Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Niedziela Uroczystość Zesłania Ducha Św.
1. Dziś przeżywamy X Święto Dziękczynienia, ze tej racji ofiary zebrane po Mszy św. do puszek zostaną przekazane na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
 
2. Dziś kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Jutro Święto NMP Matki Kościoła – Msze św. z kazaniem o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 oraz 16.30 i 18.30.
 
3. We wtorek o godz. 9.00 kolejna Msza św. z kazaniem i nabożeństwo do św. Antoniego z Padwy w ramach nowenny przed jego uroczystością odpustową. Wieczorem o 18.30 Msza św. Prymicyjna sprawowana przez wyświęconych wczoraj Neoprezbiterów naszej diecezji rzeszowskiej.
 
4. W sobotę, 10 czerwca, w naszym bernardyńskim Sanktuarium w Dukli o godz. 10.30 uroczysta Msza św. z racji 20. rocznicy pielgrzymki św. Jana Pawła II i kanonizacji św. Jana z Dukli. Zapraszamy do pielgrzymowania i modlitwy.
W tym dniu Stowarzyszenie Ruch Kultury Chrześcijańskiej Odrodzenie organizuje pielgrzymkę autokarową do Dukli, a w drodze powrotnej również nawiedzenie Sanktuarium św. Michała Archanioła w Miejscu Piastowym. Zapisy tel. 692-119-584, szczegóły w gablocie.
 
5. Także w sobotę w rzeszowskiej katedrze przeżywać będziemy Dzień Modlitwy o Świętość Kapłanów połączony z dziękczynieniem za wizytę Ojca św. Jana Pawła II w Rzeszowie w 1991r. oraz za 25 lat istnienia diecezji. O 12.00 Msza św. pod przewodnictwem Abpa Wacława Depo, metropolity częstochowskiego.
 
6. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 Mszą św. w naszej Bazylice rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny. Zapraszamy do udziału szczególnie rodziców z dziećmi.
 
7. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
- w poniedziałek – Święto NMP, Matki Kościoła
- w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
- w sobotę – wspomnienie bł. Bogumiła.
 
8. W kiosku klasztornym można nabyć prasę katolicką oraz dewocjonalia.
 
9. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18.00.
 
Autor:AS / 2017-06-04
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.