Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Niedziela Chrztu Pańskiego
1. Dzisiejszą Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy liturgiczny Okres Narodzenia Pańskiego, ale starym zwyczajem do dnia 2 lutego trwa czas kolędowania, czynna jest również Szopka Bożonarodzeniowa.
 
2. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w potrzebie prowadzi na terenie Diecezji Rzeszowskiej akcję informacyjna na temat sytuacji chrześcijan prześladowanych za wiarę. Zachęcając do modlitwy za cierpiących braci i siostry w wierze, prosi także o wsparcie materialne, które będzie przekazane na cele humanitarne dla chrześcijan z Iraku i Syrii. W najbliższą Niedzielę Słowo Boże do nas głosił będzie ks. Mateusz Michoń, a po Mszach św. zbierane będą do puszek ofiary na pomoc prześladowanym w Syrii wiernym.
 
3. Odwiedziny duszpasterskie (czyli tzw. "Kolęda"), w naszej parafii w najbliższych dniach przebiegać będzie wg następującego porządku:
poniedziałek 12 stycznia: ul. Marszałkowska Nr 15 i ul. Różana
wtorek 13 stycznia: ul. Grunwaldzka, Ul. Jabłońskiego
środa 14 stycznia: ul. Asnyka, Bernardyńska, Grottgera, ks. Jałowego, Sobieskiego, Sokoła, Syrokomli
Przypominamy, że Wizytę duszpasterską rozpoczynamy o godz. 16. Wraz z kapłanem przychodzą ministranci, którzy wcześniej informują o przybyciu duszpasterza. Ofiary złożone z racji Kolędy przeznaczone będą na wykonanie gablot i stanowisk rowerowych przy Bazylice, ministranci zbierają wolne datki na swoje wakacyjne rekolekcje.
Bardzo prosimy o należyte przygotowanie do wizyty duszpasterskiej: nakryty obrusem stół a na nim krzyż, dwie świece i woda święcona. Dzieci i młodzież szkolna przygotowane zeszyty z religii i indeksy do bierzmowania. Bardzo prosimy, aby w miarę możliwości wszyscy domownicy byli w mieszkaniu. Plan Kolędy zamieszczony jest również w gablocie i na stronie internetowej klasztoru: www.bernardyni.rzeszow.pl
Kolęda uzupełniająca w rodzinach, które były przeszkodzone odbędzie się 17 stycznia w sobotę od godz.14, po uprzednim zgłoszeniu w zakrystii.
 
4. W katedrze rzeszowskiej 17 stycznia o godz. 18.30 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Katedralnego Chóru Chłopięco-Męskiego Pueri Cantores Resovienses  oraz Zespołu instrumentalnego pod dyrekcją Marcina Florczaka. Wstęp wolny.

5. W przyszłą niedzielę 18 stycznia chórzyści Klubu Seniora z Osiedla Tysiąclecia zapraszają na kolędowanie przy żłóbku w czasie i po Mszy św. o godz. 18.30
 
6. W liturgii Kościoła wspominamy:
- w piątek – święto św. Berarda i Towarzyszy, Pierwszych Męczenników Franciszkańskich
- w sobotę – św. Antoniego, opata
 
7. O. Rafał wraz z Panem Michałem (organistą) zapraszają dzisiaj na wspólne kolędowanie w Bazylice o godz. 17.30.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.