Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Niedziela Świętej Rodziny

1. Dzisiaj przypadają imieniny Księdza Biskupa Ordynariusza, Jana Wątroby. Osobę dostojnego solenizanta polecamy waszej osobistej modlitwie.  

2. Duszpasterstwo Rodzin i Ruchy Obrony Życia zapraszają na XII Marsz za Życiem w Rzeszowie, w Święto Młodzianków, czyli jutro 28 grudnia. Rozpoczęcie o godz. 17.15 przy pomniku dzieci nienarodzonych na Starym Cmentarzu, następnie w naszej Bazylice o godz. 18.00 zostanie przedstawiony program muzyczny w wykonaniu młodzieży,  a o godz. 18.30 będzie odprawiona uroczysta Msza Święta. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziny z dziećmi, oraz te małżeństwa które starają się o poczęcie dziecka.  

3. W czwartek, 31 grudnia zakończenie „Starego Roku”. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne o godz. 17.45, na którym podziękujemy Bogu za wszystkie łaski  i przeprosimy za osobiste i bliźnich naszych grzechy. Po nabożeństwie wieczorna Msza św. o 18.30.  

4. W Nowy Rok 2016 wprowadzi nas Msza św. o północy pod przewodnictwem ks. Bpa Edwarda Białogłowskiego, na którą serdecznie zapraszamy. Porządek Mszy św. w Nowy Rok, niedzielny. Maryi Bożej Rodzicielce powierzymy nasze rodziny i Ojczyznę, oraz te małżeństwa, które oczekują na dzieci. W tym dniu przypada I piątek miesiąca, z racji uroczystości, nie obowiązuje nas post od pokarmów mięsnych.  

5. W pierwszą sobotę miesiąca – 2 stycznia odwiedziny chorych w parafii.  

6. W naszej parafii, Odwiedziny Duszpasterskie, czyli Kolędę rozpoczniemy 7 stycznia po Uroczystości Objawienia Pańskiego – Trzech Króli.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.