Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Niedziela Zesłania Ducha Świętego
1. Przy wyjściu z Bazyliki ministranci rozdawać będą ulotki z programem Festiwalu Wiary. Zachęcamy, aby zabierać je do domu i zaplanować udział w tych ważnych dla naszej wiary wydarzeniach.
 
2. Dzisiaj za pobożne i publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełnypod zwykłymi warunkami.
 
3. Jutro obchodzić będziemy święto NMP – Matki Kościoła. Msze święte będą odprawiane wg porządku świątecznego, czyli o 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.30 i 18.30.
 
4. We wtorek przypada ostatni dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy.Zapraszamy na Mszę świętą z kazaniem o 9.00. W tym miejscu dziękujemy też o. Józefowi Krawcowi, który w tym roku głosił kazania w czasie całej nowenny.
 
5. W dniu wczorajszym 6 diakonów Diecezji Rzeszowskiej przyjęło święcenia kapłańskie. We wtorek wieczorem przybędą oni do naszego kościoła, aby odprawić Mszę świętą prymicyjną i udzielić nam specjalnego błogosławieństwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy z nowymi kapłanami o 18.30.
 
6. We czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 
7. W piątek w naszym kościele obchodzić będziemy uroczystość św. Antoniego z Padwy. Msze święte odprawiane będą jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy świętej będziemy udzielać indywidualnego błogosławieństwa wszystkim dzieciom. Będą też święcone lilie. W tym dniu – wyjątkowo – nie będzie nabożeństwa ku czci św. Jana Pawła II.
 
8. W sobotę o 19.30 w Ogrodach Bernardyńskich organizowana będzie „Randka Małżeńska”. Wydarzenie to będzie okazją do umocnienia więzi małżeńskiej i pogłębienia miłości. Rejestracja na „randkę” odbywa się pod numerem telefonu: 796.743.943.
 
9. „Caritas” działająca przy naszym klasztorze zaprasza osoby potrzebujące z terenu naszej parafii po odbiór żywnościwe wtorek od 15.30 do 19.00 i we środę od 16.00 do 18.00.
 
10. Klub Ojca zaprasza rodziny na VI Rzeszowski Bieg Ojcówpołączony z festynem rodzinnym z okazji Dnia Ojca, który odbędzie się w niedzielę,15 czerwca na Bulwarach Rzeszowskich. Początek imprezy o godz. 14.00.Szczegóły na plakacie.
 
11. W Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym można korzystać z bezpłatnych porad radcy prawnego oraz psychologa. Mecenas Marcin Serafin przyjmujew I i III środę miesiąca od 16.30 do 18.00, natomiast psychoterapeutka p. Agnieszka Bryła – w każdy czwartek od 17.00 do 20.00. Aby skorzystać z porad należy najpierw dokonać telefonicznej rejestracji – telefon do prawnika: 501.311.421 i do pani psycholog: 883.799.363.
 
12. Dziękujemy wszystkim, którzy składali ofiary do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej. Zebraliśmy 4610 zł. Dzisiaj zbierane są ofiary dla poszkodowanych w powodzi na Bałkanach.
 
13. Zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie można nabyć prasę katolicką, wartościowe książki i dewocjonalia. W tym tygodniu polecamyszczególnie książki ks. bpa Rysia, który prowadził w naszym kościele rekolekcje wielkopostne, a także ręcznie malowane ikony pochodzące z naszej bernardyńskiej pracowni artystycznej w Lublinie.Informujemy też, że są ponownie dostępne obrazki Matki Bożej Rzeszowskiej w sukience „koronacyjnej”.
 
14. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o 18.00.
 
15. W ostatnich dniach odszedł do Pana śp. Edward Piotr Krupa, zamieszkały przyul. Sieniewicza. Powierzmy go Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.