Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Niedziela Trójcy Świętej
1.Ubiegłej Niedzieli gościliśmy naszego misjonarza z Argentyny O. Florencjusza , który wszystkim przesyła serdeczne pozdrowienia i gorące podziękowania za złożone ofiary w kwocie 8 157 złotych. Zapewnia o modlitwie i zarazem o nią prosi.
 
2. Jutro Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zatroszczmy się nie tylko o materialne upominki, ale również duchową o nich opiekę, której potrzebują 1 czerwca ale też przez cały rok. Pięknym duchowym darem może być udział w Nabożeństwach Czerwcowych, które jutro o 18 rozpoczynamy. Mądrym i szlachetnym jest powierzyć dzieci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 
3. W poniedziałek, 1czerwca rozpocznie się w naszej diecezji peregrynacja Symboli Światowych Dni Młodzieży - Krzyża i Ikony MB „Salus Populi Romani”. O godz. 10.00 na Rzeszowskim Rynku powitanie Symboli ŚDM, a następnie procesyjne przejście z nimi do Kościoła Farnego.
 
4. We wtorek 2 czerwca Symbole Światowych Dni Młodzieży będą gościły w naszej Bazylice. O godz. 17. 50 wprowadzenie Krzyża i Ikony Matki Bożej do kościoła, o 18 Nabożeństwo Czerwcowe, o 18.30 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem O. Kustosza, po Mszy św. adoracja Krzyża i modlitwa, o 20 pożegnanie Symboli ŚDM. Ten Krzyż i Obraz przekazał młodzież św. JPII w 1983 roku i przy nich wielokrotnie się modlił. Zachęcamy młodzież do tej modlitwy i was dorosłych, abyście chętnie podjęli modlitwę za młode pokolenie Polaków. Przyjdźcie we wtorek, aby się z nami modlić.
 
5. W najbliższy czwartek Uroczystość Bożego Ciała. W Rzeszowie centralna procesja rozpocznie się  Mszą św. o godz. 9.00 przed rzeszowską Farą, skąd wyruszy procesja eucharystyczna. Procesja przejdzie ulicami: 3-go Maja, Zamkową, Lisa – Kuli, Cieplińskiego i Sokoła przed naszą Bazylikę Mniejszą M. B. Rzeszowskiej, gdzie zostanie zakończona błogosławieństwem. Zapraszamy do licznego udziału we Mszy św. i procesji. Niech będzie to publiczne wyznanie naszej wiary i uwielbienie Boga w Najświętszym Sakramencie.Członków naszej Asysty prosimy o podjęcie feretronów, sztandarów i chorągwi. W Boże Ciało porządek Mszy św. w naszym kościele, niedzielny.
 
6. Procesja eucharystyczna w naszym kościele w Boże Ciało, będzie miała miejsce w czasie nabożeństwa o 17.45. Gorąco prosimy asystę kościelną, dzieci, młodzież oraz ministrantów, aby przez całą Oktawę wzięli aktywny udział w procesji.
 
7. Po raz kolejny w Boże Ciało o godz. 19.00 w Parku Sybiraków na os. Barnówka w Rzeszowie, odbędzie się Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który z każdym rokiem gromadzi większe rzesze ludzi wierzących.
 
8. W dniach 5 i 6 czerwca odbędzie się  Finał  Festiwalu Wiary w Hali na Podpromiu. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału. Szczegóły na plakacie i na stronie www.festiwalwiary.pl
 
9. W Niedzielę, 7 czerwca, przypada VIII  Święto Dziękczynienia, w ramach którego będziemy przeżywać dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II. W tym dniu, po Mszach św. zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek, na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
 
10. 4 czerwca 1985 roku o. Rafał wraz z 9–cioma współbraćmi, w Bazylice Kalwaryjskiej przyjął święcenia kapłańskie. W najbliższą Niedzielę o godz. 12 odprawi Mszę św. dziękczynną za 30 lat kapłaństwa.
 
11. W dniu 6 czerwca tj. w sobotę, FZŚ organizuje pielgrzymkę do Dukli. Koszt pielgrzymki – 30 zł, wyjazd o godz. 7 rano, zapisy i bliższe informacje codziennie po Mszy św. wieczornej przy kiosku klasztornym.
 
12.  Specjalną tablicą upamiętniliśmy nazwę placu przykościelnego: „Skwer św. Jana z Dukli”. Mamy stojak na rowery, prosimy aby w nim umieszczać nasze jednoślady. Mamy też gabloty, bardzo prosimy, aby ogłoszenia które chcemy podać do wiadomości przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Oczywiście plac kościelny nie jest miejscem dla każdego rodzaju ogłoszeń czy reklamy.
 
13. W Liturgii Kościoła bieżącego tygodnia przypada:
- jutro wspomnienie św. Justyna, męczennika
- we wtorek kolejny dzień Nowenny do św. Antoniego. Liturgiczne Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Rzeszowie
- w środę wspomnienie św. męczenników: Karola Lwangi i Towarzyszy,
- w piątek wspomninie św. Bonifacego, bpa i męczennika
 
14. Nasz O. Konstancjusz zorganizował grupę teatralną, która dzisiaj po wieczornej Mszy św. zaprasza do auli Jana Pawła II na piękną sztukę pt. „Oskarżenie Nieśmiertelnego”.
 
15. W minionym tygodniu odeszła do Pana śp. Kazimiera Ziobro z ul. Marszałkowskiej 14. Polecajmy ją, miłosierdziu Bożemu.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.