Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • 2 Niedziela wielkanocna - Miłosierdzia Bożego

  2016-04-03
  1.Komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w sprawie pełnej ochrony życia człowieka.
   
  2. Dzisiejszą Niedzielą Miłosierdzia Bożego wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy 72.Tydzień Miłosierdzia.
   
  3. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach z racji Roku Miłosierdzia, organizuje ciekawe duchowe akcje, do których zaprasza. My możemy je praktykować także w naszej Bazylice. Są to: SMS-owa Koronka za Konających, Dzieło Pokutne i Całodobowa Pierwszopiątkowa Adoracja Najświętszego Sakramentu. Szczegóły na plakatach w gablocie.
   
  4. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W naszej Bazylice porządek Mszy św. świąteczny (Msze św. o 6, 7.30, 9, 10.30, 16.30, 18.30). Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy św. wieczornej członkowie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego rozpoczną kolejny dziewięciomiesięczny cykl modlitwy o ratowanie dzieci nienarodzonych.
 • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

  2016-03-27
  1.      Święta są czasem składania życzeń, ale są tez dobrą okazją aby złożyć podziękowanie za wszelkie dobro, którego doświadczamy i które również i nam wobec bliźnich Bóg pomaga uczynić. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim ojcom, którzy jako kapłani Chrystusa przez siedem kolejnych dni  ochotnie podjęli trud pracy w konfesjonale (przez 80 ciągłych godzin od rana Niedzieli Palmowej do W. Soboty włącznie, w pięciu konfesjonałach), pełnili posługę miłosierdzia. Gorąco dziękujemy bratu Wawrzyńcowi, panu Kamilowi i Markowi oraz wspierającym ich panom, za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu. Pani Zuzannie za poświęcenie i pieczołowitość w strojeniu naszej świątyni, oraz wszystkim za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Gorąco dziękujemy LSO, FMO, Straży Grobu Pańskiego i Asyście oraz przedstawicielom grup duszpasterskich za udział w Triduum Paschalnym i ubogacenie Liturgii. Szczególne podziękowanie składamy Parafialnemu Zespołowi Caritas na czele z Panią Grażyną i Panią Ewą za posługę ludziom ubogim i potrzebującym pomocy, a także samarytańską pomoc świadczoną naszemu O. Andrzejowi. Parafialna Caritas wsparła na Święta Wielkanocne 253 osoby i rozdzieliła 1109 kg żywności. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
   
  2.      1 kwietnia przypada I piątek miesiąca, w Roku Miłosierdzia zawierzymy Sercu Jezusowemu nas samych i nasze rodziny, natomiast w I sobotę miesiąca 2 kwietnia, w przeddzień Święta Miłosierdzia Bożego, odwiedzimy chorych naszej parafii.
 • Niedziela Palmowa

  2016-03-20
  1.    Składka z dzisiejszej Niedzieli jest przeznaczona na działalność naszej diecezjalnej rozgłośni – Katolickiego Radia Via.
   
  2.    Dzisiejsza Niedziela Palmowa rozpoczyna szczególny tydzień w Liturgii Kościoła. Nazywamy go Wielkim Tygodniem, bo w nim dokonały się najważniejsze wydarzenia dla naszego zbawienia: Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa, poprzez które zostaliśmy odkupieni i Bóg na nowo otworzył bramy zbawienia dla tych, którzy zechcą z tych duchowych darów skorzystać.
   
  3.    Od dzisiaj do Wielkiej Środy  włącznie, w naszym Sanktuarium trwać będzie całodzienna spowiedź od 6.00 do 19.00; w Wielki Czwartek i Wielki Piątek od 6.00 do 17.00. W Wielką Sobotę spowiadać będziemy od godziny 6.00 do 12.00
   
  4.    W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów w kruchcie pod chórem w godzinach od 9.00 do 15.00
 • 5 Niedziela Wielkiego Postu

  2016-03-13
  1.      Przygotowujemy się do Pielgrzymki Ojca św. do naszej Ojczyzny. Dzisiaj, w trzecią rocznicę wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową módlmy się w jego intencji, oraz o dobre nasze przygotowanie do tych odwiedzin.
   
  2.      Dzisiaj w naszym Sanktuarium rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, które głosi kanclerz naszej diecezji, ks. Prof. Jerzy Buczek. Rekolekcje trwać będą do środy włącznie. Nauki ogólne dla wszystkich głoszone będą codziennie na każdej Mszy św., natomiast nauki stanowe po wieczornej Mszy św.: w poniedziałek – dla mężczyzn, we wtorek – dla kobiet, w środę – dla członków grup apostolskich. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek od godz. 6 do 12 i od 14.30 do 19.
 • 4 Niedziela Wielkiego Postu

  2016-03-06
  1.      Dzisiaj po Mszy św. Paraf. Zesp. Caritas rozprowadza tzw. „Kaziukowe (dobre) Serca” na cześć św. Kazimierza Królewicza. Dochód przeznaczony jest na fundusz pomocy polskiej młodzieży z Ukrainy, Białorusi i Gruzji, studiującej na Uniwersytecie Rzeszowskim. Caritas rozprowadza też baranki wielkanocne, aby pomóc w leczeniu dzieci.
   
  2.      Dziękujemy młodzieży z Zespołu Szkół nr 1 w Rzeszowie i naszej Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej za pomoc przy zbiórce żywności przy sklepie „Biedronka”.
   
  3.      Od jutra do środy w naszej parafii trwać będąrekolekcje dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1.
 • 3 Niedziela Wielkiego Postu

  2016-02-28
  1.      W naszej Parafii p.w. Wniebowzięcia NMP, przeżywamy  Kanoniczna Wizytacja Księdza Biskupa. Wikariusz Generalny naszej diecezji Ks. Bp Edward Białogłowski w dniach 28 i 29 lutego przybywa do nas jako Pasterz i Następca Apostołów, aby poprzez głoszone Słowo Boże, sprawowaną Eucharystię i błogosławieństwo, odnowić, pogłębić i umocnić naszą wiarę.
  - Dzisiaj po Sumie o godz. 12. spotka się z członkami Grup Duszpasterskich, na Mszy św. o godz. 15 będzie się modlił z chorymi, a na Mszy św. o 16.30 spotka się z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
   
  2.      Od poniedziałku do środy (28 – 29 luty) w naszej parafii trwać będą rekolekcje dla młodzieży szkolnej.
 • 2 Niedziela Wielkiego Postu

  2016-02-21
  1. W przyszłą Niedzielę w naszej Parafii p.w. Wniebowzięcia NMP, rozpoczyna się Kanoniczna Wizytacja Księdza Biskupa. Wikariusz Generalny naszej diecezji Ks. Bp Edward Białogłowski w dniach 28 i 29 lutego przeprowadzi Wizytację Parafii.
   
  2.Powitamy Księdza Biskupa 28 lutego o godz. 9 w głównych drzwiach Bazyliki, następnie ksiądz proboszcz przekaże Pasterzowi symboliczne klucze i po ucałowaniu relikwii Krzyża św. przejdziemy przez Bramę Miłosierdzia do ołtarza, gdzie rozpocznie się Msza św.
 • 1 Niedziela Wielkiego Postu

  2016-02-14
  1. W Środę Popielcową Parafialny Zespół Caritas przeprowadził zbiórkę pieniędzy do puszek na wsparcie ubogich rodzin z naszej parafii. Zebrano 4.297zł 80gr i 10 euro. Ofiarodawców otaczamy modlitwą i składamy serdeczne Bóg zapłać.

  2. W Wielkim Poście zachęcamy do udziału Nabożeństwach Drogi Krzyżowej w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.00. Dodatkowo w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00 i z udziałem młodzieży o godz. 19.10. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.30.
   
  3. Od dzisiejszej 1 Niedzieli Wielkiego Postu w Roku Miłosierdzia co tydzień będziemy także odmawiać przed Najśw. Sakramentem Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 14.45.
 • Środa Popielcowa

  2016-02-10
  1. Dziś rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu - czas przygotowania przez modlitwę, pokutę i jałmużnę do Świat Paschalnych. Zachęcamy do udziału Nabożeństwach Drogi Krzyżowej w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.00. Dodatkowo w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00 i z udziałem młodzieży o godz. 19.10. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.30.
  Dzisiaj w naszej świątyni porządek Mszy św. świąteczny, tzn. Msza św. o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.30 i 18.30. Podczas każdej Mszy św. ma miejsce obrzęd posypania głów popiołem. W Popielec obowiązuje wiernych post ścisły (jakościowy i ilościowy).
  W tym dniu jest również okazja, aby jałmużną wesprzeć potrzebujących.
 • 5 Niedziela Zwykła

  2016-02-07
  1. W poniedziałek, 8 lutego, we wspomnienie św. Józefiny Bakhity, obchodzimy II Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi ustanowiony przez Papieża Franciszka.

  2. W dniach 7- 13 lutego będziemy przeżywać 49. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
   
  3. W środę, 10 lutego br. rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu - czas przygotowania przez modlitwę, pokutę i jałmużnę do Świat Paschalnych. Zachęcamy do udziału Nabożeństwach Drogi Krzyżowej w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.00. Dodatkowo w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00 i z udziałem młodzieży o godz. 19.10. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.30.
  W Środę Popielcową w naszej świątyni porządek Mszy św. świąteczny, tzn. Msza św. o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.30 i 18.30. Podczas każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd posypania głów popiołem. W Popielec obowiązuje wiernych post ścisły (jakościowy i ilościowy).
 • 4 Niedziela Zwykła

  2016-01-31

  1. Dzisiaj przeżywamy 63. Światowy Dzień Trędowatych.Dziękując Bogu za dar własnego zdrowia, pamiętajmy w modlitwie o ludziach doświadczonych ciężką chorobą i różnymi epidemiami.


   2.Przypominamy, że już od przyszłego tygodnia w naszym Bernardyńskim Centrum Religijno – Kulturowym odbywać się będą co dwa tygodnie spotkanie GRUPY WSPARCIA – dla pacjentów onkologicznych, oraz dla osób które towarzyszą bądź opiekują się chorymi na nowotwór.
 • 3 Niedziela Zwykła

  2016-01-24
  1. W tym tygodniu swoje imieniny zakonne obchodzi. o. Konstancjusz Makówka. Życząc solenizantowi wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej zapraszamy na modlitwę w jego intencji w piątek o 18.30.
   
  2. Od lutego tego roku w naszym Bernardyńskim Centrum Religijno –
  Kulturowym odbywać się będą co dwa tygodnie spotkania GRUP WSPARCIA:
  – dla pacjentów onkologicznych oraz dla bliskich osób chorych onkologicznie.
Strony: « Poprzednia 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 45 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.