Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
1. W Wielki Piątek rozpoczęliśmy nowennę przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne połączone z odmówieniem modlitw trzeciego dnia nowenny i koronki do Bożego Miłosierdzia.
 
2. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią przypominamy, że dzisiaj i jutro nie sprawujemy posługi w konfesjonałach.
 
3. Jutro w naszej Bazylice Msze święte będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Eucharystii o g. 12.00 przewodniczyć będzie Ordynariusz naszej Diecezji ks. bp Kazimierz Górny.
 
4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W I czwartek zapraszamy na 18.30 na Mszę świętą w intencji powołań. Spowiedź dzieci w I piątek rozpocznie się o 16.00, a o 16.30 będzie dla nich sprawowana Msza święta. W sobotę przed południem – odwiedziny chorych w naszej parafii, zaś o 9.00 – Msza święta i czuwanie modlitewne ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 
5. Od najbliższego piątku w kinie Helios w Galerii Rzeszów będzie można oglądać film, pt. „Cristiada” opowiadający o powstaniu meksykańskich katolików przeciwko ateistycznej tyranii rewolucyjnych władz Meksyku w latach dwudziestych XX wieku. Gorąco zachęcamy, aby zainteresować się tym niezwykłym obrazem, zwłaszcza że będzie on pokazywany tylko w kilkunastu kinach w Polsce.
 
6. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na czuwanie modlitewne, które odbędzie się w naszym kościele w sobotę – 13 kwietnia po Mszy świętej wieczornej.
 
7. Już dzisiaj informujemy o katechezie audiowizualnej, w czasie której przedstawimy dowody na Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Gościem spotkania będzie Grzegorz Górny. Katecheza odbędzie się we wtorek 16. kwietnia o 19.10.
 
8. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do głębokiego przeżycia Świętego Triduum Paschalnego w naszej Bazylice:
-   bratu Wawrzyńcowi, p. Janowi Trzciańskiemu, p. Kamilowi Apriaszowi i całej ekipie zaangażowanej w przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego;
-   pani Zuzannie za piękne dekoracje kwiatowe;
-   p. Michałowi Legowiczowi za posługę przy organach;
-   ministrantom na czele z o. Arturem i Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej wraz z o. Fabianem za zaangażowanie w przygotowanie uroczystych celebracji liturgicznych;
-   Siostrom Prezentkom i członkom grup duszpasterskich przy naszej Bazylice za włączenie się w celebracje Liturgii Słowa w Niedzielę Palmową i w czasie Triduum;
-   panom, którzy od piątku pełnili straż przy Grobie Pańskim;
-   członkom parafialnego zespołu Caritas za przygotowanie paczek na święta dla ubogich rodzin z naszej parafii, a wszystkim którzy złożyli na ten cel dary i pieniądze składamy serdeczne „Bóg zapłać!”; w tym roku przed świętami wydano 103 paczki żywnościowe;
-   dziękujemy też wszystkim, którzy wspierali nas modlitwą i życzliwością w trudnym czasie przedświątecznych spowiedzi.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.