Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Niedziela Palmowa
1. Dzisiaj przypada 26-rocznica powstania naszej Diecezji. Z racji Niedzieli Palmowej Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia zostały przeniesione na poniedziałek po Oktawie Wielkanocy, 9 kwietnia.
 
2. Dzisiejszą Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Nazywamy go Wielkim Tygodniem, bo w nim dokonały się najważniejsze wydarzenia dla naszego zbawienia: Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa
 
3. Od dzisiaj do W. Środy  włącznie w naszym Sanktuarium trwać będzie całodzienna spowiedź od 6 do 19, w W. Czwartek i W. Piątek do 17, w Wielką Sobotę spowiadać będziemy od godziny 6 do 12. 
 
4. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów w kruchcie pod chórem w godz. od 9 do 15.
 
5. Wielki Czwartek  Msza św. Wieczerzy Pańskiej wraz z obrzędem umycia nóg, odbędzie się o godz. 18.00, przewodniczył jej będzie Ks. Bp Kazimierz Górny, na zakończenie Liturgii przeniesienie P. Jezusa do Ciemnicy. Po Mszy św. parafialny Caritas rozprowadzał będzie poświęcone chlebki na stół wielkanocny. Dobrowolne ofiary przeznaczone będą na pomoc dla ubogich. Przy tej okazji dziękujemy członkom naszej Caritas za wielki wysiłek i poświęcony czas, a wam wszystkim za złożone w różnej formie dary, które na nadchodzące święta przekazane zostały do 68 rodzin naszej parafii.
 
6. W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się również o godz. 18, po niej przeniesienie Najśw. Sakramentu do Bożego Grobu i adoracja naszych grup duszpasterskich. Adoracja Najśw. Sakramentu w Ciemnicy i Grobie, może być szczególną formą wynagrodzenia Bogu za nasze zaniedbania w modlitwie w ciągu roku. Ze względu na prowadzone prace w Bazylice, Boży Grób w tym roku usytuowany będzie w Sali JPII.
 
7. Coroczna kolekta wielkopiątkowa (przy krzyżu)  jest wsparciem dla wspólnot wiernych i miejsc w Ziemi Świętej. Obecnie trwające prześladowania chrześcijan na Bliskim Wschodzie są wezwaniem do wielkiej modlitwy i niesienia pomocy i nadziei naszym siostrom i braciom w Chrystusie. 
 
8. W Wielką Sobotę Liturgia Paschalna wraz z poświęceniem ognia rozpocznie się o godz. 19 na placu przed Bazyliką. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w Triduum Paschalnym W. Czwartku, W. Piątku i W. Soboty.
 
9. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego uroczystą Liturgię rozpoczniemy Procesją Rezurekcyjną o godz. 6, którą poprowadzi Ks. Bp Edward Białogłowski. Gorąco zapraszamy Asystę Kościelną i Służbę Liturgiczną do podjęcia baldachimu, chorągwi i feretronów. Z racji Rezurekcji, następna Msza św. rozpocznie się o godz. 8. 
 
10. Odwiedziny chorych w naszej parafii będą miały miejsce za dwa tygodnie w sobotę 7 kwietnia przed Niedzielą Miłosierdzia.
 
11. Przy ołtarzu św. Franciszka można do skarbony wrzucić ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu, a kupując baranka na stół wielkanocny wesprzeć leczenie dzieci.
 
12. Dzisiaj jeszcze zapraszamy do udziału w Gorzkich Żalach o godz. 17.30.
 
13. W minionym tygodniu odszedł do Pana + Edward Pinkowski, zam. przy ul. Sienkiewicza 1. Polećmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.
Autor:Klasztor / 2018-03-25
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.