Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Kościół stacyjny „Festiwalu Wiary”
Koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” rozpoczął organizowany po raz pierwszy w Rzeszowie „Festiwal Wiary”. Wydarzenie to wpisujące się w inicjatywy związane z nową ewangelizacją ma na celu dotarcie z przesłaniem Ewangelii do tych, którzy odeszli od wiary i Kościoła. Bernardyński kościół stał się jednym z pięciu kościołów stacyjny festiwalu. W piątek o 9.00 została odprawiona w nim Eucharystia w intencji ewangelizacji miasta. Przewodniczył jej i kazanie wygłosił ks. dr Paweł Tomoń.
O g. 15.00 odmówiono koronkę do Bożego Miłosierdzia, a zaraz potem rozpoczęło się spotkanie z Witkiem Wilkiem, pt. „Wilk o łasce”. Wszystkie te wydarzenia były transmitowane przez Katolickie Radio Via. Wieczorem zaś, po koncercie muzyki chrześcijańskiej na rzeszowskim rynku rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Ruch Odnowy w Duchu Świętym. Wspólna modlitwa w której uczestniczyło wielu wiernych zakończyła się około północy.

Zdjęcia: Piotr Kordyś

 
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.