Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Niedziela Palmowa
1.    Składka z dzisiejszej Niedzieli jest przeznaczona na działalność naszej diecezjalnej rozgłośni – Katolickiego Radia Via.
 
2.    Dzisiejsza Niedziela Palmowa rozpoczyna szczególny tydzień w Liturgii Kościoła. Nazywamy go Wielkim Tygodniem, bo w nim dokonały się najważniejsze wydarzenia dla naszego zbawienia: Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa, poprzez które zostaliśmy odkupieni i Bóg na nowo otworzył bramy zbawienia dla tych, którzy zechcą z tych duchowych darów skorzystać.
 
3.    Od dzisiaj do Wielkiej Środy  włącznie, w naszym Sanktuarium trwać będzie całodzienna spowiedź od 6.00 do 19.00; w Wielki Czwartek i Wielki Piątek od 6.00 do 17.00. W Wielką Sobotę spowiadać będziemy od godziny 6.00 do 12.00
 
4.    W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów w kruchcie pod chórem w godzinach od 9.00 do 15.00
 
5.    W Wielki Czwartek  Msza św. Wieczerzy Pańskiej wraz z obrzędem umycia nóg, odbędzie się o godz. 18.00, przewodniczył jej będzie Ks. Bp Kazimierz Górny. Na zakończenie Liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy. Po Mszy św. parafialny Caritas rozprowadzał będzie poświęcone chlebki na stół wielkanocny. Dobrowolne ofiary przeznaczone będą na pomoc dla ubogich.
 
6.    W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00, po niej przeniesienie Najśw. Sakramentu do Bożego Grobu i adoracja. Nasza adoracja może być szczególną formą wynagrodzenia Bogu za nasze zaniedbania w modlitwie w ciągu roku.
 
7.    Coroczna kolekta wielkopiątkowa (przy krzyżu)  jest wsparciem dla wspólnot wiernych i miejsc w Ziemi Świętej. Obecnie trwające prześladowania chrześcijan na Bliskim Wschodzie są wezwaniem do wielkiej modlitwy i niesienia pomocy i nadziei chrześcijanom, którzy cierpią prześladowanie.
 
8.    W Wielką Sobotę Liturgia Paschalna wraz z poświęceniem ognia rozpocznie się o godz. 19.00 na placu przed Bazyliką.
 
9.    W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego uroczystą Liturgię rozpoczniemy Procesją Rezurekcyjną o godz. 6.00, którą w tym roku poprowadzi Ks. Bp Ordynariusz Jan Wątroba, gorąco zapraszamy Asystę Kościelną i Służbę Liturgiczną do podjęcia baldachimu, chorągwi i feretronów. Z racji Rezurekcji, następna Msza św. rozpocznie się o godz. 8. Przypominamy, że z soboty na Niedzielę następuje zmiana czasu z zimowego na letni i przesuwamy zegar o godzinę do przodu.
 
10.  Odwiedziny chorych w naszej parafii będą miały miejsce w sobotę 2 kwietnia przed Niedzielą Miłosierdzia.
 
11.  Dzisiaj po Mszy św. Paraf. Zesp. Caritas rozprowadza baranki wielkanocne, z których dochód przeznaczony jest na leczenie dzieci. Przy tej okazji dziękujemy Pani Grażynie oraz członkom naszej Parafialnej Caritas za wielki wysiłek i poświęcony czas, a wam wszystkim za złożone w różnej formie dary. W tych dniach wydaliśmy 1109 kg produktów żywnościowych dla 253 osób. Wszystkim ofiarodawcom niech Bóg hojnie wynagrodzi.
 
12.  Dzisiaj po Mszy św. wieczornej, czyli o godz. 19.30. odbędzie się w naszej Bazylice koncert  pieśni  wielkopostnych pod nazwą „Tempus passionis” (czas pasji) w wykonaniu solistów i chórów akademickich rzeszowskich szkół wyższych, który jest dobrą okazją, aby się wyciszyć i głębiej wejść w ten wyjątkowy tydzień. Serdecznie zapraszamy.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.