Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Niedziela Zesłania Ducha Św.
1. Dziś przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jutro drugi dzień
Zielonych Świąt - Święto NMP Matki Kościoła. W naszej Bazylice obowiązuje porządek
Mszy św. świąteczny (godz.6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.30 i 18.30).
 
2. Zapraszamy do licznego udziału w Marszu dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie marszu przy naszej Bazylice po Mszy św.o godz. 15.00, a zakończenie na Rynku. Gościem specjalnym będzie prof. Bogdan Chazan.
 
3. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski dzisiejsza składka przeznaczona jest na organizację Światowych Dni Młodzieży.
 
4. W najbliższy wtorek (17maja) o godz. 19 w naszym Centrum O. Amos poprowadzi pierwsze spotkanie i zapisy kandydatów do bierzmowania w roku 2017. Informujemy, że zgodnie z zaleceniem Księdza Biskupa młodzież sakrament dojrzałości chrześcijańskiej czyli bierzmowanie, powinna przyjmować w swojej parafii.
 
5. W najbliższy piątek (20 maja) przeżywać będziemy16. rocznicę święceń biskupich naszego Ordynariusza, Bpa Jana Wątroby. W tym dniu zapraszamy do Katedry na Mszę św. o godz. 18.00, pod przewodnictwem jubilata.
 
6. W nocy z piątku na sobotę (20/21 maja) w rzeszowskiej Farze odbędzie się„Noc chwały”. Rozpoczęcie całonocnego czuwania Mszą św. o godz. 19.
 
7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W naszej parafii w tym dniu – podczas Mszy św. o godz.12.00 – odbędzie się I Komunia św. Prosimy wiernych, aby pozostawić miejsce w ławkach dla rodzin i gości dzieci komunijnych.
 
8. Również w przyszłą niedzielę zbierać będziemy ofiary do puszek na pomoc dla Ekwadoru doświadczonego przeztrzęsienie ziemi, gdzie pracują nasi misjonarze.
 
9. Do 22 maja trwa akcja zbierania książek pt.:„Oddaj książkę Małym Pacjentom” szpitali. Książki można przynosić do biura Pani poseł Krystyny Wróblewskiej przy ul. Hetmańskiej 9.

10. Zachęcamy do honorowego oddawania krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Rzeszowie i oddziałach terenowych. Szczegóły na stronie internetowej Centrum Krwiodawstwa.

11. Trwa Nowenna do św. Antoniego. W każdy wtorek o godz. 9.00 Msza św. z kazaniem oraz modlitwy w intencjach powierzonych jego wstawiennictwu.

12. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 18.00.
 
13. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała (26 maja). W Rzeszowie procesja centralna odbędzie się po Mszy św. o godz. 9.00, koncelebrowanej przed rzeszowską Farą, a zakończy przy naszej Bazylice. Już dziś zapraszamy do licznego udziału.
 
14. W dniu 26 maja odbędzie sięczternasty koncert “Jednego Serca Jednego Ducha”. Początek koncertu o godz. 19.00 w Parku Sybiraków na os. Baranówka.
 
15. W Liturgii tygodnia wspominamy: we wtorek - św. Paschalisa, zakonnika;  w środę - św. Feliksa z Cantalice, zakonnika; w czwartek przypada - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana; w piątek - święto św. Bernardyna ze Sieny.
 
16. O. Konstancjusz wraz z teatralną grupą, zapraszają na spektakl pt.: „Powrót syna marnotrawnego”, który będzie wystawiony w auli JPII dzisiaj o godz. 13.00.
 
17. FZŚ 4 czerwca br. (sobota) organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium św. Jana z Dukli. Cena 30zł. Zapisy od 16 maja po Mszy św. wieczornej przy kiosku parafialnym.
 
18. Dla pogłębienia wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do lektury prasy i książek katolickich, dostępnych wraz pamiątkami religijnymi w naszym klasztornym sklepiku.
 
19. W tym tygodniu odeszli do Pana śp. + Adam Frączek oraz +Tadeusz Książek obydwaj z ul. Szwoleżerów 5, +Antonina – Anna Małodobry z ul. M. Konopnickiej 4. Polećmy ich dusze Miłosiernemu Panu - Wieczny odpoczynek…
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.