Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Jednego Serca. Jednego Ducha
23 października 2011 roku o godzinie 12.00 w naszej Bazylice miała miejsce Msza św. związana z promocją najnowszej płyty z koncertu Jednego Serca, Jednego Ducha. Eucharystii przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Andrzej Cypryś, duszpasterz akademicki Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, jeden z organizatorów wspomnianego koncertu.
Po Mszy św. wierni zgromadzili się na różańcu z rozważaniami Jana Budziaszka. Perkusista znanego polskiego zespołu rockowego Skaldowie, autor m.in. Dzienniczka Perkusisty, przy każdej okazji zachęca do odmawiania różańca. Modlitwa ta towarzyszy mu każdego dnia, codziennie doświadcza jej mocy. Uważa jednocześnie, że odmawiając różaniec, stajemy się ludźmi sukcesu.
Chcąc pokochać tę modlitwę, trzeba odkryć tajemnicę ukrytą w jej prostocie. Jest to modlitwa odpowiednia dla każdego, dlatego warto poświęcić jej czas.
Jan Budziaszek jest także pomysłodawcą koncertu Jednego Serca, Jednego Ducha. Od 9 lat koncert odbywa się corocznie w uroczystość Bożego Ciała w Parku Sybiraków w Rzeszowie i zawsze gromadzi tysiące ludzi, zarówno młodych, jak i starszych. Przyjeżdżają ze wszystkich stron Polski, a w ostatnich latach także zza granicy. Wszyscy, nie zważając na pogodę (która nie zawsze jest sprzyjająca) oddają cześć Bogu tańcem i najpiękniejszymi utworami muzyki chrześcijańskiej.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.