Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Msza św. w intencji Policji
3 września 2020 r. została odprawiona Msza św. w intencji Policji oraz Komandorii Podkarpackiej Orderu Św. Stanisława. Przewodniczył jej o. Bolesław Opaliński, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej.
Podczas liturgii słowa została odczytana Ewangelia opisująca powołanie św. Piotra i kilku innych apostołów. „Wypłyń na głębię” – powiedział Jezus do Piotra. Jest to zachęta do czegoś więcej niż zwykły ludzki wysiłek. „Oni zostawili wszystko i poszli za nim”. Podobnie wszyscy ochrzczeni zostali powołani do czegoś więcej niż życie doczesne. Bycie policjantem jest powołaniem do służby, do czegoś więcej, niż wykonywanie zawodu i związanych z nim obowiązków.
Podczas Mszy św. o. Rafał Klimas, wieloletni kustosz Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej został uhonorowany orderem św. Stanisława oraz odznaczeniem Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Rzeszowie z okazji 30-lecia powstania NSZZ Policjantów.
Autor:Klasztor / 2020-09-04
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.