Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • 25 Niedziela Zwykła

  2016-09-18
  1. Za nami dziewiąty już kilkudniowy Odpust ku czci M.B. Rzeszowskiej. Pragniemy gorąco podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w modlitwie oraz przyczynili się do tego, aby był piękny, dobrze zorganizowany i duchowo owocny.
   
  2. Dzisiaj Kościół w Polsce obchodzi 50. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tej okazji ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone są na potrzeby diecezjalnego Katolickiego Radia „Via”.
   
  3. Dzisiaj po Mszach św. prowadzimy ogólnopolską zbiórkę do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech.
 • Uroczystość Odpustowa M.B. Rzeszowskiej

  2016-09-12
  1. Dobiega końca doroczny Odpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej, pod hasłem: „Maryja Matka Miłosierdzia”. Jeszcze dziś zapraszamy na Centralną Uroczystość:   Sumę Odpustową, która w Ogrodach Bernardyńskich zostanie odprawiona o godz. 18.00. Przewodniczył jej będzie nowy metropolita przemyski Ks. Abp Adam Szal. Po Mszy św. będzie miał miejsce piękny koncert pieśni religijnych i patriotycznych w wykonaniu zespołu Soul z Sanoka. Uroczystości zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

  2. Drodzy pielgrzymi, czciciele Matki Bożej Rzeszowskiej, przy okazji odpustu pragniemy wyrazić Wam nasze podziękowanie za obecność i ofiary, oraz zapewnić o naszej modlitwie w waszych intencjach.
 • 24 Niedziela Zwykła

  2016-09-11
  1.Przeżywamy dorocznyOdpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej, pod hasłem: „Maryja Matka Miłosierdzia”. Jeszcze dziś zapraszamy na Marsz Miłosierdzia, który rozpocznie się o godz. 15 spod Krzyża przy Zamku a zakończy o godz. 16.30 Mszą św. w naszym Sanktuarium.

  2. Jutro przypada Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej, Patronki Miasta. Porządek Mszy św. jak w Niedzielę, a więc o 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, wyjątkowo nie będzie Mszy św. o 16.30. Suma Odpustowa odprawiona będzie w Ogrodach Bernardyńskich o godz. 18.00, a przewodniczył jej będzie nowy metropolita przemyski Ks. Abp Adam Szal. Po Mszy św. będzie miał miejsce koncert pieśni religijnych i patriotycznych w wykonaniu zespołu Soul z Sanoka. Uroczystości zakończymy Apelem Jasnogórskim o 21.00.

  3. Drodzy pielgrzymi, czciciele Matki Bożej Rzeszowskiej, przy okazji odpustu pragniemy wyrazić Wam nasze podziękowanie za obecność i ofiary, oraz zapewnić o naszej modlitwie w waszych intencjach.
 • Uroczystość Narodzenia NMP

  2016-09-08
  1.Wczoraj rozpoczęliśmy doroczny Odpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej, który w tym roku przeżywamy pod hasłem: „Maryja Matka Miłosierdzia”. Dzisiaj przypada święto Narodzenia NMP, 253 rocznica koronacji Cudownej Figury M.B.Rz. Wieczorem o godz. 17.30 modlitwa Róż Różańcowych przed Cudowną Figurą Matki Bożej, a następnie o 18 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Jana Zająca z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Po Mszy św. Apel Maryjny i pożegnanie z Matką Bożą.

  2. Podczas pięciodniowego Odpustu będą miały miejsce pielgrzymki różnych grup i stanów.
 • 23 Niedziela Zwykła

  2016-09-04
  1.Już w najbliższą środę rozpoczniemy dorocznyOdpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej, który w tym roku przeżywać będziemy pod hasłem: „Maryja Matka Miłosierdzia”. W środę  o godz. 17.30. Nieszpory Maryjne, o godz. 18 Msza św. wieczorna i koncert wokalno-instrumentalny w wykonaniu Zespołu Szkół Muzycznych nr 2 w Rzeszowie, na który złożą się utwory religijne i klasyczne. Po koncercie Apel Maryjny i zasłonięcie Cudownej Figury Matki Bożej.

  2. Podczas pięciodniowego Odpustu będą miały miejsce pielgrzymki różnych grup i stanów.
 • 22 Niedziela Zwykła

  2016-08-28
  1.Dobiegają końca wakacje i przed nami nowy rok szkolny, który chcemy rozpocząć z Bożym błogosławieństwem. Gorąco zapraszamy nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Budowlanych nr 1, w najbliższy czwartek 1 września na Mszę św. o godz. 8.00.
  Natomiast uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla uczniów Szkół Podstawowych będzie miało miejsce w następny czwartek 8 września o godz. 9.00.
   
  2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali artykuły szkolne, dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Za wsparcie i każdy dar serca, Bóg zapłać. Te artykuły szkolne nasz Caritas wydawać będzie 31.08. od 15.00 do 18.30.
   
  3. Rzeszowskie Porozumienie na Rzecz Trzeźwości zaprasza na Marsz na Rzecz Trzeźwości  w poniedziałek, 29 sierpnia. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele św. Krzyża o godz. 18.00
 • 21 Niedziela Zwykła

  2016-08-21
  1.Dobiegają końca wakacje i powoli zbliża się nowy rok szkolny. Przy ołtarzu św. Franciszka jest wystawiony kosz na artykuły szkolne, dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Za wsparcie i każdy dar serca, Bóg zapłać.
   
  2. We wtorek, 23 sierpnia przeżywać będziemy wspomnienie bł. Ks. Władysława Findysza.
 • Uroczystość Wniebowzięcia NMP

  2016-08-15
  1.Dzisiaj świętujemy tajemnicę Wniebowzięcia NMP, której wezwanie nosi nasza bazylika jak też parafia. Z tej racji można zyskać odpust zupełny, jeśli spełni się następujące warunki:
  - pobożne nawiedzenie bazyliki, połączone z odmówieniem modlitw: Ojcze nasz i Wierzę w Boga,
  - godnie i w stanie łaski przyjęta Komunia św.,
  - modlitwa wg intencji Ojca św.
   
  2. 503 lata temu, 15 sierpnia w tym miejscu gdzie dzisiaj się modlimy, objawiła się Matka Boża Jakubowi Ado, pobożnemu mieszczaninowi, zapewniając o opiece nad wiernym ludem.
 • 20 Niedziela Zwykła

  2016-08-14
  1. Jutro Uroczystość odpustowa Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. niedzielny, po każdej poświęcenie ziół i kwiatów. Mszy św. za fundatorów Sanktuarium o godz. 12.00 będzie przewodniczył Ks. Dziekan Władysław Jagustyn a wieczornej Eucharystii o godz. 18.30 Ks. Bp Edward Białogłowski.
  15 sierpnia to także Święto Wojska Polskiego i rocznica Bitwy Warszawskiej (1920r.). Pamiętajmy o modlitwie za Ojczyznę.
   
  2. W dniach 18-20 sierpnia w Cmolasie odbędą się „Dni Młodych Diecezji Rzeszowskiej”. Zapraszamy młodzież do udziału. Szczegóły na stronie: sdmrzeszow.pl.
   
  3. Zachęcamy do podjęcia sierpniowej abstynencji w duchu wynagrodzenia za grzechy pijaństwa. Marsz na Rzecz Trzeźwości odbędzie się 29 sierpnia br spod kościoła św. Krzyża.
 • 19 Niedziela Zwykła

  2016-08-07
  1. W tym tygodniu swoje imieniny zakonne obchodzi br. Wawrzyniec Smyrdek OFM, zakrystianin. Dziękując mu za posługę w Sanktuarium życzymy zarazem Bożego błogosławieństwa i opieki M. B. Rzeszowskiej. Zapraszamy na Mszę św. w intencji solenizanta w środę o godz. 6.00.
   
  2. W ubiegły czwartek wyruszyła 39. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę a wczoraj rano spod naszego Sanktuarium 37. Pielgrzymka Rowerowa. Piesza pielgrzymka zakończy się 13 sierpnia Mszą św. o godz. 11.30. Zachęcamy do łączności duchowej i słuchania transmisji z pielgrzymki przez Radio Via.
   
  3. W dniach 18-20 sierpnia w Cmolasie odbędą się „Dni Młodych Diecezji Rzeszowskiej”. Zapraszamy młodzież do udziału. Szczegóły na stronie: sdmrzeszow.pl.
 • 18 Niedziela Zwykła

  2016-07-31
  1.Dobiegają końca Światowe Dni Młodzieży w Krakowiei pielgrzymka Piotra naszych czasów, papieża Franciszka. Módlmy się o trwałe owoce tej radosnej i wielkiej modlitwy w sercach jej uczestników, oraz o nowe powołania do Służby Bożej.
   
  2. Dzisiaj  odbędzie się spotkanie przed pielgrzymkowe Grupy św. Jana z Dukli. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 14 w Oratorium wewnątrz Bernardyńskiego Centrum. Po Mszy św.  będzie jeszcze okazja do zapisania się na  39. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która na szlak pielgrzymi wyruszy 4 sierpnia. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce. Rozpoczęcie pielgrzymki w najbliższy czwartek na Placu Farnym o godz. 6.30.
 • 17 Niedziela Zwykła

  2016-07-24
  1.Dzisiaj rozpoczynamy XVII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa  pod hasłem: „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata”.Po każdej Mszy św. na parkingu pod ogrodami święcimy samochody i modlimy się wraz z ich właścicielami o bezpieczne podróżowanie. Ofiary złożone przy tej okazji do puszki przeznaczone są na środki transportu dla misjonarzy.
   
  2. Dzisiaj  w naszym Centrum od godz. 14.30 do 17.30 prowadzimy zapisy na 39. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, do Grupy św. Jana z Dukli, która na szlak pielgrzymi wyruszy 4 sierpnia. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce.
Strony: « Poprzednia 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 41 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.