Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Odpust ku czci M.B. Rzeszowskiej A.D. 2020 - 10 IX
W czwartek, 10 września 2020 pielgrzymowali do Matki Bożej Rzeszowskiej uczniowie szkół ponadpodstawowych. Dla nich została odprawiona Msza św. o godz. 12.00. Wieczorem natomiast na Eucharystię przybyli przedstawiciele duszpasterstwa młodzieży. Mszy św. przewodniczył bp Edward Białogłowski. On też wygłosił kazanie. Zaczął je od przytoczenia słów pieśni Maryjnej:
 
„Biedny kto Ciebie nie zna od powicia
I nigdy Twego nie słyszał Imienia;
Lecz ten biedniejszy, kto w rozpuście życia
Stał się niegodnym Twojego wejrzenia”.
 
Żyjąc w XIX w. autor tej pieśni, Karol Antoniewicz, przez całe życie szukał swojego miejsca w Kościele. Po śmierci jego pięciorga dzieci wstąpił do zakonu jezuitów, żona zaś do zakonu szarytek. Jako znakomity kaznodzieja głosił Ewangelię także poprzez liczne pieśni, które napisał.
Znajdujemy się w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, w którym czcimy Maryję i w którym sprawowany jest codziennie sakrament pokuty i pojednania. Spowiednicy pełniący tu posługę dbają o to, by ludzie nie ulegali wpływowi współczesnych bożków. Nieżyjący już egzorcysta Watykanu o. Gabriele Amorth ukazywał trzy środki, by nie ulec szatanowi: wiarę prawdziwą, modlitwę gorliwą i post z pobudek religijnych. Siłę czerpał z Mszy św., z adoracji Najświętszego Sakramentu, z lektury Ewangelii i z modlitwy różańcowej. Wszystkie cztery źródła są nam dostępne, zwłaszcza w tej świątyni. A powinniśmy się starać, by nasze serca były coraz bardziej wrażliwe. Jest to bardzo ważne, bo wtedy człowiek jest w stanie usłyszeć słowa Jezusa: „Pójdź za mną” i zrealizować je. Warto już dziś zastanowić się jak silna jest moja więź z Bogiem. Warto też pomyśleć nad więzią z rodzicami, a także z rówieśnikami. Czy potrafię porozmawiać z nimi na temat wiary?
Po Mszy św. została odprawiona adoracja Najświętszego Sakramentu. Dzień zakończył się śpiewem Apelu Maryjnego i zasłonięciem figury Matki Bożej Rzeszowskiej.
Autor:KPK / 2020-09-11
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.