Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • 24 V 2020 r. - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

  2020-05-24
  1. Powoli dobiega końca Okres Wielkanocny, który za tydzień domknie Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. 7 czerwca upływa termin spowiedzi świętej wielkanocnej. W kaplicy św. JPII codziennie posługujemy w konfesjonale podczas Mszy świętych i według stałego dyżuru. Przy dobrej organizacji czasu i z zachowaniem ostrożności oraz przepisów, każdy może skorzystać ze spowiedzi i uczestnicząc w Mszy św. przyjąć Komunię św. Bardzo prosimy wykorzystać kaplice, kruchtę i korytarz i zachować odległość 2 metrów od siebie, zgodnie z rozporządzeniem używając maseczki.
   
  2. Codziennie o godz. 6, 7, 8, 9 i 18 sprawujemy Eucharystię i modlimy się o ustanie epidemii, o szybki powrót do zdrowia ludzi chorych oraz o żyzny deszcz i dobre urodzaje. Zapraszamy też na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15 oraz na Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30. Po Mszy św. wieczornej odmawiamy Różaniec, śpiewamy Suplikacje i Apel Jasnogórski.
 • 17 V 2020 r. - VI niedziela wielkanocna

  2020-05-17
  1.W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Telewizja Polska oraz Polskie Radio emitują liczne programy dedykowane naszemu Rodakowi:
  - dzisiaj o godz. 19, na antenie TVP Rzeszów zostanie wyemitowany film dokumentalny o Janie Pawle II przygotowany przez ks. Józefa Brzostowskiego.   – jutro 18 maja Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka.
   
  2. Caritas Diecezji Rzeszowskiej na setną rocznicę urodzin Największego Polaka przekazuje nieodpłatnie folder z tekstem Litanii do św. Jana Pawła II  do odmawiania w rodzinach. Folder położony jest na bocznych ołtarzach, prosimy zabrać go do domu i włączyć się w modlitwę za jego przyczyną.
 • 10 V 2020 r. - V niedziela wielkanocna

  2020-05-10
  1.Codziennie modlimy się w Bazylice o ustanie epidemii i o żyzny deszcz dla urodzajów, podczas dodatkowych nabożeństw: Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15 i Różańca o godz. 20.30. Zapraszamy do osobistego udziału, nie tylko poprzez Internet.
   
  2. Codziennie też posługujemy w konfesjonale i według normalnego porządku odprawiamy Msze św. Tak jak odmrażana jest gospodarka, tak i my z zachowaniem wszystkich wymogów ostrożności (maseczka na twarzy, zachowana odległość), powracać do praktykowania wiary w świątyni. Przypominamy, że te osoby, które uczestniczą w domu poprzez media w niedzielnej Mszy św., powinny w tym czasie skupić się całkowicie na modlitwie. 
 • 26 IV 2020 r. - III niedziela wielkanocna

  2020-04-26
  1.Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy 12. Tydzień Biblijny, którego hasłem są Jezusowe słowa: Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego”. W Niedzielę Biblijną ma miejsce Czwarte Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Do wspólnotowej lektury została wybrana tym razem Ewangelia wg św. Mateusza. Pomocne materiały można znaleźć na stronie: www.biblista.pl.
   
  2. Cieszymy się, że wiele osób korzysta ze strony internetowej naszego sanktuarium, aby łączyć się z nami na modlitwie i Eucharystii. Od minionego poniedziałku w naszym Sanktuarium może równocześnie uczestniczyć w modlitwie 80 osób, zachowując przepisy, ale przede wszystkim roztropność i odpowiedzialność za siebie i bliźnich. Dlatego zachęcamy, abyście również w tygodniu nawiedzali świątynię. Jest od godz. 6 rano do 19, codziennie otwarta i jak dotąd, w tych samych godzinach można skorzystać z sakramentu spowiedzi. 
 • 19 IV 2020 r. - Niedziela Miłosierdzia Bożego

  2020-04-19
  1.Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy poprzez składane ofiary wspierają nas finansowo, abyśmy mogli utrzymać sanktuarium i klasztor. Nie jest nam łatwo, bo na rzecz realizowanych projektów: Centrum Bernardyńskiego, Ogrodów i Kaplicy JPII, które są dostępne dla wszystkich, zaciągnęliśmy kredyty, które trzeba regularnie spłacać. Na stronie naszego sanktuarium zamieszczony jest aktualny numer konta, dla hojnych ofiarodawców. Wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy nas wspierają zapewniamy o nieustannej za nich modlitwie i składamy staropolskie Bóg zapłać.
   
  2. Cieszymy się, że wiele osób korzysta ze strony internetowej naszego sanktuarium, aby łączyć się z nami na modlitwie i Eucharystii. Wspólnie błagajmy Boga o miłosierdzie dla nas i świata, wspierajmy tych, którzy walczą z epidemią i prośmy o zbawienie wieczne dla zmarłych. Zapraszamy na godz. 15 oraz 20.30. Metraż naszego Sanktuarium wynosi 605 merów kwadratowych, a więc w świetle nowych rozporządzeń,  w naszej Bazylice, z zachowaniem ogólnych zasad, może jednorazowo być obecnych 40 osób. Zapraszamy.
 • 12 IV 2020 r. - Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

  2020-04-12
  1.Cieszymy się, że wiele osób korzysta ze strony internetowej naszego sanktuarium, aby łączyć się z nami na modlitwie i Eucharystii. W ten sposób błagamy Boga o miłosierdzie dla nas i świata, wspieramy tych, którzy walczą z epidemią i prosimy o zbawienie wieczne dla zmarłych.
   
  2.Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez składane ofiary wspierają nas finansowo, abyśmy mogli utrzymać sanktuarium i klasztor. Na stronie sanktuarium wraz z życzeniami zamieszczony jest numer konta, dla tych którzy zechcą nas wesprzeć.
 • 5 IV 2020 r. - Niedziela Palmowa

  2020-04-05
  1.Cieszymy się, że wiele osób korzysta ze strony internetowej naszego sanktuarium, aby łączyć się z nami na modlitwie i Eucharystii. Dziękujemy, że w ten sposób umożliwiacie osobisty udział w Mszy św. tym osobom, które zamówiły intencje za swoich bliskich. Msze św. w bazylice odprawiamy jak zwykle o 6, 7, 8, 9 i 18. O godz. 15 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego a o godz. 20.30 Różaniec. Jednak przez cały dzień korzystając z kamerki w kaplicy Matki Bożej możecie adorować Najświętszy Sakrament, do czego gorąco zachęcamy.
   
  2. Przypominamy, że Księża Biskupi udzielili wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych. Jednak osoby, które korzystają z dyspensy mają obowiązek uczestniczyć w Mszy św. za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu lub przez Internet. 
 • 29 III 2020 r. - V niedziela Wielkiego Postu

  2020-03-29
  1. Dzisiaj jak co roku w V Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy rekolekcje, które trwać będą do środy włącznie. Kazania rekolekcyjne głoszone będą na Mszy św. o godz. 9 i 18. Rekolekcje prowadzi O. Cyprian Moryc, nasz współbrat z Kalwarii Zebrzydowskiej. W związku z bardzo ograniczoną ilością uczestników ( 5 osób), gorąco prosimy, abyście pozostali w domach i poprzez radio Via lub internet uczestniczyli we wspólnej z nami modlitwie. Nie chcemy przed nikim zamykać drzwi świątyni, ale z drugiej strony musimy respektować państwowe rozporządzenia. Nie chcemy was ani też siebie narażać na konsekwencje karne. Dajmy szansę uczestniczenia w Mszy św. tym, którzy zamówili intencję. Wszystkie Msze św. transmitowane są poprzez Internet na naszej stronie: www.bernardyni.rzeszow.pl , oraz wieczorne Msze św. poprzez diecezjalne radio VIA na falach 103,8.           

  2. Przypominamy, że Księża Biskupi udzielili wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych. Jednak osoby, które korzystają z dyspensy mają obowiązek uczestniczyć w Mszy św. za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu lub przez Internet. 
 • 25 III 2020 r. - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

  2020-03-25
  1. Mamy dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych, ale osoby, które korzystają z dyspensy mają pod grzechem obowiązek uczestniczyć w Mszy św. za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu lub z naszej Bazyliki poprzez Internet. Radio VIA transmituje od nas Msze św. w Niedzielę o 12 we wtorek, środę i sobotę o godz. 18, w pozostałe dni z kościoła św. Krzyża i z Katedry.
   
  2. W najbliższą Niedzielę w naszej Bazylice o godz. 13 będzie odprawiona dodatkowa Msza św., która transmitowana będzie na żywo przez Telewizję Polonia. Ze względu na ogłoszoną epidemię w Mszy św. uczestniczyć może tylko kapłan i liturgiczna Służba Ołtarza, prosimy o łączność tylko poprzez telewizję i internet. Można również nagrać sobie całą Liturgię i potem udostępnić innym.
 • 22 III 2020 r. - IV niedziela Wielkiego Postu

  2020-03-22
  1. Księża Biskupi ogłosili dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych. Osoby, które korzystają z dyspensy prosimy o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu a z naszej Bazyliki przez Internet i radio VIA w Niedzielę o 12 oraz wtorek, środę i sobotę o godz. 18.
   
  2. W przyszłą Niedzielę o godz. 13 będzie odprawiona dodatkowa Msza św., która transmitowana będzie na żywo przez Telewizję Polonia, jednak ze względu na ogłoszoną epidemię w Mszy św. uczestniczyć może liturgiczna Służba Ołtarza oraz osoby zaangażowane w przebieg Liturgii. Wszystkich pozostałych prosimy o łączność poprzez telewizję i internet.
 • 8 III 2020 r. - II niedziela Wielkiego Postu

  2020-03-08
  1. Dzisiejszy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami przeżywany pod hasłem: „Eucharystia i misje” mobilizuje nas do duchowego wsparcia naszych misjonarzy, którzy obecnie w 98 krajach pracują w liczbie 1903. Również dzisiejsza taca przeznaczona jest na ich wsparcie.
   
  2. Serdecznie zapraszamy na jubileuszową, 40. Pielgrzymkę Obrońców Życia Człowieka na Jasną Górę w sobotę 21 marca, pod hasłem "Każdy człowiek ma prawo do życia. Bez wyjątków!". O godz. 9:30 Mszy Świętej przewodniczył będzie Ks. Abp Wacław Depo, Metropolita Archidiecezji Częstochowskiej; w czasie Mszy św. złożenie przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Po Mszy św. prelekcje i Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich.
 • 26 II 2020 r. - Środa Popielcowa

  2020-02-26
  1. Dzisiaj w naszej świątyni porządek Mszy św. świąteczny, tzn. Msze św. sprawowane są o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.30 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. ma miejsce obrzęd posypania głów popiołem. Przypominamy, że w  Popielec obowiązuje wiernych post ścisły (jakościowy i ilościowy).
  Dzisiaj też możemy jałmużną wesprzeć potrzebujących. Po każdej Mszy św. Parafialny Zespół Caritas przeprowadza zbiórkę pieniędzy do puszek na wsparcie ubogich rodzin z naszej parafii. Przez cały okres Wielkiego Postu będzie również wystawiony kosz przy ołtarzu św. Franciszka na trwałe art. spożywcze dla ubogich.
   
  2. Do Niedzieli włącznie po Mszach św. można w sklepiku lub w zakrystii złożyć zamówienie na karty wstępu na beatyfikację Prymasa Wyszyńskiego oraz zapisać się na wyjazd do Warszawy autokarem w dniu 7 czerwca.
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 41 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.