Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Niedziela Chrztu Pańskiego
1.Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego kończy w Liturgii Okres Bożego Narodzenia, ale w Polsce tradycyjnie Szopka Bożonarodzeniowa i kolędy towarzyszyć nam będą do 2. lutego, czyli do Matki Bożej Gromnicznej. Zachęcamy, aby również w domach i przy spotkaniach rodzinnych śpiewać pieśni bożonarodzeniowe.
 
2. W przyszłą Niedzielę o godz. 14 w Bernardyńskim Centrum, odbędzie się Opłatek Pielgrzymkowy dla grupy św. Jana z Dukli, na który zapraszamy uczestników, jak też kandydatów na pielgrzymkę.
 
3. W naszej parafii kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie (czyli tzw. "Kolędę"). Porządek Kolędy jest następujący:
- w poniedziałek 11 stycznia ul. H.Sienkiewicza numery 1 i 2 oraz ul. Sobieskiego i Sokoła.
- we wtorek 12 stycznia ul. H. Sienkiewicza pozostałe numery: 3, 5, 7, 9, 11 oraz ul. Asnyka, Bernardyńska i Grottgera
- w środę13 stycznia ul. Grunwaldzka i ul. Jabłońskiego, Kręta i Syrokomli.
- w czwartek14 stycznia ul. Ks. Jałowego i Kochanowskiego.
 
4. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy o godz. 16.  Wraz z kapłanem przychodzą ministranci, którzy wcześniej informują o przybyciu duszpasterza. Ofiary złożone z racji Kolędy przeznaczone będą na rozliczenie za I etap renowacji Wielkiego Ołtarza, ministranci będą zbierać wolne datki na swoje wakacyjne rekolekcje.
Bardzo prosimy o należyte przygotowanie się do wizyty duszpasterskiej: nakryty obrusem stół a na nim krzyż, świece i woda święcona. Dzieci i młodzież szkolna przygotowane zeszyty z religii i indeksy do bierzmowania. Bardzo prosimy, aby w miarę możliwości wszyscy domownicy byli w mieszkaniu.
Kolęda uzupełniająca w rodzinach, które w wyznaczonym terminie nie mogły przyjąć kolędników, odbędzie się w sobotę 16 stycznia od godz.14, po uprzednim zgłoszeniu w zakrystii. Plan Kolędy zamieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej Sanktuarium.
 
5. W okresie „Kolędy” po południu spowiadamy od 15.00 do 16.30.
 
6. W sobotę 16 stycznia święto św. Berarda i Towarzyszy Pierwszych Męczenników Franciszkańskich.
 
7. Zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie można zakupić prasę katolicką, książki o tematyce religijnej, kalendarze na rok 2016 oraz dewocjonalia.
 
8. Dzisiaj także zapraszamy na wieczór kolęd w wykonaniu O. Rafała i Pana Michała o godz. 17.30.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.