Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Niedziela Najświętszej Trójcy
1.Dzisiaj na zaproszenie kustosza przybył do nas jego rodzony brat O. Narcyz Klimas, który od 28 lat pracuje w Ziemi św. Obecnie jest archiwistą  i wykładowcą w Jerozolimie, oraz na naszym uniwersytecie św. Antoniego w Rzymie. Głosi do nas Słowo Boże i przybliża nam najbardziej aktualną sytuację społeczno – religijną i polityczną na Bliskim Wschodzie, gdzie pracują nasi współbracia z Kustodii Ziemi św.
 
2.Jak zapowiadaliśmy, dzisiajpo Mszach św. zbieramy do puszek ofiaryna pomoc dla parafii w Ekwadorze, w których pracują misjonarzenaszej diecezji, a które ostatnio przeżyły bardzo dotkliwe trzęsienie ziemi.
 
3. Również po Mszach św. harcerze zbierają podpisy pod „projektem obywatelskim” swojej chorągwii.
 
4. W najbliższy czwartek przypada Boże Ciało. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w centralnej procesji eucharystycznej ulicami naszego miasta, która jest publicznym wyznaniem wiary. Procesja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9 sprawowanej na Placu Farnym, a zakończy przy naszej Bazylice. W naszej świątyni porządek Mszy św. w tym dniu niedzielny.
 
5. Procesja eucharystyczna w naszym kościele w Boże Ciało, będzie miała miejsce w czasie nabożeństwa o 17.45. Gorąco prosimy asystę kościelną, dzieci, młodzież oraz ministrantów, aby również przez całą Oktawę wzięli aktywny udział w procesji.
 
6. Po raz kolejny w Boże Ciało o godz. 19.00 w Parku Sybiraków na os. Barnówka w Rzeszowie, odbędzie się Koncert pt.: „Jednego Serca Jednego Ducha”, który gromadzi rzesze ludzi wierzących. Zachęcamy do wzięcia udziału.
 
7. W dniach 27 i 28 maja w Rzeszowie, będzie miał miejsce Finał Festiwalu Wiary. W programie: w piątek o godz. 15 Ewangelizacja uliczna, o 19 Koncert ewangelizacyjny przed kościołem św. Krzyża na ul. 3 maja, a o 21 Wieczór uwielbienia w naszym Sanktuarium. W sobotę (28.05)w Hali na Podpromiu o godz. 15. Koronka do Miłosierdzia Bożego, katecheza, film: „Jezu ufam Tobie”, Liturgia Słowa i adoracja Najśw. Sakramentu. O godz. 20 Eucharystia.
 
8. Caritas Diecezji Rzeszowskiej zaprasza na tradycyjnie obchodzony Dzień Matki i Dziecka w dniu 29 maja. Od godz. 13.15 na Rynku w Rzeszowie rozpocznie się Festyn Rodzinny: gry, zabawy, konkursy i występy zespołów. Organizatorzy serdecznie zapraszają.  
 
9. Nasz FZŚ organizuje pielgrzymkę do Częstochowy i Łagiewnik, w dniu 25 czerwca. Koszt pielgrzymki 70 zł, zapisy codziennie po wieczornej Mszy św.
 
10. W najbliższy wtorek o godz. 19 w naszym Centrum spotkanie kandydatów do bierzmowania na rok 2017. Przypominamy, że sakrament bierzmowania wymagany jest przy zawieraniu małżeństwa i dla rodziców chrzestnych.
 
11. We wtorek kolejny dzień Nowenny do św. Antoniego. O 9 Msza św. z kazaniem i modlitwy w intencjach próśb, złożonych w skarbonie przy ołtarzu świętego.

12. Codziennie zapraszamy na Nabożeństwo Majowe o godz. 18.00.

13. W Liturgii tygodnia jutro przypada święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Franciszka z Asyżu, we wtorek – NMP Wspomożycielki wiernych.
 
14. Zapraszamy doklasztornego sklepiku po prasę katolicką i książki religijne. Możemy też zakupić trójwymiarowy obrazek św. Rity.
 
15. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. + Władysława Zięba, zam. przy ul. M. Konopnickiej, oraz Janusz Radaczyński zam. przy ul. Sienkiewicza 1. Polećmy ich dusze Miłosiernemu Panu - Wieczny odpoczynek…
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.