Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • 1 Niedziela Wielkiego Postu

  2017-03-05
  1.Serdecznie dziękujemy za ofiary na wsparcie ubogich, złożone do puszek w środę popielcową. Parafialny Zespół Caritas zebrał kwotę: 3943 złote.
   
  2. Dzisiaj po Mszach św. rozprowadzane są „kaziukowe serca”, z których dochód przeznaczony będzie na pomoc finansową dla polskiej młodzieży z Białorusi, Kazachstanu, Mołdawii, Rumunii i Ukrainy, studiującej na Uniwersytecie Rzeszowskim.
   
  3. Przez okres Wielkiego Postu przy ołtarzu św. Franciszka będzie wystawiony koszna trwałe art. spożywcze dla ubogich. Natomiast pod chórem wystawione są skarbonki wielkopostne.
 • 8 Niedziela Zwykła

  2017-02-26
  1.Dzisiaj rozpoczynamy jubileuszowy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do modlitwy za ludzi dotkniętych alkoholizmem, jak również do podjęcia w tej intencji, abstynencji od alkoholu na czas Wielkiego Postu.
   
  2. W najbliższą środę 1 marca rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu - czas przygotowania przez modlitwę, pokutę i jałmużnę do Świat Paschalnych.
   
  3. W Środę Popielcową w naszej świątyni porządek Mszy św. świąteczny, tzn. Msze św. sprawowane będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.30 i 18.30. Podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd posypania głów popiołem. Przypominamy, że w  Popielec obowiązuje wiernych post ścisły (jakościowy i ilościowy).
 • 7 Niedziela Zwykła

  2017-02-19
  1.W najbliższy wtorek o godz. 8.00. w naszej Bazylice zostanie odprawiona uroczysta Msza św. na rozpoczęcie Konferencji Naukowej na temat: „Człowiek w świecie wartości”, która odbędzie się w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Szczegółowe informacje zamieszczamy w gablocie kościelnej.
   
  2. W dniach od 26 lutego do 4 marca przeżywać będziemy jubileuszowy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Już dziś zachęcamy do modlitwy  za ludzi uzależnionych od alkoholu, a przez nich współuzależnionych, jak również do podjęcia w tej intencji, abstynencji od alkoholu na czas Wielkiego Postu, który rozpoczynamy w dniu 1 marca.
 • 6 Niedziela Zwykła

  2017-02-12
  1. Jeszcze przez najbliższy tydzień trwa zbiórka makulatury, z której dochód przeznaczony jest na wiercenie studni w Kamerunie. Na zapleczu Urzędu Marszałkowskiego wystawiony jest kontener na makulaturę.
   
  2. Zapraszamy do udziału w Sympozjum naukowym: „Człowiek w świecie wartości”, które odbędzie się w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie we wtorek, 21 lutego. Rozpoczęcie Sympozjum o godz. 8.00 Mszą św. w naszej Bazylice.
   
  3. W tym roku przypada 50-lecie istnienia Odnowy w Duchu Świętym w Kościele Katolickim. Z tej racji nasza Wspólnota Matki Bożej Rzeszowskiej, zaprasza na Czuwanie Modlitewne w  Bazylice w dniu 18 lutego o godz. 15.00
 • 5 Niedziela Zwykła

  2017-02-05
  1. Organizacja: „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” przekazuje wszystkim parafianom podziękowanie za włączenie się w VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
   
  2. Od jutra przez najbliższe dwa tygodnie, na zapleczu Urzędu Marszałkowskiego wystawiony będzie kontener na zbiórkę makulatury. Grupa charytatywna za dotychczas sprzedaną makulaturę wykonała 11 studni: w Czadzie, Sudanie, Zambii i na Madagaskarze. Tym razem chce kopać studnie w Kamerunie. Zachęcamy do wsparcia tej pięknej inicjatywy.
 • 4 Niedziela Zwykła

  2017-01-29
  1.Dziś swoje imieniny zakonne obchodzi o. Konstancjusz Makówka natomiast 3 lutego także o. Oskar Poździk, którzy posługują w naszym Sanktuarium. Składając im życzenia obfitości łask Bożych i opieki Maryi polecamy ich Waszej modlitewnej pamięci.
   
   
  2. Dziś także jest obchodzony, zainicjowany dzięki staraniom Raoula Follereau,  Światowy Dzień Trędowatych. Fundacja Follereau prowadzi wioski i szpitale dla trędowatych, będące pod opieką misjonarzy. Pamiętajmy w modlitwie o chorych.
 • 3 Niedziela Zwykła

  2017-01-22
  1.Do 25 stycznia przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tych dniach módlmy się szczególniej o wzajemne poszanowanie wśród wyznawców Chrystusa.
   
  2. 26 stycznia przeżywać będziemy Dzień Islamu, a w czwartek 27 stycznia Dzień Pamięci Ofiar Holocaustu. Wszystkie religie monoteistyczne, również i nasza, czczą jednego Boga, choć nazywają Go inaczej, módlmy się aby zaniknął fundamentalizm religijny, który prowadzi do nienawiści wobec innych wyznawców.
   
  3. W przyszłą Niedzielę swoje imieninowy obchodzi nasz współbrat O. Konstancjusz Makówka OFM. Solenizantowi życzymy obfitości Bożych darów i polecamy waszej modlitwie.
 • 2 Niedziela Zwykła

  2017-01-15
  1.Dzisiaj w naszej Bazylice przeżywamy „Dzień Ziemi Świętej”. Pośród nas gościmy O. Nikodema z Komisariatu Ziemi Świętej w Krakowie. Po każdej Mszy świętej w kruchcie kościoła oraz w naszym sklepiku można nabyć czasopismo „Ziemia Święta”, książki i albumy dotyczące m.in. Betlejem, Nazaretu i Jerozolimy, a także dewocjonalia: różańce i krzyże z drzewa oliwnego z Betlejem. Natomiast do puszek zbierane są dobrowolne ofiary na pomoc dla chrześcijan w Syrii. W  Muzeum Diecezjalnym przy ul. 3 Maja do 21 lutego można zobaczyć wystawę obrazów ukazujących piękno Ziemi Świętej pt. „Kolory Piątej Ewangelii”. Za wszelką pomoc na rzecz Kustodii Ziemi Świętej, zwanej „perłą” misji franciszkańskich – składamy serdeczne „Bóg zapłać” i zapewniamy o modlitwie w sanktuariach Ziemi Świętej.
   
  2. W poniedziałek i wtorek trwać będzie Wizyta duszpasterska ( tzw. kolęda) w naszej parafii.
 • Niedziela Chrztu Pańskiego

  2017-01-08
  1.W najbliższą Niedzielę, 15 stycznia w naszym kościele będzie „Dzień Ziemi Świętej”. Z tej okazji o. Nikodem Gdyk z Komisariatu Ziemi Świętej wygłosi okolicznościowe kazanie. Po każdej Mszy świętej, przed kościołem, będzie można nabyć czasopismo „Ziemia Święta”, książki i albumy dotyczące m.in. Betlejem, Nazaretu i Jerozolimy, a także dewocjonalia: m.in. różańce i krzyże z drzewa oliwnego z Betlejem.
   
  2. Jutro rozpoczynamy Wizytę duszpasterską ( tzw. kolędę) w naszej parafii. Program odwiedzin duszpasterskich naszych parafian jest następujący:
 • Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli)

  2017-01-06
  1.Dzisiejsza Uroczystość staje się dniem publicznego proklamowania wiary poprzez „Orszak Trzech Króli”. W naszym mieście wyruszy on z Podpromia o godz. 12 i podąży na Rzeszowski Rynek. Gorąco zachęcamy do udziału równocześnie przypominając, że udział w Orszaku nie zastępuje uczestnictwa w Mszy św., do czego dzisiaj jesteśmy zobowiązani.
  Dzisiaj w sposób szczególny modlimy się w intencji misji. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na pomoc w trudnej pracy naszym misjonarzom.
   
  2. W najbliższą Niedzielę 8 I w naszym Bernardyńskim Centrum odbędzie się spotkanie opłatkowe grupy św. Jana z Dukli. Rozpoczęcie Mszą św. w Oratorium o godz. 14. Natomiast po Mszy św. o 16.30 w Bazylice odbędzie się bożonarodzeniowy program słowno-muzyczny w wykonaniu młodzieży, na który serdecznie zapraszamy..
   
  3. Wizytę duszpasterską ( tzw. kolędę) w naszej parafii, rozpoczniemy w najbliższy poniedziałek 9 stycznia. Program odwiedzin duszpasterskich
 • Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi (Nowy Rok)

  2017-01-01
  1.Mszą św. o północy rozpoczęliśmy Nowy 2017 Rok. Dedykujemy go św. Bożej Rodzicielce Maryi, której wstawiennictwa i opieki przyzywamy dla nas, naszych rodzin oraz naszej Ojczyzny.  Dzisiejsza taca przeznaczona jest na nasze zakonne Seminarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie również studiują zakonnicy z Ukrainy.
   
  2. Dzisiaj w naszej wspólnocie klasztornej imieniny obchodzi O. Przybysław Majewski, duszpasterz, katecheta i opiekun Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Solenizantowi życzymy obfitości Bożych darów i polecamy go waszym modlitwom.
 • Uroczystość Narodzenia Pańskiego (ndz)

  2016-12-25
  1. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Betlejemskiej Szopki oraz Bazyliki, która jest pięknie i odświętnie wystrojona.
   
  2. Jutro drugi dzień Świąt, porządek Mszy św. niedzielny. Taca przeznaczona na utrzymanie i rozwój Katolickiego Uniwersytetu w Lublinie i Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. W liturgiczne wspomnienie pierwszego męczennika, diakona, swoje imieniny obchodzi nasz współbrat, O. Szczepan Dolański, który posługuje w naszym sanktuarium jako spowiednik i kaznodzieja oraz asystent FZŚ. Czcigodnemu solenizantowi życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej, oraz zapraszamy do modlitwy w jego intencji podczas Mszy św. o godz. 18.30
Strony: « Poprzednia 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 38 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.