Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • 2 Niedziela Adwentu

  2016-12-04
  1.Jak co roku w II niedzielę Adwentu obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Prosimy więc o włączenie się w modlitwę i dzisiejszą zbiórkę ofiar do puszek na ten cel po każdej Mszy św. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza dziś także świece na stół wigilijny w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
   
  2. W czwartek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP - w naszym Sanktuarium porządek Mszy św. niedzielny. Kazania głosił będzie ks. Marek Story, wicekanclerz. Do dnia 15 grudnia codziennie o godz. 17.45 Nieszpory Maryjne z procesją a następnie Msza św. z kazaniem. Bardzo prosimy wszystkich czcicieli Maryi o liczny udział a Asystę procesyjną o podjęcie chorągwi, feretronów i baldachimu.
 • 1 Niedziela Adwentu

  2016-11-27
  1.Dzisiaj  rozpoczynamy Adwent „czas przygotowania na przyjście Pana” a zarazem nowy rok duszpasterski, którego hasłem są słowa: „Idźcie i głoście”.  Przez cztery tygodnie będziemy duchowo przygotowywać się do głębokiego przeżycia tajemnicy Bożego Narodzenia. Pomoże nam w tym również Msza św. Roratnia z kazaniem, która codziennie sprawowana będzie w kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej o godzinie 6.00 Dodatkowo „roraty dla dzieci” będą miały miejsce we wtorki i w czwartki o godz. 16.30. Gorąco zachęcamy do udziału w tej modlitwie.
   
  2. W najbliższą środę przypadają imieniny o. Andrzeja Kałamarza. Czcigodnemu solenizantowi życzymy zdrowia i sił, oraz obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej. Wszystkich, którzy zechcieliby otoczyć szczególną modlitwą naszego solenizanta i złożyć mu życzenia zapraszamy w tym dniu na Mszę św. o godz. 18.30.
 • 34 Niedziela Zwykła - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

  2016-11-20
  1.Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski i Roku Miłosierdzia.
  Zamknięciem Drzwi Świetych w Bazylice św. Piotra w Watykanie Ojciec Święty Franciszek oficjalnie zakończy Rok Święty Miłosierdzia.
  My wszyscy w duchowej łączności z Papieżem na wszystkich Mszach św. dokonujemy Aktu przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. W Katedrze tego aktu dokona(ł) ks. Bp Ordynariusz o godz. 12.00 wraz z udziałem Akcji Katolickiej, KSM-u i wiernych diecezjan.
   
  2. W ubiegła niedzielę po Mszach świętych członkowie naszej Caritas w zbiórce pieniędzy na wsparcie prześladowanych katolików w Aleppo w Syrii oraz w Libanie dzięki Waszej ofiarności zebrali 4.560 zł. Wszystkim składamy serdeczne: Bóg zapłać.
 • 33 Niedziela Zwykła

  2016-11-13
  1.Dzisiajprzeżywamy  VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, pod hasłem „Pokój dla Iraku”. Po Mszach świętych członkowie naszej Caritas przeprowadzają zbiórkę pieniędzy na wsparcie prześladowanych katolików w Aleppo w Syrii oraz w Libanie. Zechciejmy ich wesprzeć modlitwą i ofiarami.
   
  2. Jutro swoje zakonne imieniny obchodzi nasz o. Serafin Suda. Czcigodnemu solenizantowi składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do modlitwy w jego intencji jutro podczas wieczornej Mszy św. o godz. 18.30.
 • 32 Niedziela Zwykła

  2016-11-06
  1.   W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku duszpasterskiego Kościół w Polsce podejmie Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Przygotujemy się do tego aktu poprzez nowennę, którą w naszym Sanktuarium Pani Rzeszowa odprawiać będziemy od 11 listopada podczas wieczornej Mszy świętej. Gorąco zachęcamy do osobistego zaangażowania się w to szczególne dzieło.
   
  2. Przed nami Narodowe Święto Niepodległości, 11 listopada. Niech wyrazem naszego patriotyzmu i troski o szczególne dobro jakim jest Polska, będzie modlitwa za Ojczyznę i udekorowanie naszych mieszkań i domów narodową flagą. W tym dniu w naszej bazylice porządek Mszy św. powszedni. Na uroczystą Mszę św. zapraszamy do rzeszowskiej Fary na godz. 11.00. Po Mszy św. będą miały miejsce uroczystości patriotyczne przy pomniku Leopolda Lisa – Kuli. Na ten dzień została  udzielona wiernym dyspensa od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 • Uroczystość Wszystich Św.

  2016-11-01
  1. Dzisiaj w Uroczystość Wszystkich Świetych każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia w Mszy św. W naszej Bazylice porządek Mszy św. jak w Niedzielę. Natomiast na wszystkich cmentarzach w Rzeszowie o godz. 14 będzie odprawiona Msza św., po której nastąpi procesja po cmentarzu z modlitwami za zmarłych. W naszej świątyni procesje za zmarłych zarówno dzisiaj jak i jutro będą miały miejsce wieczorem o godz. 17.45.
   
  2. Jutro 2-go listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny - porządek Mszy św. świąteczny. W tym dniu na Starym Cmentarzu przy ul. Targowej będzie Msza św. i procesja za zmarłych o godz. 17.00.
  Wierni, którzy nawiedzą kościół 1 i 2-go listopada mogą pod zwykłymi warunkami zyskać dla zmarłych odpust zupełny. Wierni, którzy nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, w dniach od 1 do 8-go listopada zyskają odpust zupełny,
 • 31 Niedziela zwykła - Rocznica poświęcenia kościoła

  2016-10-30
  1.Jutro kończymy Nabożeństwa różańcowe. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w to piękne nabożeństwo maryjne, a szczególnie rodzicom, którzy przyprowadzali dzieci, by pod opieką swojego katechety o. Anastazego mogły się wspólnie modlić w świątyni.
   
  2. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych, w naszej Bazylice porządek Mszy św. jak w Niedzielę. Na rzeszowskich cmentarzach Msza św. w tym dniu sprawowana będzie o godz. 14. Jedynie na Starym Cmentarzu przy ul. Targowej, Msza św. i procesja za zmarłych odbędzie się 2 listopada o godz. 17.
  W naszej świątyni Nabożeństwo za zmarłych połączone z procesją do pięciu ołtarzy będzie miało miejsce 1 i 2 listopada o godz. 17.45.
   
  3. W dalszym ciągu w zakrystii można składać wypominki za zmarłych,
 • 30 Niedziela Zwykła (misyjna)

  2016-10-23
  1. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny z tej okazji taca przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne.
   
  2. W najbliższa środę, 26 października, nastąpi Zawierzenie Panu Bogu środowiska akademickiego w czasie wieczornej Mszy św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza.
   
  3. Caritas Polska podjęła program „Rodzina Rodzinie”
 • 29 Niedziela Zwykła

  2016-10-16
  1.Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone ubiegłej Niedzieli do puszek. Młodzież zebrała na Fundację JPII wspierającą ubogich uczniów kwotę 2 977 złotych.
   
  2. Dzisiaj we wszystkich kościołach prowadzone są badania statystyczne wiernych: uczęszczających do kościoła na niedzielną Mszę św. i przystępujących do Komunii św. Pokazują nam one, jaki jest aktualny stan praktykujących katolików.
   
  3. Dzisiaj przed Sumą o godz. 11.45 poświęcony będzie na placu przed Bazyliką  czyli na Skwerze św. Jana z Dukli znak pielgrzymkowy „szlaku św. Jakuba” do Composteli w Hiszpanii. Po Mszy św. odmówiony zostanie Różaniec, do którego rozważania poprowadzi Jan Budziaszek. Po modlitwie odbędzie się  promocja płyt Koncertu Jednego Serca Jednego Ducha 2016.
 • 28 Niedziela Zwykła

  2016-10-09
  1.Dzisiaj obchodzimy XVI Dzień Papieski pod hasłem: "„Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Po Mszach św. młodzież zbiera do puszek ofiary na dzieło: Fundacja JPII, które wspiera uzdolnioną, a chętną do nauki, młodzież z ubogich rodzin.
   
  2. W sobotę 15 X zapraszamy na  Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet na Jasną Górę. Również w tym dniuna Jasnej Górze odbędzie się „Wielka Pokuta” za wszystkie grzechy popełnione w Polsce. Rozpoczęcie o godz. 11.00.  Z Rzeszowa organizowane są autokarowe wyjazdy: z Katedry oraz z Domu Diecezjalnego TABOR. Gorąco zachęcamy do udziału.
   
  3. 15 październikaprzeżywamy Dzień Dziecka Utraconego. Wszystkich dotkniętych dramatem utraty dziecka zapraszamy na Różaniec, prelekcję i Mszę Świętą do Kościoła Farnego w Rzeszowie Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.30.
 • 27 Niedziela Zwykła

  2016-10-02
  1.19 listopada tego roku Episkopat Polski wraz ze zgromadzonym ludem Bożym dokonają w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach szczególnego aktu:  Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W dniach 5 i 6 X w naszej Bazylice trwać będzie całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu w tej intencji. Dzisiaj po Mszach św. nasza Grupa Intronizacyjna NSPJ zapisuje chętnych, którzy o konkretnej godzinie zechcą w naszej świątyni modlić się, adorując Najświętszy sakrament.
   
  2. Dzisiaj jeszcze zapraszamy na Rzeszowską Procesję Różańcową. Procesja rozpocznie się pod Krzyżem na Placu Śreniawitów o godz. 15.00, a zakończy Mszą św. o godz.16.30 w naszej Bazylice.
 • 26 Niedziela Zwykła

  2016-09-25
  1.25. września  obchodzony jest Światowy Dzień Serca. Oddział Podkarpacki Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Centrum Medyczne „Medyk” zapraszają na Rynek w Rzeszowie dzisiajod godz.12.00-18.00 na bezpłatne badania i edukację, co dla serca jest ważne. Badanie połączone jest
  z występami artystycznymi i atrakcjami dla dzieci.
   
  2. Serdecznie dziękujemy za ofiary na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech, złożone ubiegłej Niedzieli do puszek. Wspólnota Żywej Drogi Krzyżowej zebrała 3 187 zł.
Strony: « Poprzednia 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 41 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.