Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Niedziela Najświętszej Trójcy
1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12 ulicami Rzeszowa przejdzie: Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się przy naszej Bazylice a zakończy przy Fontannie Multimedialnej. Więcej informacji na stronie: www.marsz.org. Zapraszamy do licznego udziału.
 
2. Kino „Zorza” w Rzeszowie  zaprasza dzisiaj na godz. 18.00 na reżyserski pokaz filmu „Szare Anioły”. Film opowiada o nowym franciszkańskim zgromadzeniu zakonnym, zatwierdzonym przez papieża Franciszka, którego członkowie pracują w najtrudniejszych miejscach na świecie: wśród gangów narkotykowych, prostytutek i więźniów. Szare Anioły to historia tych, którzy wybrali życie w służbie ubogim i cierpiącym.
 
3. Jutro przypadają imieniny zakonne naszego współbrata o. Anastazego Popiela, katechety dzieci i opiekuna Franciszkańskiej Młodzieży. Solenizantowi życzymy obfitości  Bożych darów oraz opieki M. B. Rzeszowskiej w posłudze kapłańskiej, życiu zakonnym i pracy duszpasterskiej. Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć modlitwą o. Anastazego zapraszamy jutro na Mszę św. o godz. 18.30. 
 
4. We wtorek przypada Odpust ku czci św. Antoniego z Padwy. Porządek Mszy św. niedzielny. Po każdej Mszy świętej będziemy udzielać indywidualnego błogosławieństwa wszystkim dzieciom, oraz poświęcimy lilie. Po wieczornej Mszy św. będzie miało miejsce Fatimskie Nabożeństwo Różańcowe.
 
5. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała, porządek Mszy św. niedzielny. W Rzeszowie centralna procesja, jak zwykle odbędzie się po Mszy św. o godz. 9.00 przed rzeszowską Farą i przejdzie ulicami miasta do naszej Bazyliki. Po zakończonej procesji również w Bazylice będzie odprawiona Msza św. Przypominamy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia w Mszy św. W Oktawie Bożego Ciała w Bazylice Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 17.45 a po nim Procesja Eucharystyczna. Zapraszamy do aktywnego udziału w uroczystości naszą asystę procesyjną, dzieci pierwszokomunijne oraz dzieci sypiące kwiaty.
 
6. Zapraszamy na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się w Parku Sybiraków na os. Baranówka w Rzeszowie w Uroczystość Bożego Ciała, o godz. 19.00. Wstęp wolny. Koncert będzie także transmitowany w TV Trwam.
 
7. W dniach 16 i 17 czerwca odbędzie się 5. finał Festiwalu Wiary. W piątek, 16 czerwca, zapraszamy od godz. 9.00 do 19 do hali Podpromie w Rzeszowie. Katechezy wygłosi bp Grzegorz Ryś z Krakowa. O godz. 20.00 Eucharystia. W sobotę, 17 czerwca,  w kościołach stacyjnych odbędzie się Jutrznia z katechezą, po nich ewangelizacja uliczna do godz. 12.00. O godz. 19.00 na ul. 3 Maja w Rzeszowie - koncert ewangelizacyjny. Szczegóły na stronie www.festiwalwiary.pl i na plakacie.
 
8. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: jutro błogosławionych męczenników Anastazego Pankiewicza i 107 Towarzyszy, we wtorek św. Antoniego z Padwy kapłana i dra K- ła, w środę bł. Michała Kozala, bpa i męczennika, w sobotę św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
 
9. Zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie można zakupić prasę katolicką, a także wznowioną edycję książki „Autentyczność Bożego Grobu w Jerozolimie”. Zapraszamy również do naszej kawiarenki przy ogrodach gdzie można zjeść różne smakołyki oraz lody i napić się dobrej kawy.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.