Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • 2 VIII 2020 r. - XVIII niedziela zwykła

  2020-08-02
  1. W najbliższy wtorek wyruszy na trasę 43 Piesza Rzeszowska Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku ze względu na pandemię korona wirusa pielgrzymują tylko kapłani, po kilku każdego dnia. Rozpoczęcie pielgrzymki 4 sierpnia w rzeszowskiej Farze Mszą św. o godz. 6.30 a zakończenie 13 sierpnia Mszą św. na Jasnogórskim Szczycie o godz. 11.30. Od 5 do 12 sierpnia w naszej Bazylice o godz. 18 sprawowana będzie Msza św. Pielgrzymkowa, transmitowana przez radio Via. 
   
  2. Dzisiaj o godz. 14 w naszym Bernardyńskim Centrum odbędzie się spotkanie dla pielgrzymów chcących duchowo uczestniczyć w Pielgrzymce na Jasną Górę w grupie św. Jana z Dukli. 
 • 19 VII 2020 r. - XVI niedziela zwykła

  2020-07-19
  1. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w godzinie miłosierdzia. Codziennie w Bazylice o godz. 15 odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i modlimy się o ustanie epidemii oraz o dobrą pogodę. W tych samych intencjach każdego dnia po wieczornej Mszy św., odmawiamy Różaniec.
   
  2. Jutro przypada siódma rocznica ingresu biskupa Jana Wątroby do katedry rzeszowskiej i podjęcia posługi w naszej diecezji. Pamiętajmy szczególnie w tym dniu o naszym Pasterzu, wypraszając dla niego światło Ducha Świętego i potrzebne łaski.
 • 12 VII 2020 r. - XV niedziela zwykła

  2020-07-12
  1. Gorąco dziękujemy za ofiary złożone ubiegłej Niedzieli na pomoc powodzianom. Zebraliśmy dziesięć tysięcy dwadzieścia osiem złotych. 
   
  2. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w godzinie miłosierdzia. Codziennie w Bazylice o godz. 15 odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i modlimy się o ustanie epidemii oraz o dobrą pogodę. W tych samych intencjach każdego dnia po wieczornej Mszy św., odmawiamy Różaniec.
 • 5 VII 2020 r. - XIV niedziela zwykła

  2020-07-05
  1. Ubiegłej Niedzieli przyjęliśmy relikwie św. Siostry Faustyny Kowalskiej z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Umieściliśmy je na ołtarzu przy obrazie Jezusa Miłosiernego - Jezu Ufam Tobie, gdzie możemy je czcić i przyzywać u Boga wstawiennictwa Apostołki Bożego Miłosierdzia.
   
  2. Obejmujemy modlitwą wszystkich poszkodowanych przez powódź w naszej diecezji, oraz strażaków, wojsko i wolontariuszy pomagających w walce z żywiołem. Dzisiaj po każdej Mszy św. przeprowadzamy zbiórkę do puszek na rzecz poszkodowanych. Bardzo dziękujemy za każdą ofiarę na ten cel złożoną. 
 • 29 VI 2020 r. - św. Apostołów Piotra i Pawła

  2020-06-29
  1.Wczoraj pod przewodnictwem ordynariusza naszej diecezji księdza biskupa Jana Wątroby przeżywaliśmy Jubileusz 50-lecia naszej Parafii. Wprowadziliśmy relikwie św. Faustyny Kowalskiej, Apostołki Bożego Miłosierdzia.  Wszystkim ofiarodawcom, którzy indywidualnie bądź też przez ofiary złożone na tacę, wspierają naszą posługę i prace konserwatorskie przy jednym z najcenniejszych naszych zabytków Podkarpacia wyrażamy gorące podziękowanie. Za naszych dobrodziejów i ofiarodawców w każdą Niedzielę odprawiamy Mszę św.
   
  2. Dzisiaj w Uroczystość Świętych  Apostołów Piotra i Pawła z tej racji, że nasz kościół został przez Stolicę Apostolską  w Rzymie  ustanowiony Bazyliką, u nas przypada Odpust. Każdy nawiedzając nasze Sanktuarium, pod zwykłymi warunkami może zyskać odpust zupełny.
  Przypominamy, że porządek Mszy św. dzisiaj w naszej Bazylice jest świąteczny.
 • 28 VI 2020 r. - XIII niedziela zwykła

  2020-06-28
  1. Dzisiaj dziękujemy Bogu za pięćdziesiąt lat istnienia naszej parafii, którą erygował Ks. Abp Ignacy Tokarczuk w 1970 roku.
  W Mszy św. Jubileuszowej o godz. 12 przewodniczył będzie ordynariusz diecezji rzeszowskiej Ks. Bp Jan Wątroba. Podczas Mszy św. będzie miało miejsce wprowadzenie relikwii św. Siostry Faustyny Kowalskiej, Apostołki Bożego Miłosierdzia, której szczególnego wstawiennictwa przyzywamy od początku epidemii. Gorąco zapraszamy do udziału w tym jubileuszowym dziękczynieniu.
   
  2. Biskup Rzeszowski Jan Wątroba obejmuje modlitwą wszystkich poszkodowanych przez powódź w naszej diecezji, a także wolontariuszy pomagających w walce z żywiołem. W związku z zaistniałą sytuacją, Ksiądz Biskup zarządził zbiórkę do puszek we wszystkich kościołach diecezji na niedzielę 5 lipca 2020 r. 
 • 14 VI 2020 r. - XI niedziela zwykła

  2020-06-14
  1.W sobotę 7 czerwca w Kalwarii Zebrzydowskiej święcenia kapłańskie przyjął nasz współbrat O. Pio Trzeciak pochodzący z pobliskich Bud Głogowskich. Dzisiaj przeżywa Prymicje w swojej rodzinnej parafii, natomiast w najbliższy wtorek o godz. 18 odprawi Mszę św. Prymicyjną w naszej Bazylice. Serdecznie zapraszamy.
   
  2. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. W czwartek na jej zakończenie poświęcenie kwiatów i ziół. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza w czwartek na uwielbienie Pana Jezusa w sakramencie Eucharystii po wieczornej Mszy Świętej. 
 • 13 VI 2020 r. - Uroczystość św. Antoniego

  2020-06-13
  1.Dzisiaj przeżywając Odpust ku czci św. Antoniego dziękujemy Bogu za dar bardzo bliskiego nam świętego, który w naszym Sanktuarium odbiera szczególną cześć. W każdy wtorek o godzinie 9 podczas specjalnego nabożeństwa ku czci św. Antoniego, za jego przyczyną powierzamy Bogu różnorakie, często codzienne, a czasem trudne ludzkie sprawy. Gorąco zachęcamy do składania próśb do skarbony św. Antoniego. Dzisiaj podczas każdej Mszy św. poświęcamy lilie św. Antoniego, które używane z wiarą mają moc uzdrawiania w chorobie. Wielką łaską dla rodziny jest błogosławieństwo dzieci, którym św. z Padwy uprasza u Boga opiekę i potrzebne łaski. Dzisiaj ze względu na epidemię błogosławimy dzieci wzdłuż kościoła i na placu, jednak nie nakładamy rąk na ich głowy. 
  Zapraszamy więc do udziału w czci św. Antoniego z Padwy. Dzisiaj w Bazylice porządek Mszy św. niedzielny – 6, 7.30, 9, 10.30, 12, 15, 16.30, 18.30.
   
  2. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.
 • 11 VI 2020 r. - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

  2020-06-11
  1. Dzisiaj w naszej Bazylice porządek niedzielny. Przypominamy, że dzisiaj mamy obowiązek uczestniczenia w Mszy św. W związku z tym, że nie ma w Rzeszowie Centralnej Procesji w naszym sanktuarium procesja do czterech ołtarzy z odśpiewaniem Ewangelii odbędzie się wewnątrz bazyliki, po Mszy św. o godz. 12. 
  Nie będzie procesji w Oktawie Bożego Ciała, dlatego nabożeństwo Czerwcowe nadal odprawiane będzie o godz. 17.30
   
  2. Zapraszamy do uczestnictwa w Koncercie Jednego Serca Jednego Ducha, on-line dzisiaj o godz. 19.30 w Telewizji Trwam i w Internecie.
 • 7 VI 2020 r. - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

  2020-06-07
  1. Oprócz przykazań Bożych są również przykazania ustanowione przez Kościół. Pierwsze z nich brzmi: "W niedziele i święta nakazane uczestniczyć we Mszy Świętej i powstrzymać się od prac niekoniecznych". Po wprowadzeniu przez ministra zdrowia dużych ograniczeń z powodu epidemii, księża biskupi udzielili dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Z dniem dzisiejszym dyspensa zostaje cofnięta, a zatem mamy obowiązek pod grzechem ciężkim, uczestniczyć w niedzielnej i świątecznej Eucharystii. Zachęcamy gorąco do pełnego uczestniczenia w tym najważniejszym spotkaniu modlitewnym każdego tygodnia.
   
  2. Od jutra na cmentarzach: Wilkowyja, Pobitno i Zwięczyca pogrzeby będą odbywać się na podobnej zasadzie jak przed epidemią, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego. W kondukcie pogrzebowym nie ma ograniczenia ilości wiernych, jednak obowiązują maseczki lub odstęp dwóch metrów. W kaplicy Rzeszów-Wilkowyja zostają zachowane dotychczasowe  godziny odprawiania Mszy Świętych, ale pogrzeby będą odbywać się na przemian w dwóch przylegających do siebie kaplicach ze względu na konieczność dezynfekcji po każdym pogrzebie.
 • 31 V 2020 r. - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  2020-05-31
  1. Dobiegł końca Okres Wielkanocny i dobiega końca czas obostrzeń w związku z korona wirusem. Z dniem 6 czerwca zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa  we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Katechizm Kościoła Katolickiego mówi: wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki.
   
  2. 7 czerwca w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej upływa termin spowiedzi świętej wielkanocnej. W ostatnich dniach w naszej Bazylice zaczynają robić się kolejki do spowiedzi, dlatego warto rozejrzeć się również w swojej parafii i poprosić o spowiedź miejscowego kapłana. 
 • 24 V 2020 r. - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

  2020-05-24
  1. Powoli dobiega końca Okres Wielkanocny, który za tydzień domknie Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. 7 czerwca upływa termin spowiedzi świętej wielkanocnej. W kaplicy św. JPII codziennie posługujemy w konfesjonale podczas Mszy świętych i według stałego dyżuru. Przy dobrej organizacji czasu i z zachowaniem ostrożności oraz przepisów, każdy może skorzystać ze spowiedzi i uczestnicząc w Mszy św. przyjąć Komunię św. Bardzo prosimy wykorzystać kaplice, kruchtę i korytarz i zachować odległość 2 metrów od siebie, zgodnie z rozporządzeniem używając maseczki.
   
  2. Codziennie o godz. 6, 7, 8, 9 i 18 sprawujemy Eucharystię i modlimy się o ustanie epidemii, o szybki powrót do zdrowia ludzi chorych oraz o żyzny deszcz i dobre urodzaje. Zapraszamy też na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15 oraz na Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30. Po Mszy św. wieczornej odmawiamy Różaniec, śpiewamy Suplikacje i Apel Jasnogórski.
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 41 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.