Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Niedziela Palmowa - Męki Pańskiej
1.      Dzisiejsza Niedziela Palmowa rozpoczyna szczególny tydzień w Liturgii Kościoła. Nazywamy go Wielkim Tygodniem, bo w nim dokonały się najważniejsze wydarzenia dla naszego zbawienia: Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa, poprzez które zostaliśmy odkupieni i Bóg na nowo otworzył bramy zbawienia dla tych, którzy zechcą z tych duchowych darów skorzystać.
 
2.      Od dzisiaj do Wielkiej Środy  włącznie, w naszym Sanktuarium trwać będzie całodzienna spowiedź od 6 do 19; w Wielki Czwartek i Wielki Piątek od 6 do 17. W Wielką Sobotę spowiadać będziemy od godziny 6 do 12.
 
3.      W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów w kruchcie pod chórem w godzinach od 9 do 15.
 
4.      W Wielki Czwartek  Msza św. Wieczerzy Pańskiej wraz z obrzędem umycia nóg, odbędzie się o godz. 18.00, przewodniczył jej będzie Ks. Bp Kazimierz Górny. Na zakończenie Liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy. Po Mszy św. parafialny Caritas rozprowadzał będzie poświęcone chlebki na stół wielkanocny. Dobrowolne ofiary przeznaczone będą na pomoc dla ubogich. Po Liturgii, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza do adoracji Najśw. Sakramentu, podczas której śpiewane i rozważane będą Gorzkie Żale.
 
5.      W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18, po niej przeniesienie Najśw. Sakramentu do Bożego Grobu i adoracja. Nasza adoracja może być szczególną formą wynagrodzenia Bogu za nasze zaniedbania w modlitwie w ciągu roku.
 
6.      Coroczna kolekta wielkopiątkowa (przy krzyżu)  jest wsparciem dla wspólnot wiernych i miejsc w Ziemi Świętej. Obecnie trwające prześladowania chrześcijan na Bliskim Wschodzie są wezwaniem do wielkiej modlitwy i niesienia pomocy i nadziei chrześcijanom, którzy cierpią prześladowanie.
 
7.      W Wielką Sobotę Liturgia Paschalna wraz z poświęceniem ognia rozpocznie się o godz. 19 na placu przed Bazyliką.
 
8.      W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego uroczystą Liturgię rozpoczniemy Procesją Rezurekcyjną o godz. 6, którą poprowadzi Ks. Bp Ordynariusz Jan Wątroba, gorąco zapraszamy Asystę Kościelną i Służbę Liturgiczną do podjęcia baldachimu, chorągwi i feretronów. Z racji Rezurekcji, następna Msza św. rozpocznie się o godz. 8.
 
9.      Bardzo gorąco dziękujemy tym, którzy wsparli dzieło miłosierdzia prowadzone przez nasz parafialny zespół Caritas. W int. ofiarodawców, jak też członków parafialnego zespołu, który na czele z Panią Grażyną Dąbek ofiarnie zbierał i rozdzielał charytatywną pomoc, w Niedzielę Miłosierdzia – 23 kwietnia o godz. 15, zostanie odprawiona Msza święta. Wszystkim ofiarodawcom i tym, którzy posługują ubogim, niech Bóg hojnie wynagrodzi.
 
10.  Dzisiaj po Mszy św. Paraf. Zespół Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i paschałki.
 
11.  Trwa przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu na religijne przeżywanie Triduum Paschalnego, będziemy wdzięczni za ofiary na kwiaty, które można złożyć do skarbonki przy ołtarzu św. Antoniego.
 
12.  W sklepiku klasztornym można jeszcze zakupić książkę:  „Autentyczność Bożego Grobu w Jerozolimie i jego historia od I do X wieku”. Może być ona pięknym prezentem świątecznym czy imieninowym.
 
13.  Dzisiaj zapraszamy jeszcze na ostatnie w tym roku Gorzkie Żale o godz. 17.30.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.