Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - Wielkanoc
1.    Pragniemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeżywanie Liturgii Triduum Paschalnego, oraz przygotowanie Bazyliki, Ciemnicy i Bożego Grobu. Dziękujemy tym, którzy złożyli ofiary na kwiaty oraz tym, którzy wsparli ubogie rodziny naszej parafii. Dziś rano procesję i Mszę św. rezurekcyjną transmitowała na żywo TVP we wszystkich oddziałach regionalnych w Polsce. Wieczorem jej skrót będzie emitowany  w programie telewizyjnym.
 
2.    Jutro drugi dzień Świąt, Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy św. niedzielny, a ofiary z tacy przeznaczone są na KUL w Lublinie i na Uniwersytet JPII w Krakowie.
 
3.    W najbliższy wtorek 18 kwietnia o godz. 17.00 w sali naszego Centrum, odbędzie się spotkanie organizacyjne z przewodnikiem Biura Pielgrzymkowego dla osób zapisanych i pragnących się zapisać na pielgrzymkę do Medjugorie, która odbędzie się w dniach 13-20 maja. Są jeszcze wolne miejsca.
 
4.    Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie i Instytut Teologiczno-Pastoralny im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie zapraszają na sympozjum na temat:XXV LAT DIECEZJI RZESZOWSKIEJ, które odbędzie się w sobotę, 22 kwietnia 2017 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie ul. Witolda 11a. Rozpoczęcie o godz. 9.00. wstęp wolny.
 
5.    W przyszłą Niedzielę 23 kwietnia, obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy w tym dniu kolejny Tydzień Miłosierdzia. Mszę św. o godz. 15 poprzedzi Koronka do Miłosierdzia Bożego odmówiona w kaplicy Matki Bożej  przed Najświętszym Sakramentem.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.