Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • 2 Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia Bożego

  2017-04-23
  1.II Niedziela Wielkanocna, 23 kwietnia, jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy w tym dniu kolejny Tydzień Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na Syrię odbędzie się, zgodnie z decyzją biskupa rzeszowskiego,  w V Niedzielę Wielkanocną, 14 maja.
   
  2. Jutro o godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej, na którą serdecznie zaprasza Wspólnota Intronizacyjna Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będzie to czas dziękczynienia za Intronizację Chrystusa Króla w naszej parafii, w dniu 5 kwietnia.
 • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - Wielkanoc

  2017-04-16
  1.    Pragniemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeżywanie Liturgii Triduum Paschalnego, oraz przygotowanie Bazyliki, Ciemnicy i Bożego Grobu. Dziękujemy tym, którzy złożyli ofiary na kwiaty oraz tym, którzy wsparli ubogie rodziny naszej parafii. Dziś rano procesję i Mszę św. rezurekcyjną transmitowała na żywo TVP we wszystkich oddziałach regionalnych w Polsce. Wieczorem jej skrót będzie emitowany  w programie telewizyjnym.
   
  2.    Jutro drugi dzień Świąt, Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy św. niedzielny, a ofiary z tacy przeznaczone są na KUL w Lublinie i na Uniwersytet JPII w Krakowie.
 • Niedziela Palmowa - Męki Pańskiej

  2017-04-09
  1.      Dzisiejsza Niedziela Palmowa rozpoczyna szczególny tydzień w Liturgii Kościoła. Nazywamy go Wielkim Tygodniem, bo w nim dokonały się najważniejsze wydarzenia dla naszego zbawienia: Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa, poprzez które zostaliśmy odkupieni i Bóg na nowo otworzył bramy zbawienia dla tych, którzy zechcą z tych duchowych darów skorzystać.
   
  2.      Od dzisiaj do Wielkiej Środy  włącznie, w naszym Sanktuarium trwać będzie całodzienna spowiedź od 6 do 19; w Wielki Czwartek i Wielki Piątek od 6 do 17. W Wielką Sobotę spowiadać będziemy od godziny 6 do 12.
   
  3.      W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów w kruchcie pod chórem w godzinach od 9 do 15.
 • 5 Niedziela Wielkiego Postu

  2017-04-02
  1.Dzisiaj zgodnie z programem rekolekcji, po Mszy św. o godz. 12 odbędzie się nauka stanowa dla członków grup duszpasterskich gromadzących się przy naszym Sanktuarium.
   
  2. Po wieczornej Mszy św., a więc około 19.30 w Bazylice odbędzie się Koncert Pieśni Wielkopostnych w wykonaniu:
  - Chór Akademicki Uniwersytetu Rzeszowskiego
  - Chór chłopięco-meski "Pueri Cantores Resovienses”
  - Chór Wyższej Szkoły Informatyki i Zarzadzania "Vox Coelestis"
  Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy.
   
  3. Jutro w naszej parafii swoje wielkopostne szkolne rekolekcje rozpoczynają uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. Ambrożego Towarnickiego. Prosimy o modlitwę w intencji uczniów i nauczycieli.
 • 4 Niedziela Wielkiego Postu

  2017-03-26
  1. Dzisiaj w naszym Sanktuarium gościmy O. Narcyza Klimasa OFM, który na wszystkich Mszach św. głosi kazania. Od 1988 roku związany jest z Ziemią św., gdzie studiował a obecnie jest profesorem uniwersyteckim w Jerozolimie. Po Mszy św. przy głównym wyjściu Bazyliki można będzie zakupić szczególną książkę jego autorstwa pt.: „ Autentyczność Bożego Grobu w Jerozolimie i jego historia od I do X wieku”.
   
  2. Jutro w naszej parafii swoje wielkopostne szkolne rekolekcje rozpoczynają uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1, natomiast w przyszły poniedziałek uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. Ambrożego Towarnickiego. Prosimy o modlitwę w intencji uczniów i nauczycieli.
 • 3 Niedziela Wielkiego POstu

  2017-03-19
  1.Serdecznie dziękujemy za ofiary na wsparcie misji i misjonarzy, złożone ubiegłej Niedzieli do puszek. Zebraliśmy kwotę 2.280 zł.
   
  2. Już dzisiaj zapraszamy Was do udziału w Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, aby uczcić Jego Królewską godność. Do tej Intronizacji będziemy się przygotowywać poprzez Rekolekcje Wielkopostne od 2 do 5 kwietnia, które poprowadzą OO. Redemptoryści.
   
  3. W piątek, 24 marca przeżywać będziemy Narodowy Dzień Życia. W Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego o godz. 9.30. odbędzie się konferencja  z okazji XIII Narodowego Dnia Życia pt.: „Kochając Życie, wspieramy Rodzinę”.
   
  4. W Uroczystość Zwiastowania NMP w sobotę 25 marca u nas porządek Mszy św. niedzielny. Jest to Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy św. wieczornej o 18.30 będzie możliwość podjąć modlitewne dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 • 2 Niedziela Wielkiego Postu

  2017-03-12
  1.Już dzisiaj chcemy Was poinformować o ważnym wydarzeniu jakie będzie miało miejsce w naszej Wspólnocie Parafialnej w dniu 5 kwietnia, a mianowicie: Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  Do tego Aktu Intronizacji będziemy się przygotowywać poprzez Rekolekcje Wielkopostne od 2 do 5 kwietnia, które poprowadzą OO. Redemptoryści, a na które już dziś serdecznie Was zapraszamy.
   
  2. Przygotowujemy się też do jubileuszu 25-lecia istnienia naszej diecezji, który rozpocznie się 25 marca br. W tym dniu o godz. 16.00 w rzeszowskiej farze zostanie odprawiona uroczysta Msza św., a po niej odbędzie się spotkanie w Filharmonii Podkarpackiej o godz. 18.00.  Serdecznie zapraszamy.
 • 1 Niedziela Wielkiego Postu

  2017-03-05
  1.Serdecznie dziękujemy za ofiary na wsparcie ubogich, złożone do puszek w środę popielcową. Parafialny Zespół Caritas zebrał kwotę: 3943 złote.
   
  2. Dzisiaj po Mszach św. rozprowadzane są „kaziukowe serca”, z których dochód przeznaczony będzie na pomoc finansową dla polskiej młodzieży z Białorusi, Kazachstanu, Mołdawii, Rumunii i Ukrainy, studiującej na Uniwersytecie Rzeszowskim.
   
  3. Przez okres Wielkiego Postu przy ołtarzu św. Franciszka będzie wystawiony koszna trwałe art. spożywcze dla ubogich. Natomiast pod chórem wystawione są skarbonki wielkopostne.
 • 8 Niedziela Zwykła

  2017-02-26
  1.Dzisiaj rozpoczynamy jubileuszowy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do modlitwy za ludzi dotkniętych alkoholizmem, jak również do podjęcia w tej intencji, abstynencji od alkoholu na czas Wielkiego Postu.
   
  2. W najbliższą środę 1 marca rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu - czas przygotowania przez modlitwę, pokutę i jałmużnę do Świat Paschalnych.
   
  3. W Środę Popielcową w naszej świątyni porządek Mszy św. świąteczny, tzn. Msze św. sprawowane będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.30 i 18.30. Podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd posypania głów popiołem. Przypominamy, że w  Popielec obowiązuje wiernych post ścisły (jakościowy i ilościowy).
 • 7 Niedziela Zwykła

  2017-02-19
  1.W najbliższy wtorek o godz. 8.00. w naszej Bazylice zostanie odprawiona uroczysta Msza św. na rozpoczęcie Konferencji Naukowej na temat: „Człowiek w świecie wartości”, która odbędzie się w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Szczegółowe informacje zamieszczamy w gablocie kościelnej.
   
  2. W dniach od 26 lutego do 4 marca przeżywać będziemy jubileuszowy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Już dziś zachęcamy do modlitwy  za ludzi uzależnionych od alkoholu, a przez nich współuzależnionych, jak również do podjęcia w tej intencji, abstynencji od alkoholu na czas Wielkiego Postu, który rozpoczynamy w dniu 1 marca.
 • 6 Niedziela Zwykła

  2017-02-12
  1. Jeszcze przez najbliższy tydzień trwa zbiórka makulatury, z której dochód przeznaczony jest na wiercenie studni w Kamerunie. Na zapleczu Urzędu Marszałkowskiego wystawiony jest kontener na makulaturę.
   
  2. Zapraszamy do udziału w Sympozjum naukowym: „Człowiek w świecie wartości”, które odbędzie się w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie we wtorek, 21 lutego. Rozpoczęcie Sympozjum o godz. 8.00 Mszą św. w naszej Bazylice.
   
  3. W tym roku przypada 50-lecie istnienia Odnowy w Duchu Świętym w Kościele Katolickim. Z tej racji nasza Wspólnota Matki Bożej Rzeszowskiej, zaprasza na Czuwanie Modlitewne w  Bazylice w dniu 18 lutego o godz. 15.00
 • 5 Niedziela Zwykła

  2017-02-05
  1. Organizacja: „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” przekazuje wszystkim parafianom podziękowanie za włączenie się w VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
   
  2. Od jutra przez najbliższe dwa tygodnie, na zapleczu Urzędu Marszałkowskiego wystawiony będzie kontener na zbiórkę makulatury. Grupa charytatywna za dotychczas sprzedaną makulaturę wykonała 11 studni: w Czadzie, Sudanie, Zambii i na Madagaskarze. Tym razem chce kopać studnie w Kamerunie. Zachęcamy do wsparcia tej pięknej inicjatywy.
Strony: « Poprzednia 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 45 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.