Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • Święto Przemienia Pańskiego

  2017-08-06
  1. W piątek, 4 sierpnia wyruszyła 40. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do duchowej łączności i towarzyszenia pielgrzymom poprzez fale Katolickiego Radia VIA, które codziennie  relacjonuje przebieg pielgrzymki.

  2. Jutro przypadają imieniny naszego współbrata o. Kajetana, który pracuje w naszym sanktuarium jako spowiednik, kaznodzieja oraz opiekun Grupy Biblijnej. Wszystkich, którzy chcą otoczyć modlitwą o. Kajetana zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30.  Natomiast w czwartek, 10 sierpnia swoje imieniny obchodzi br. Wawrzyniec nasz zakrystian. Msza św. w intencji solenizanta zostanie odprawiona we czwartek o godz. 6.00. Serdecznie zapraszamy w tym dniu do modlitwy w intencji solenizanta. Drogim i czcigodnym solenizantom życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Najświętszej, Pani Miasta Rzeszowa i wstawiennictwa świętych patronów.
 • Święto NMP Anielskiej z Porcjunkuli

  2017-08-02

  1. Dzisiaj każdy katolik w kościele franciszkańskim lub parafialnym może uzyskać odpust zupełny tzw. Porcjunkuli, jeśli odmówi modlitwę Ojcze nasz, Wierzę w Boga i odmówi dowolną modlitwę w intencjach Ojca św. oraz po spowiedzi św. w stanie łaski uświęcającej przyjmie Komunię św., będąc wolnym od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

  2. Sierpień jest miesiącem wielkich wydarzeń patriotycznych: „Cud nad Wisłą” w 1920 r., Powstanie Warszawskie w 1944 r.  i wielki zryw narodowy i powstanie Solidarności w 1980 r. to tylko niektóre z ważnych wydarzeń w historii Polski, które miały miejsce w sierpniu. Pamiętajmy w tym miesiącu o gorącej modlitwie za Polskę, aby ucichli wichrzyciele a wszyscy z troską pochylili się nad Ojczyzną, która jest wielkim darem i wielkim zbiorowym obowiązkiem. Jest to również miesiąc abstynencji od alkoholu.

 • 17 Niedziela Zwykła

  2017-07-30
  1. Sierpień jest miesiącem wielkich wydarzeń patriotycznych: „Cud nad Wisłą” w 1920 r., Powstanie Warszawskie w 1944 r. i wielki zryw narodowy i powstanie „Solidarności” w 1980 r. - to tylko niektóre z ważnych wydarzeń w historii Polski, które miały miejsce w sierpniu. Pamiętajmy w tym miesiącu o gorącej modlitwie za Polskę, aby ucichli wichrzyciele a wszyscy z troską pochylili się nad Ojczyzną, która jest wielkim darem i wielkim zbiorowym obowiązkiem.

  2. Zapraszamy na obchody upamiętniające 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, które odbędą się 1 sierpnia o godz. 17.00 na placu im. Armii Krajowej. W programie: 17:00 - Godzina „W” – uroczysty Apel Poległych i składanie kwiatów pod Pomnikiem Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej Podokręgu Rzeszów, godz. 18.00 – Msza św. w intencji poległych i pomordowanych powstańców warszawskich oraz ludności cywilnej Warszawy – kościół pw. Świętego Krzyża w Rzeszowie przy ul. 3 Maja.
 • 16 Niedziela Zwykła

  2017-07-23

  1. W dniach 23-30 lipca 2017 r. obchodzimy XVIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, którego hasłem są słowa: „Niesiemy Dobrą Nowinę drogami świata”. Tydzień ten, związany z przypadającym 25 lipca wspomnieniem patrona kierowców i podróżujących, jest okazją do przekazania daru na środki transportu dla misjonarzy („jeden grosz za jeden kilometr”). W związku z tym prosimy przy okazji poświecenia pojazdu o wolne datki do puszki, na środki transportu dla misjonarzy – organizowane przez MIVA Polska. Dzisiaj bezpośrednio po Mszy św. poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców na parkingach przed Bazyliką, a następnie pod Ogrodami.

   

  2. W sobotę 29 lipca o godz. 19.30 w naszej Bazylice odbędzie się koncert w ramach 26. Festiwalu Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Rzeszowie. Wykonawcami koncertu będą: znakomity organista, profesor Andrzej Chorosiński, oraz wspaniały bas, pan Marcin Wolak, profesor Akademii Muzycznej w Krakowie, śpiewak-solista zespołu Królewscy Rorantyści. Artyści wykonają dzieła Jana Sebastiana Bacha, dzieła klasyków, oraz kompozycje wielkich europejskich twórców romantycznych. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

 • 15 Niedziela Zwykła

  2017-07-16
  1. Trwa czas wakacji i urlopów, wszystkim życzymy dobrego wypoczynku i prosimy, abyście nie zapominali o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Prosimy też, abyście zarówno w naszej świątyni, jak również tam gdzie będziecie wstępować na Mszę św. czy zwiedzanie  sakralnych obiektów, pamiętali o odpowiednim stroju i uszanowali ciszę oraz świętość miejsca.

  2. W czwartek, 20 lipca, przeżywać będziemy czwartą rocznicę ingresu do katedry pasterza naszej diecezji księdza biskupa Jana Wątroby. Prosimy o modlitwę w intencji księdza biskupa ordynariusza.

  3.  Od 19 do 26 lipca 2017 r. odbędzie się XVII Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych – Rzeszów 2017. Uroczyste otwarcie festiwalu, poprzedzone korowodem, odbędzie się w piątek, 21 lipca. W niedzielę, 23 lipca
  o godz. 9.00 w katedrze rzeszowskiej odbędzie się Msza św. w intencji Polonii. Festiwal zakończy się 26 lipca.
 • 14 Niedziela Zwykła

  2017-07-09
  1. Trwa czas wakacji i urlopów, wszystkim życzymy dobrego wypoczynku i prosimy, abyście nie zapominali o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Prosimy też, abyście zarówno w naszej świątyni, jak również tam, gdzie będziecie wstępować na Mszę św. czy zwiedzanie  sakralnych obiektów, pamiętali o odpowiednim stroju i uszanowali ciszę oraz świętość miejsca.

  2. Od jutra do czwartku w Dębowcu trwać będzie Saletyńskie Spotkanie Młodych, natomiast Diecezjalne Dni Młodych odbędą się w tym roku w dniach 17-19 sierpnia w Parku Papieskim w Rzeszowie. Informacje szczegółowe i zgłoszenia na stronie duszpasterstwa młodzieży.

  3. Zbliża się 40-ta Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Rzeszowska na Jasną Górę w dniach 4-13 sierpnia. Zapisy do naszej grupy św. Jana z Dukli, której przewodnikiem jest o. Rafał, będą prowadzone 16 i 23 lipca od godziny 16.00 do 19.00 w Bernardyńskim Centrum. Koszty pielgrzymki jak w ubiegłym roku. Więcej informacji znajdziemy w gablocie.
 • 13 Niedziela Zwykła

  2017-07-02

  1. W czwartek, 22 czerwca żegnaliśmy naszych współbraci, którym Zarząd Prowincji wyznaczył pracę duszpasterską na nowych placówkach. Dzisiaj w naszej wspólnocie klasztornej witamy ojców, którzy podejmują duszpasterską posługę w naszym Sanktuarium i Parafii a są nimi: o. prof. Oktawian Jusiak, o. Kazimierz Kowalski, o. Zdzisław Makowiecki i o. Salwator Bartosik, który po 12 latach powraca do pracy w Rzeszowie. Nowoprzybyłym ojcom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej, dobrego samopoczucia pośród nas i owocnej pracy.

  2. Zapraszamy na Saletyńskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się w Dębowcu w dniach od 10 do 14 lipca 2017 r.
                     
  3. Diecezjalne Dni Młodych odbędą się w tym roku w dniach 17-19 sierpnia w Parku Papieskim w Rzeszowie. Informacje szczegółowe i zgłoszenia na stronie duszpasterstwa młodzieży.

 • 11 Niedziela Zwykła

  2017-06-18
  1.Taca z dzisiejszej Niedzieli przeznaczona jest na biedne kościoły.
   
  2. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Zapraszamy do czci Najświętszego Sakramentu i Serca Jezusowego. Codziennie do piątku włącznie o godz. 17.45 Nieszpory a po nich procesja eucharystyczna. Zapraszamy do aktywnego udziału w uroczystości naszą asystę procesyjną, dzieci pierwszokomunijne, oraz dzieci sypiące kwiaty. 
   
  3. W piątek, 23 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, odpust w rzeszowskiej katedrze o godz. 18.00., a u nas zakończenie procesji.
   
  4. W sobotę, 24 czerwca o godz. 19.30 w naszej Bazylice odbędzie się rzeszowska prapremiera dzieła Siergieja Rachmaninowa „Całonocne Czuwanie op.37” w wykonaniu artystów z Lubelskiej Akademii Muzyki Dawnej.
 • Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało)

  2017-06-15
  1. Dziś przeżywamy nakazaną Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, z tej racji w naszej Bazylice porządek Mszy św. niedzielny.
  W Rzeszowie centralna procesja odbędzie się po Mszy św. o godz. 9.00 przed rzeszowską Farą i przejdzie ulicami miasta do naszej Bazyliki.
  Po zakończonej procesji również w Bazylice będzie odprawiona Msza św. Przypominamy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia w Mszy św.
   
  2. W Oktawie Bożego Ciała w Bazylice Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 17.45 a po nim Procesja Eucharystyczna. Zapraszamy do aktywnego udziału w uroczystości naszą asystę procesyjną, dzieci pierwszokomunijne oraz dzieci sypiące kwiaty. 
   
  3. Zapraszamy na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się dzisiaj w Parku Sybiraków na os. Baranówka w Rzeszowie o godz. 19.00. Wstęp wolny. Koncert będzie także transmitowany w TV Trwam.
 • Niedziela Najświętszej Trójcy

  2017-06-11
  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12 ulicami Rzeszowa przejdzie: Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się przy naszej Bazylice a zakończy przy Fontannie Multimedialnej. Więcej informacji na stronie: www.marsz.org. Zapraszamy do licznego udziału.
   
  2. Kino „Zorza” w Rzeszowie  zaprasza dzisiaj na godz. 18.00 na reżyserski pokaz filmu „Szare Anioły”. Film opowiada o nowym franciszkańskim zgromadzeniu zakonnym, zatwierdzonym przez papieża Franciszka, którego członkowie pracują w najtrudniejszych miejscach na świecie: wśród gangów narkotykowych, prostytutek i więźniów. Szare Anioły to historia tych, którzy wybrali życie w służbie ubogim i cierpiącym.
   
  3. Jutro przypadają imieniny zakonne naszego współbrata o. Anastazego Popiela, katechety dzieci i opiekuna Franciszkańskiej Młodzieży.
 • Niedziela Uroczystość Zesłania Ducha Św.

  2017-06-04
  1. Dziś przeżywamy X Święto Dziękczynienia, ze tej racji ofiary zebrane po Mszy św. do puszek zostaną przekazane na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
   
  2. Dziś kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Jutro Święto NMP Matki Kościoła – Msze św. z kazaniem o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 oraz 16.30 i 18.30.
   
  3. We wtorek o godz. 9.00 kolejna Msza św. z kazaniem i nabożeństwo do św. Antoniego z Padwy w ramach nowenny przed jego uroczystością odpustową. Wieczorem o 18.30 Msza św. Prymicyjna sprawowana przez wyświęconych wczoraj Neoprezbiterów naszej diecezji rzeszowskiej.
   
  4. W sobotę, 10 czerwca, w naszym bernardyńskim Sanktuarium w Dukli o godz. 10.30 uroczysta Msza św. z racji 20. rocznicy pielgrzymki św. Jana Pawła II i kanonizacji św. Jana z Dukli. Zapraszamy do pielgrzymowania i modlitwy.
 • Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

  2017-05-28
  1. Dziś Caritas Diecezji Rzeszowskiej i Duszpasterstwo Rzemiosła zapraszają na Papieską Kremówkę na ul. 3 - Maja oraz na Rynek na świętowanie Dnia Matki i Dziecka. Uroczystość rozpocznie Msza św. o 12.15 w kościele św. Krzyża, której będzie przewodniczył Biskup Rzeszowski Jan Wątroba.  Szczegóły w gablocie.
   
  2. Parafialny Zespół Caritas ubogim z naszej parafii będzie wydawał żywność we wtorek (30.05) w godz. 15.30 – 18.00 oraz w środę (31.05) w godz. 16.00 – 18.00.
   
  3. We wtorek o godz. 9.00 kolejna Msza św. z kazaniem i nabożeństwo do św. Antoniego z Padwy w ramach nowenny przed jego uroczystością odpustową.
   
  4. W środę zakończenie nabożeństw majowych. Od czwartku nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18.00.
Strony: « Poprzednia 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 41 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.