”, którą wygłoszą Monika i Marcin Gajdowie. Będą omawiane przyczyny najczęstszych problemów z dziećmi i praktyczne porady jak się zachować, co zrobić, co zmienić, jak przekazać dzieciom wartości oraz wiarę. Konferencja odbędzie się 16 czerwca w Domu Diecezjalnym Tabor, ul. Połonińska 25, w godz. 9.30-15.00. Więcej informacji oraz zapisy na stronie www.tabor.rzeszow.pl.

8. Zapraszamy na 37. Pielgrzymkę na Jasna Górę w intencji trzeźwości Narodu. Rozpoczęcie w sobotę 16 czerwca o godz. 17.00, zakończenie w niedzielę Mszą Świętą o godz. 9.30. Zachęcamy do 100 dni abstynencji na 100-lecie Niepodległości.

9. Więcej informacji dotyczących różnych wydarzeń i spotkań duszpasterskich naszego miasta i diecezji, znajdziemy na plakatach wywieszonych w gablocie.

10. Zapraszamy do naszego sklepiku po prasę katolicką i ciekawe książki, a do kawiarenki na smaczne lody i dobrą kawę.
Autor:Klasztor / 2018-06-03
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.