Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
1.      Święta są czasem składania życzeń, ale są tez dobrą okazją aby złożyć podziękowanie za wszelkie dobro, którego doświadczamy i które również i nam wobec bliźnich Bóg pomaga uczynić. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim ojcom, którzy jako kapłani Chrystusa przez siedem kolejnych dni  ochotnie podjęli trud pracy w konfesjonale (przez 80 ciągłych godzin od rana Niedzieli Palmowej do W. Soboty włącznie, w pięciu konfesjonałach), pełnili posługę miłosierdzia. Gorąco dziękujemy bratu Wawrzyńcowi, panu Kamilowi i Markowi oraz wspierającym ich panom, za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu. Pani Zuzannie za poświęcenie i pieczołowitość w strojeniu naszej świątyni, oraz wszystkim za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Gorąco dziękujemy LSO, FMO, Straży Grobu Pańskiego i Asyście oraz przedstawicielom grup duszpasterskich za udział w Triduum Paschalnym i ubogacenie Liturgii. Szczególne podziękowanie składamy Parafialnemu Zespołowi Caritas na czele z Panią Grażyną i Panią Ewą za posługę ludziom ubogim i potrzebującym pomocy, a także samarytańską pomoc świadczoną naszemu O. Andrzejowi. Parafialna Caritas wsparła na Święta Wielkanocne 253 osoby i rozdzieliła 1109 kg żywności. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
 
2.      1 kwietnia przypada I piątek miesiąca, w Roku Miłosierdzia zawierzymy Sercu Jezusowemu nas samych i nasze rodziny, natomiast w I sobotę miesiąca 2 kwietnia, w przeddzień Święta Miłosierdzia Bożego, odwiedzimy chorych naszej parafii.
 
3.      Trwa Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego przypadającym w najbliższą Niedzielę. Dzisiaj modlitwy Nowenny odmówimy o godz. 14.45, natomiast od przyszłej Niedzieli – Niedzieli Miłosierdzia do końca Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia, czyli 20 listopada, codziennie odmawiać będziemy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w Cudownej Kaplicy Matki Bożej przed Najświętszym Sakramentem o godz. 15. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 
4.      W poniedziałek 4 kwietnia ze względu na Wielki Tydzień przypada liturgiczna uroczystość Zwiastowania NMP, podczas Mszy św. o godz. 18.30 członkowie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego rozpoczną kolejny dziewięciomiesięczny cykl modlitwy o ratowanie dzieci nienarodzonych. Gorąco zapraszamy i zachęcamy do włączenia się w to piękne duchowe dzieło. Pod chórem znajdują się blankiety, które trzeba wypełnić i przynieść ze sobą do Bazyliki 4 kwietnia.
 
5.      W Poniedziałek Wielkanocny porządek mszy św. niedzielny. Taca przeznaczona jest na nasze Katolickie Uniwersytety.

6.      W minionym tygodniu odeszli do Pana: + Aleksander Migut zam. ul. Jabłońskiego 7 i + Genowefa Łuksik zam. przy ul. Marszałkowskiej 15. Naszych bliskich zmarłych, zmarłych dobrodziejów i parafian, a także wczoraj tragicznie zmarłych w wypadku drogowym w Weryni, piłkarzy naszego regionu, polecajmy Bożemu Miłosierdziu.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.