Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Niedziela Chrztu Pańskiego
1.W najbliższą Niedzielę, 15 stycznia w naszym kościele będzie „Dzień Ziemi Świętej”. Z tej okazji o. Nikodem Gdyk z Komisariatu Ziemi Świętej wygłosi okolicznościowe kazanie. Po każdej Mszy świętej, przed kościołem, będzie można nabyć czasopismo „Ziemia Święta”, książki i albumy dotyczące m.in. Betlejem, Nazaretu i Jerozolimy, a także dewocjonalia: m.in. różańce i krzyże z drzewa oliwnego z Betlejem. Również przed kościołem, do puszek będą zbierane dobrowolne ofiary na pomoc dla chrześcijan w Syrii. Natomiast w Muzeum Diecezjalnym do 21 lutego będzie można zobaczyć wystawę obrazów ukazujących piękno Ziemi Świętej pt. „Kolory Piątej Ewangelii”. Za wszelką pomoc na rzecz Kustodii Ziemi Świętej, zwanej „perłą” misji franciszkańskich – składamy serdeczne „Bóg zapłać” i zapewniamy o modlitwie w sanktuariach Ziemi Świętej.
 
2. Jutro rozpoczynamy Wizytę duszpasterską ( tzw. kolędę) w naszej parafii. Program odwiedzin duszpasterskich naszych parafian jest następujący:
- w poniedziałek – 9 stycznia ul. M. Konopnickiej numery od 1 do 10
- we wtorek – 10 stycznia ul. M. Konopnickiej nr 12 i 14 oraz ul. Różana i Jabłońskiego
- w środę – 11 stycznia ul. H. Sienkiewicza numery 1 i 2
-w czwartek 12 stycznia ul. H. Sienkiewicza numery 3,5,7 i 9
- w piątek 13 stycznia ul. Marszałkowska – wszystkie numery
-w sobotę 14 stycznia ul. J. Kochanowskiego, Ks. Jałowego, Sokoła i Bernardyńska
- w poniedziałek – 16 stycznia: ul. Podchorążych i Szwoleżerów
- we wtorek – 17 stycznia ul. Asnyka, Grunwaldzka, Grottgera, Sobieskiego i Syrokomli.
 
Wizytę duszpasterską rozpoczynamy w dni robocze o godz. 16, w sobotę o 14. Wraz z kapłanem przychodzą ministranci, którzy wcześniej informują o przybyciu duszpasterza. Ofiary złożone z racji Kolędy przeznaczone będą na rozliczenie za II etap renowacji Wielkiego Ołtarza, ministranci będą zbierać wolne datki na swoje wakacyjne rekolekcje.
Bardzo prosimy o należyte przygotowanie się do wizyty duszpasterskiej: nakryty obrusem stół a na nim krzyż, dwie świece i woda święcona. Dzieci i młodzież szkolna przygotowane zeszyty z religii i indeksy do bierzmowania. Bardzo prosimy, aby w miarę możliwości wszyscy domownicy byli w mieszkaniu.
Kolęda uzupełniającaw rodzinach, które były przeszkodzono w wyznaczonym czasie, odbędzie się we wtorek 17 stycznia od godz.16, po uprzednim zgłoszeniu w zakrystii. Program kolędy zamieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej naszego Sanktuarium.
 
3. Podczas trwania Kolędy Kancelaria parafialna czynna będzie od godz. 14 do 15, natomiast popołudniowy dyżur w spowiedzi będzie od 15 do 16.30.
 
4. Jutro rozpoczynamy Okres Zwykły w Liturgii Kościoła, ale tradycyjnie do 2 lutego śpiewać będziemy kolędy i funkcjonować będzie szopka do której zapraszamy dzieci.
 
5. W ostatnim czasie odeszli do Pana śp. + Stefan Piwowar zam. ul. Marszałkowska 15 oraz śp. +Franciszka Tomasik zam. ul. M. Konopnickiej 3. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu…
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.