Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • 6 Niedziela Wielkanocna

  2017-05-21
  1. Dzisiaj w naszej Parafii dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 przeżywają uroczystość I Komunii św. Prosimy o modlitwę w ich intencji oraz rodziców i bliskich, aby to religijne przeżycie nie było „ostatnim akordem” w praktykowaniu wiary, ale początkiem pogłębiania i umacniania więzów z Jezusem Chrystusem.
   
  2. Serdecznie dziękujemy za ofiary  na pomoc dla Syrii, złożone ubiegłej Niedzieli do puszek. Dziękujemy również parafialnemu zespołowi Caritas, który zebrał na ten cel kwotę 6589zł. Oprócz tego, nasza parafia od kwietnia tego roku, co miesiąc w ramach programu „Rodzina Rodzinie”, wspiera materialnie jedną rodzinę w Syrii.
   
  3. Składka dzisiejszej Niedzieli jest przeznaczona na działalność naszej diecezjalnej rozgłośni – Radia VIA.
 • 5 Niedziela Wielkanocna

  2017-05-14
  1. Wczoraj wraz z Ojcem św., który w Fatmie kanonizował dzieci: Franciszka i Hiacyntę, rozpoczęliśmy obchody 100-lecia objawień Matki Bożej w Cova da Iria (Dolina Pokoju) w Portugalii. W naszym Sanktuarium poświęcona została figura Matki Bożej z Fatimy, która towarzyszyć nam będzie do 13 października. Matka Najświętsza prosiła nas wszystkich o pokutę i modlitwę różańcową. Weźmy do ręki Różaniec, aby dla siebie i bliźnich zjednywać Boże miłosierdzie.
   
  2. Jak zapowiadaliśmy, dzisiaj po Mszach św. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek na pomoc dla Syrii, zwłaszcza zrujnowanego Aleppo.
   
  3. W sobotę, 20 maja, przeżywać będziemy 17 rocznicę konsekracji Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby. Zapraszamy na Mszę św. z udziałem Biskupa Rzeszowskiego w sobotę, 20 maja, o godz. 17.00 do Rzeszowskiej Katedry.
 • 4 Niedziela Wielkanocna

  2017-05-07
  1. Niedziela Dobrego Pasterza, którą dzisiaj przeżywamy rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Módlmy się, aby również w naszych rodzinach rodziły się powołania wśród chłopców i dziewcząt.
   
  2. Jutro w kościele Chrystusa Króla o godz.18 Ks. Bp Ordynariusz Jan Wątroba, udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania, natomiast za dwa tygodnie w Niedzielę 21maja w naszej parafii będzie miała miejsce I Komunia św. Zarówno młodzież jak i dzieci polecamy waszej modlitwie, aby udzielone im duchowe dary obficie w nich owocowały.
 • 3 Niedziela Wielkanocna

  2017-04-30
  1. Przeżywamy IX Niedzielą Biblijną, a zarazem Pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, którego hasło brzmi: „weź i czytaj”. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna IX Tydzień Biblijny. Gorąco zachęcamy do sięgnięcia po Biblię, a dzisiaj zapraszamy na Nabożeństwo Słowa Bożego na godzinę 18.
  Inspiracją do Narodowego Czytania Pisma Świętego są obchody 1050. rocznicy chrztu Polski i troska o rozwój w nas łaski chrztu świętego. Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego ma ukazywać Pismo Święte jako znak kulturowy chrześcijańskiej Polski i Europy. Co tydzień na facebooku i na stronie internetowej Dzieła Biblijnego będzie drukowany kolejny fragment Pisma św. z odpowiednim komentarzem. Zapraszamy też na stronę naszego Sanktuarium.
   
  2. Już jutro gorąco zapraszamy do udziału  w Nabożeństwie Majowym o godz. 18. W tym jubileuszowym roku XXV- lecia naszej diecezji czytanki majowe ukazywać nam będą wizerunki Pana Jezusa, Matki Bożej i świętych, czczone w rzeszowskiej diecezji.
 • 2 Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia Bożego

  2017-04-23
  1.II Niedziela Wielkanocna, 23 kwietnia, jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy w tym dniu kolejny Tydzień Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na Syrię odbędzie się, zgodnie z decyzją biskupa rzeszowskiego,  w V Niedzielę Wielkanocną, 14 maja.
   
  2. Jutro o godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej, na którą serdecznie zaprasza Wspólnota Intronizacyjna Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będzie to czas dziękczynienia za Intronizację Chrystusa Króla w naszej parafii, w dniu 5 kwietnia.
 • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - Wielkanoc

  2017-04-16
  1.    Pragniemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeżywanie Liturgii Triduum Paschalnego, oraz przygotowanie Bazyliki, Ciemnicy i Bożego Grobu. Dziękujemy tym, którzy złożyli ofiary na kwiaty oraz tym, którzy wsparli ubogie rodziny naszej parafii. Dziś rano procesję i Mszę św. rezurekcyjną transmitowała na żywo TVP we wszystkich oddziałach regionalnych w Polsce. Wieczorem jej skrót będzie emitowany  w programie telewizyjnym.
   
  2.    Jutro drugi dzień Świąt, Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy św. niedzielny, a ofiary z tacy przeznaczone są na KUL w Lublinie i na Uniwersytet JPII w Krakowie.
 • Niedziela Palmowa - Męki Pańskiej

  2017-04-09
  1.      Dzisiejsza Niedziela Palmowa rozpoczyna szczególny tydzień w Liturgii Kościoła. Nazywamy go Wielkim Tygodniem, bo w nim dokonały się najważniejsze wydarzenia dla naszego zbawienia: Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa, poprzez które zostaliśmy odkupieni i Bóg na nowo otworzył bramy zbawienia dla tych, którzy zechcą z tych duchowych darów skorzystać.
   
  2.      Od dzisiaj do Wielkiej Środy  włącznie, w naszym Sanktuarium trwać będzie całodzienna spowiedź od 6 do 19; w Wielki Czwartek i Wielki Piątek od 6 do 17. W Wielką Sobotę spowiadać będziemy od godziny 6 do 12.
   
  3.      W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów w kruchcie pod chórem w godzinach od 9 do 15.
 • 5 Niedziela Wielkiego Postu

  2017-04-02
  1.Dzisiaj zgodnie z programem rekolekcji, po Mszy św. o godz. 12 odbędzie się nauka stanowa dla członków grup duszpasterskich gromadzących się przy naszym Sanktuarium.
   
  2. Po wieczornej Mszy św., a więc około 19.30 w Bazylice odbędzie się Koncert Pieśni Wielkopostnych w wykonaniu:
  - Chór Akademicki Uniwersytetu Rzeszowskiego
  - Chór chłopięco-meski "Pueri Cantores Resovienses”
  - Chór Wyższej Szkoły Informatyki i Zarzadzania "Vox Coelestis"
  Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy.
   
  3. Jutro w naszej parafii swoje wielkopostne szkolne rekolekcje rozpoczynają uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. Ambrożego Towarnickiego. Prosimy o modlitwę w intencji uczniów i nauczycieli.
 • 4 Niedziela Wielkiego Postu

  2017-03-26
  1. Dzisiaj w naszym Sanktuarium gościmy O. Narcyza Klimasa OFM, który na wszystkich Mszach św. głosi kazania. Od 1988 roku związany jest z Ziemią św., gdzie studiował a obecnie jest profesorem uniwersyteckim w Jerozolimie. Po Mszy św. przy głównym wyjściu Bazyliki można będzie zakupić szczególną książkę jego autorstwa pt.: „ Autentyczność Bożego Grobu w Jerozolimie i jego historia od I do X wieku”.
   
  2. Jutro w naszej parafii swoje wielkopostne szkolne rekolekcje rozpoczynają uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1, natomiast w przyszły poniedziałek uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. Ambrożego Towarnickiego. Prosimy o modlitwę w intencji uczniów i nauczycieli.
 • 3 Niedziela Wielkiego POstu

  2017-03-19
  1.Serdecznie dziękujemy za ofiary na wsparcie misji i misjonarzy, złożone ubiegłej Niedzieli do puszek. Zebraliśmy kwotę 2.280 zł.
   
  2. Już dzisiaj zapraszamy Was do udziału w Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, aby uczcić Jego Królewską godność. Do tej Intronizacji będziemy się przygotowywać poprzez Rekolekcje Wielkopostne od 2 do 5 kwietnia, które poprowadzą OO. Redemptoryści.
   
  3. W piątek, 24 marca przeżywać będziemy Narodowy Dzień Życia. W Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego o godz. 9.30. odbędzie się konferencja  z okazji XIII Narodowego Dnia Życia pt.: „Kochając Życie, wspieramy Rodzinę”.
   
  4. W Uroczystość Zwiastowania NMP w sobotę 25 marca u nas porządek Mszy św. niedzielny. Jest to Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy św. wieczornej o 18.30 będzie możliwość podjąć modlitewne dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 • 2 Niedziela Wielkiego Postu

  2017-03-12
  1.Już dzisiaj chcemy Was poinformować o ważnym wydarzeniu jakie będzie miało miejsce w naszej Wspólnocie Parafialnej w dniu 5 kwietnia, a mianowicie: Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  Do tego Aktu Intronizacji będziemy się przygotowywać poprzez Rekolekcje Wielkopostne od 2 do 5 kwietnia, które poprowadzą OO. Redemptoryści, a na które już dziś serdecznie Was zapraszamy.
   
  2. Przygotowujemy się też do jubileuszu 25-lecia istnienia naszej diecezji, który rozpocznie się 25 marca br. W tym dniu o godz. 16.00 w rzeszowskiej farze zostanie odprawiona uroczysta Msza św., a po niej odbędzie się spotkanie w Filharmonii Podkarpackiej o godz. 18.00.  Serdecznie zapraszamy.
 • 1 Niedziela Wielkiego Postu

  2017-03-05
  1.Serdecznie dziękujemy za ofiary na wsparcie ubogich, złożone do puszek w środę popielcową. Parafialny Zespół Caritas zebrał kwotę: 3943 złote.
   
  2. Dzisiaj po Mszach św. rozprowadzane są „kaziukowe serca”, z których dochód przeznaczony będzie na pomoc finansową dla polskiej młodzieży z Białorusi, Kazachstanu, Mołdawii, Rumunii i Ukrainy, studiującej na Uniwersytecie Rzeszowskim.
   
  3. Przez okres Wielkiego Postu przy ołtarzu św. Franciszka będzie wystawiony koszna trwałe art. spożywcze dla ubogich. Natomiast pod chórem wystawione są skarbonki wielkopostne.
Strony: « Poprzednia 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... 41 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.