Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • 33 Niedziela Zwykła

  2016-11-13
  1.Dzisiajprzeżywamy  VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, pod hasłem „Pokój dla Iraku”. Po Mszach świętych członkowie naszej Caritas przeprowadzają zbiórkę pieniędzy na wsparcie prześladowanych katolików w Aleppo w Syrii oraz w Libanie. Zechciejmy ich wesprzeć modlitwą i ofiarami.
   
  2. Jutro swoje zakonne imieniny obchodzi nasz o. Serafin Suda. Czcigodnemu solenizantowi składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do modlitwy w jego intencji jutro podczas wieczornej Mszy św. o godz. 18.30.
 • 32 Niedziela Zwykła

  2016-11-06
  1.   W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku duszpasterskiego Kościół w Polsce podejmie Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Przygotujemy się do tego aktu poprzez nowennę, którą w naszym Sanktuarium Pani Rzeszowa odprawiać będziemy od 11 listopada podczas wieczornej Mszy świętej. Gorąco zachęcamy do osobistego zaangażowania się w to szczególne dzieło.
   
  2. Przed nami Narodowe Święto Niepodległości, 11 listopada. Niech wyrazem naszego patriotyzmu i troski o szczególne dobro jakim jest Polska, będzie modlitwa za Ojczyznę i udekorowanie naszych mieszkań i domów narodową flagą. W tym dniu w naszej bazylice porządek Mszy św. powszedni. Na uroczystą Mszę św. zapraszamy do rzeszowskiej Fary na godz. 11.00. Po Mszy św. będą miały miejsce uroczystości patriotyczne przy pomniku Leopolda Lisa – Kuli. Na ten dzień została  udzielona wiernym dyspensa od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 • Uroczystość Wszystich Św.

  2016-11-01
  1. Dzisiaj w Uroczystość Wszystkich Świetych każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia w Mszy św. W naszej Bazylice porządek Mszy św. jak w Niedzielę. Natomiast na wszystkich cmentarzach w Rzeszowie o godz. 14 będzie odprawiona Msza św., po której nastąpi procesja po cmentarzu z modlitwami za zmarłych. W naszej świątyni procesje za zmarłych zarówno dzisiaj jak i jutro będą miały miejsce wieczorem o godz. 17.45.
   
  2. Jutro 2-go listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny - porządek Mszy św. świąteczny. W tym dniu na Starym Cmentarzu przy ul. Targowej będzie Msza św. i procesja za zmarłych o godz. 17.00.
  Wierni, którzy nawiedzą kościół 1 i 2-go listopada mogą pod zwykłymi warunkami zyskać dla zmarłych odpust zupełny. Wierni, którzy nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, w dniach od 1 do 8-go listopada zyskają odpust zupełny,
 • 31 Niedziela zwykła - Rocznica poświęcenia kościoła

  2016-10-30
  1.Jutro kończymy Nabożeństwa różańcowe. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w to piękne nabożeństwo maryjne, a szczególnie rodzicom, którzy przyprowadzali dzieci, by pod opieką swojego katechety o. Anastazego mogły się wspólnie modlić w świątyni.
   
  2. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych, w naszej Bazylice porządek Mszy św. jak w Niedzielę. Na rzeszowskich cmentarzach Msza św. w tym dniu sprawowana będzie o godz. 14. Jedynie na Starym Cmentarzu przy ul. Targowej, Msza św. i procesja za zmarłych odbędzie się 2 listopada o godz. 17.
  W naszej świątyni Nabożeństwo za zmarłych połączone z procesją do pięciu ołtarzy będzie miało miejsce 1 i 2 listopada o godz. 17.45.
   
  3. W dalszym ciągu w zakrystii można składać wypominki za zmarłych,
 • 30 Niedziela Zwykła (misyjna)

  2016-10-23
  1. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny z tej okazji taca przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne.
   
  2. W najbliższa środę, 26 października, nastąpi Zawierzenie Panu Bogu środowiska akademickiego w czasie wieczornej Mszy św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza.
   
  3. Caritas Polska podjęła program „Rodzina Rodzinie”
 • 29 Niedziela Zwykła

  2016-10-16
  1.Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone ubiegłej Niedzieli do puszek. Młodzież zebrała na Fundację JPII wspierającą ubogich uczniów kwotę 2 977 złotych.
   
  2. Dzisiaj we wszystkich kościołach prowadzone są badania statystyczne wiernych: uczęszczających do kościoła na niedzielną Mszę św. i przystępujących do Komunii św. Pokazują nam one, jaki jest aktualny stan praktykujących katolików.
   
  3. Dzisiaj przed Sumą o godz. 11.45 poświęcony będzie na placu przed Bazyliką  czyli na Skwerze św. Jana z Dukli znak pielgrzymkowy „szlaku św. Jakuba” do Composteli w Hiszpanii. Po Mszy św. odmówiony zostanie Różaniec, do którego rozważania poprowadzi Jan Budziaszek. Po modlitwie odbędzie się  promocja płyt Koncertu Jednego Serca Jednego Ducha 2016.
 • 28 Niedziela Zwykła

  2016-10-09
  1.Dzisiaj obchodzimy XVI Dzień Papieski pod hasłem: "„Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Po Mszach św. młodzież zbiera do puszek ofiary na dzieło: Fundacja JPII, które wspiera uzdolnioną, a chętną do nauki, młodzież z ubogich rodzin.
   
  2. W sobotę 15 X zapraszamy na  Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet na Jasną Górę. Również w tym dniuna Jasnej Górze odbędzie się „Wielka Pokuta” za wszystkie grzechy popełnione w Polsce. Rozpoczęcie o godz. 11.00.  Z Rzeszowa organizowane są autokarowe wyjazdy: z Katedry oraz z Domu Diecezjalnego TABOR. Gorąco zachęcamy do udziału.
   
  3. 15 październikaprzeżywamy Dzień Dziecka Utraconego. Wszystkich dotkniętych dramatem utraty dziecka zapraszamy na Różaniec, prelekcję i Mszę Świętą do Kościoła Farnego w Rzeszowie Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.30.
 • 27 Niedziela Zwykła

  2016-10-02
  1.19 listopada tego roku Episkopat Polski wraz ze zgromadzonym ludem Bożym dokonają w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach szczególnego aktu:  Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W dniach 5 i 6 X w naszej Bazylice trwać będzie całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu w tej intencji. Dzisiaj po Mszach św. nasza Grupa Intronizacyjna NSPJ zapisuje chętnych, którzy o konkretnej godzinie zechcą w naszej świątyni modlić się, adorując Najświętszy sakrament.
   
  2. Dzisiaj jeszcze zapraszamy na Rzeszowską Procesję Różańcową. Procesja rozpocznie się pod Krzyżem na Placu Śreniawitów o godz. 15.00, a zakończy Mszą św. o godz.16.30 w naszej Bazylice.
 • 26 Niedziela Zwykła

  2016-09-25
  1.25. września  obchodzony jest Światowy Dzień Serca. Oddział Podkarpacki Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Centrum Medyczne „Medyk” zapraszają na Rynek w Rzeszowie dzisiajod godz.12.00-18.00 na bezpłatne badania i edukację, co dla serca jest ważne. Badanie połączone jest
  z występami artystycznymi i atrakcjami dla dzieci.
   
  2. Serdecznie dziękujemy za ofiary na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech, złożone ubiegłej Niedzieli do puszek. Wspólnota Żywej Drogi Krzyżowej zebrała 3 187 zł.
 • 25 Niedziela Zwykła

  2016-09-18
  1. Za nami dziewiąty już kilkudniowy Odpust ku czci M.B. Rzeszowskiej. Pragniemy gorąco podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w modlitwie oraz przyczynili się do tego, aby był piękny, dobrze zorganizowany i duchowo owocny.
   
  2. Dzisiaj Kościół w Polsce obchodzi 50. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tej okazji ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone są na potrzeby diecezjalnego Katolickiego Radia „Via”.
   
  3. Dzisiaj po Mszach św. prowadzimy ogólnopolską zbiórkę do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech.
 • Uroczystość Odpustowa M.B. Rzeszowskiej

  2016-09-12
  1. Dobiega końca doroczny Odpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej, pod hasłem: „Maryja Matka Miłosierdzia”. Jeszcze dziś zapraszamy na Centralną Uroczystość:   Sumę Odpustową, która w Ogrodach Bernardyńskich zostanie odprawiona o godz. 18.00. Przewodniczył jej będzie nowy metropolita przemyski Ks. Abp Adam Szal. Po Mszy św. będzie miał miejsce piękny koncert pieśni religijnych i patriotycznych w wykonaniu zespołu Soul z Sanoka. Uroczystości zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

  2. Drodzy pielgrzymi, czciciele Matki Bożej Rzeszowskiej, przy okazji odpustu pragniemy wyrazić Wam nasze podziękowanie za obecność i ofiary, oraz zapewnić o naszej modlitwie w waszych intencjach.
 • 24 Niedziela Zwykła

  2016-09-11
  1.Przeżywamy dorocznyOdpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej, pod hasłem: „Maryja Matka Miłosierdzia”. Jeszcze dziś zapraszamy na Marsz Miłosierdzia, który rozpocznie się o godz. 15 spod Krzyża przy Zamku a zakończy o godz. 16.30 Mszą św. w naszym Sanktuarium.

  2. Jutro przypada Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej, Patronki Miasta. Porządek Mszy św. jak w Niedzielę, a więc o 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, wyjątkowo nie będzie Mszy św. o 16.30. Suma Odpustowa odprawiona będzie w Ogrodach Bernardyńskich o godz. 18.00, a przewodniczył jej będzie nowy metropolita przemyski Ks. Abp Adam Szal. Po Mszy św. będzie miał miejsce koncert pieśni religijnych i patriotycznych w wykonaniu zespołu Soul z Sanoka. Uroczystości zakończymy Apelem Jasnogórskim o 21.00.

  3. Drodzy pielgrzymi, czciciele Matki Bożej Rzeszowskiej, przy okazji odpustu pragniemy wyrazić Wam nasze podziękowanie za obecność i ofiary, oraz zapewnić o naszej modlitwie w waszych intencjach.
Strony: « Poprzednia 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 45 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.