Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • 2 Niedziela Zwykła

  2016-01-17
  1.Jutro rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Z tej racji w kościele św. Krzyża w Rzeszowie zostanie odprawiona uroczysta Msza św. o jedność chrześcijan w sobotę o godz. 18.30.Pamiętajmy o modlitwie w tej intencji.

  2. We wtorek, 19 stycznia przypada Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego patrona naszej diecezji. W Katedrze o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszej rzeszowskiej diecezji. 
 • Niedziela Chrztu Pańskiego

  2016-01-10
  1.Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego kończy w Liturgii Okres Bożego Narodzenia, ale w Polsce tradycyjnie Szopka Bożonarodzeniowa i kolędy towarzyszyć nam będą do 2. lutego, czyli do Matki Bożej Gromnicznej. Zachęcamy, aby również w domach i przy spotkaniach rodzinnych śpiewać pieśni bożonarodzeniowe.
   
  2. W przyszłą Niedzielę o godz. 14 w Bernardyńskim Centrum, odbędzie się Opłatek Pielgrzymkowy dla grupy św. Jana z Dukli, na który zapraszamy uczestników, jak też kandydatów na pielgrzymkę.
   
  3. W naszej parafii kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie (czyli tzw. "Kolędę").
 • Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli)

  2016-01-06
  1. Dzisiaj w Uroczystość Objawienia Pańskiego przypada rocznica konsekracji Księdza Biskupa Kazimierza Górnego i Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Polecamy ich pasterską posługę waszej modlitwie. Msza św. w katedrze o 17.
   
   2. Po raz kolejny w Uroczystość Objawienia Pańskiego odbywa się Orszak Trzech Króli. W Rzeszowie rozpoczyna się on przy hali sportowej na Podpromiu. Orszak wyruszy o godz. 12.00 po modlitwie Anioł Pański, i przejdzie  ulicami miasta do Rynku, gdzie nastąpi złożenie darów w Szopce. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w Orszak Trzech Króli.
   
  3. Pierwsze spotkanie dla uczestników Kursu Przedmałżeńskiego odbędzie się jutro - 7 stycznia - po Mszy św. wieczornej (ok. 19.00) w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym (wejście od strony ogrodów)
 • 2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim

  2016-01-03
  1. Wspólnota naszego zakonnego Seminarium wyraża gorące podziękowanie za ofiary złożone na tacę 1 stycznia br. w kwocie 7.975 zł.
   
  2. W środę, 6 stycznia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego przypada rocznica konsekracji Księdza Biskupa Kazimierza Górnego i Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Zachęcamy do modlitwy w ich intencji.  Msza św. w Katedrze w intencji Księży Biskupów o godz. 17.00.
   
  3. W Uroczystość Objawienia Pańskiego odbędzie się Orszak Trzech Króli. Gromadzimy się od 11.45 na parkingu przy hali sportowej na Podpromiu. Orszak wyruszy o godz. 12.00 po modlitwie Anioł Pański, i przejdzie  ulicami miasta do Rynku, gdzie nastąpi złożeniem darów w Szopce. Przypominamy, że w dniu 6 stycznia każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia w Mszy św. z racji święta nakazanego.
 • Uroczystość św. Bożej Rodzicielki Maryi (Nowy Rok)

  2016-01-01
  1. Dzisiejsza Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, jest świętem nakazanym. Za publiczne wykonanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Dziś przeżywamy także 49.Światowy Dzień Modlitw o pokój.
   
  2. Dziś swoje imieniny zakonne obchodzi o.Przybysław Majewski OFM. Pamiętajmy w naszej modlitwie o solenizancie a szczególnie w czasie wieczornej Mszy św..
   
  3. Dziś przypada I piątek m-ca. Nabożeństwo wynagradzające przed Mszą św. wieczorną.
 • Niedziela Świętej Rodziny

  2015-12-27

  1. Dzisiaj przypadają imieniny Księdza Biskupa Ordynariusza, Jana Wątroby. Osobę dostojnego solenizanta polecamy waszej osobistej modlitwie.  

  2. Duszpasterstwo Rodzin i Ruchy Obrony Życia zapraszają na XII Marsz za Życiem w Rzeszowie, w Święto Młodzianków, czyli jutro 28 grudnia. Rozpoczęcie o godz. 17.15 przy pomniku dzieci nienarodzonych na Starym Cmentarzu, następnie w naszej Bazylice o godz. 18.00 zostanie przedstawiony program muzyczny w wykonaniu młodzieży,  a o godz. 18.30 będzie odprawiona uroczysta Msza Święta. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziny z dziećmi, oraz te małżeństwa które starają się o poczęcie dziecka.  

  3. W czwartek, 31 grudnia zakończenie „Starego Roku”. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne o godz. 17.45, na którym podziękujemy Bogu za wszystkie łaski  i przeprosimy za osobiste i bliźnich naszych grzechy. Po nabożeństwie wieczorna Msza św. o 18.30.
 • Uroczystość Narodzenia Pańskiego

  2015-12-25
  1. Przeżywamy piękne i pełne ciepła Święta Narodzenia Pańskiego. Świętowanie Tajemnicy Wcielenia rozpoczęliśmy o północy uroczystą Mszą św. tzw. Pasterką. Przed nami świąteczny czas rodzinnych spotkań. Niech będą one pełne pokoju, pogody ducha i dzielenia się tym co najpiękniejszego kryją w sobie nasze serca. Bóg dając nam Rok Miłosierdzia daje nam szczególny czas łaski. Zaprasza nas, abyśmy duchowo przeszli przez Bramę Miłosierdzia i uświadomili sobie prawdę, że On od każdego z nas oczekuje nawrócenia, poprawienia relacji z bliźnimi i pochylenia się nad drugim człowiekiem, co wyraża hasło: Bądźcie miłosierni jak Ojciec.
 • 4 Niedziela Adwentu

  2015-12-20
  1. Zbliżają się Święta, na które dzięki waszej hojności przygotowaliśmy 284 pokaźne paczki dla ubogich osób i rodzin naszej parafii. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za dary, a członkom parafialnego Zespołu Caritas za wielki trud i poświęcony czas. Dzisiaj Caritas po Mszach św. rozprowadza świece  zbierając fundusz na „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
   
  2. Dzisiaj w naszej wspólnocie zakonnej imieniny obchodzi O. Zefiryn, opiekun Wspólnot: Żywego Różańca i Odnowy w Duchu Św. Solenizantowi życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej, otaczając go naszą modlitwą. Zapraszamy też na Mszę św. imieninową w najbliższy wtorek o godz. 18.30.
   
  3. W czwartek 24 grudnia w swoje 78 urodziny, Mszy św. Roratniej  o godz. 6 będzie przewodniczył Ks. Bp senior, Kazimierz Górny. Polecamy go waszej modlitwie i zapraszamy na Eucharystię do Cudownej Kaplicy Matki Bożej.
 • 3 Niedziela Adwentu (Gaudete)

  2015-12-13
  1.Dzisiaj przed Mszą św. o godz. 15 zostaną uroczyście otwarte drzwi naszej Bazyliki na rozpoczęcie Nadzwyczajnego Roku Świętego, Roku Miłosierdzia, która została uhonorowana w diecezji jako kościół stacyjny. Papież Franciszek w specjalnej bulli „Misericordiae vultus” o miłosiernym obliczu Boga Ojca objawiającym się w Chrystusie postanowił, iż każdy katolik może 1 raz codziennie (od 8 grudnia tego roku do 20 listopada roku przyszłego)  zyskać odpust zupełny.
   
  2. Dzisiaj przeżywamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, módlmy się w intencji naszej Ojczyzny; o pokój i ład wewnętrzny, aby mogła pomyślnie się rozwijać dla dobra naszego i przyszłych pokoleń.
  W Rzeszowskiej Farze wieczorem Msza św. w intencji Ojczyzny, a przed południem przy Urzędzie Marszałkowskim poświęcenie pomnika ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej.
   
  3. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone ubiegłej Niedzieli do puszki. Na pomoc Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy kwotę 2 880 zł.
 • 2 Niedziela Adwentu

  2015-12-06
  1.Dzisiejsza Niedziela jest Dniem modlitwy za Kościół na Wschodzie. Złożone dzisiaj po Mszach św. ofiary do puszek, Referat Misyjny przekaże na wsparcie dla uciśnionych i prześladowanych.
   
  2. Gorąco dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas za zorganizowanie wczoraj dla dzieci spotkania ze św. Mikołajem. Szczególne podziękowanie składamy dla nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Towarnickiego, za przygotowanie 70 paczek mikołajkowych. Naszej Młodzieży Franciszkańskiej wyrażamy wdzięczność za oprawę tej uroczystości i pomoc w jej przeprowadzeniu.
   
  3. W przyszłą Niedzielę Parafialny Caritas po Mszach św. będzie rozprowadzał świece w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
 • 1 Niedziela Adwentu

  2015-11-29
  1. Gorąco dziękujemy wszystkim parafianom, którzy życzliwie przyjęli w swoim domu naszych braci z opłatkami. Dziękujemy też za ofiary złożone przy tej okazji. Tych, którzy chcieliby nabyć jeszcze opłatki, zapraszamy do zakrystii po Mszy św.
   
  2. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent i nowy rok duszpasterski, którego hasłem będą słowa: „Nowe życie w Chrystusie”, oraz bezpośrednie przygotowanie do ŚDM w Krakowie. Wraz z rozpoczęciem nowego roku liturgicznego w polskim Kościele inaugurujemy wielki jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski. Widocznym znakiem Jubileuszu w każdym kościele, jest jubileuszowa świeca.
   
  3. W adwentowy czas czuwania, modlitwy i przygotowania do głębokiego przeżycia Tajemnicy Narodzenia wprowadza nas Msza św. Roratnia u stóp Matki Bożej. Jak co roku, w naszej Bazylice Roraty z krótkim rozważaniem, odprawiane będą codziennie o godz. 6 rano, natomiast dodatkowo Roraty dla dzieci będą miały miejsce we wtorek i w czwartek o godz. 16.30. Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału.
 • 34 Niedziela Zwykła Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

  2015-11-22
  1. W ubiegłą niedzielę Parafialny Zespół Caritas przeprowadził zbiórkę do puszek na mikołajowe paczki dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Dzięki Waszej życzliwości zebrano 2459 zł. Składamy wszystkim serdeczne podziękowania i zapewniamy o modlitwie.
   
  2. Dziś obchodzimy święto patronalne Akcji Katolickiej oraz czcimy św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej. Z tej okazji Panu Michałowi, naszemu organiście oraz członkom Chóru wyrażamy wdzięczność za ubogacanie liturgii i życzymy, aby ta posługa przynosiła jak najwięcej satysfakcji i duchowych owoców. Jutro (23 listopada) o godz. 19.00 w Centrum Bernardyńskim odbędzie się spotkanie Chóru, na które zapraszamy chętnych nowych kandydatów.
   
  3. Zapraszamy na koncert z okazji Jubileuszowych Dni Papieskich, który odbędzie się w naszej Bazylice 28 listopada (sobota) po Mszy św. wieczornej o 18.30.
Strony: « Poprzednia 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 45 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.