Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
1. W Wielki Piątek rozpoczęliśmy nowennę przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne połączone z odmówieniem modlitw trzeciego dnia nowenny i koronki do Bożego Miłosierdzia o g. 18.00.
 
2. Kolejne modlitwy dni nowenny zostaną odprawione w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o 18.15, a we środę i sobotę – w połączeniu z nabożeństwami do Matki Bożej o g. 18.00.
 
3. Jutro w naszej Bazylice Msze święte będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Msza święta o g. 12.00 będzie odprawiona w intencji „Caritasu” i wszystkich dobrodziejów, którzy przyczynili się do bardzo obfitej pomocy świątecznej osobom ubogim.
 
4. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią przypominamy, że dzisiaj i jutro nie sprawujemy posługi w konfesjonałach. Spowiedź rozpoczniemy we wtorek. W oktawie Wielkiej Nocy spowiadać będziemy podczas wszystkich Mszy świętych, a także od 10.30 do 12.00 oraz od 15.00 do 16.30.
 
5. We wtorek o g. 9.00 zostanie odprawiona druga Msza święta z kazaniem z racji nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. W tym roku kazania głosi o. Józef Krawiec.
 
6. Od wtorku do niedzieli do kosza przy ołtarzu św. Franciszka będzie można składać niepsujące się produkty żywnościowe, z których zostaną przygotowane paczki dla polskich kombatantów zamieszkujących na Litwie, Ukrainie i w Białorusi. Bardzo zachęcamy do wsparcia tej akcji.
 
7. We czwartek we wczesnych godzinach rannych z naszej Bazyliki wyruszy autokarowa pielgrzymka na kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII. Prosimy o duchową łączność z osobami, które będą nas reprezentować na uroczystościach w Rzymie.
 
8. Serdecznie zachęcamy do oglądania kanonizacji w Telewizji Polskiej w przyszłą niedzielę od g. 10.00. W związku z tym Msze święte o 10.30 i 12.00 w naszej Bazylice zostaną odprawione w sposób mniej uroczysty niż zwykle (celebransi będą recytować i nie będzie kazania). Natomiast po południu zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o 14.30 i Mszę świętą dziękczynną za kanonizację o g. 15.00. Pozostałe Msze święte będą odprawiane bez zmian.
 
9. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do głębokiego przeżycia Świętego Triduum Paschalnego w naszej Bazylice:
-  bratu Wawrzyńcowi, oraz panom: Janowi, Kamilowi i Marcinowi wraz z całą ekipą za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego;
-  pani Zuzannie za dekoracje kwiatowe;
-  p. Michałowi Legowiczowi za posługę przy organach;
-  ministrantom na czele z o. Arturem i Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej wraz z o. Fabianem za zaangażowanie w przygotowanie uroczystych celebracji liturgicznych;
-  Siostrom Prezentkom i członkom grup duszpasterskich przy naszej Bazylice za włączenie się w celebracje Liturgii Słowa w Niedzielę Palmową i w czasie Triduum;
-  panom, którzy od piątku pełnili straż przy Grobie Pańskim;
-  dziękujemy też wszystkim, którzy wspierali nas modlitwą i życzliwością w trudnym czasie przedświątecznych spowiedzi.
 
10. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarzy Was pokojem i miłością!
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.