Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Ogłoszenia
 • 33 Niedziela Zwykła

  2015-11-15
  1. Dzisiaj po każdej Mszy św. Parafialny Caritas przeprowadza zbiórkę do puszek, na zorganizowanie mikołajowych paczek dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii..
   
  2. Ubiegłej Niedzieli na wsparcie chrześcijan w Syrii zebraliśmy kwotę 5040  zł. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary, a Wspólnocie Różańcowej za przeprowadzenie kwesty.
   
  3. Jutro od godz. 12 w budynku Szkoły Specjalnej przy ul. Marszałkowskiej, nieodpłatnie będą wydawane jabłka. Chętnych, którzy będą zainteresowani ich nabyciem prosimy, aby zabrali ze sobą dokument tożsamości.
 • 32 Niedziela Zwykła

  2015-11-08
  1. Dzisiaj po każdej Mszy św. przeprowadzamy zbiórkę do puszek, na wsparcie Syrii.
   
  2. W dalszym ciągu, w zakrystii można składać wypominki za zmarłych, których polecamy Bogu przez cały miesiąc w wieczornym nabożeństwie o 17.30 i ofiarowanej za nich Mszy św. o godz. 18.30.
   
  3. W środę, 11 listopada, przeżywamy 97. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Rzeszowie rozpoczną się Mszą św. o godz. 11.00 w Farze, a o godz. 12.30 odbędą się uroczystości na Placu Farnym, przed pomnikiem płk. Leopolda Lisa-Kuli. W naszej Bazylice porządek Mszy św. jak w dni powszednie. Zachęcamy do modlitwy w int. Ojczyzny.
 • 31 Niedziela Zwykła - Uroczystość Wszystkich Świętych

  2015-11-01
  1.Dzisiaj w Uroczystość Wszystkich Świętych, w naszej Bazylice porządek Mszy św. jak w każdą Niedzielę. Natomiast na rzeszowskich cmentarzach Msza św. o godz. 14 apo niej procesja z modlitwami za zmarłych. Jedynie na Starym Cmentarzu przy ul. Targowej, Msza św. i procesja za zmarłych odbędzie się jutro 2 listopada o godz. 17.
  W naszej świątyni Nabożeństwo za zmarłych połączone z procesją do pięciu ołtarzy będzie miało miejsce o godz. 17.45. dzisiaj i jutro 2 listopada.
   
  2. W dalszym ciągu, w zakrystii można składać wypominki za zmarłych, których będziemy polecać Bogu przez cały miesiąc w wieczornym nabożeństwie o 17.30 i ofiarowanej za nich Mszy św. o godz. 18.30.
 • 30 Niedziela Zwykła - Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła

  2015-10-25
  1. Zbliża się listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. W zakrystii można składać wypominki za zmarłych, których będziemy polecać Bogu przez cały miesiąc w wieczornym nabożeństwie o 17.30 i ofiarowanej za nich Mszy św. o godz. 18.30. Pod chórem i w przedsionku kościoła są gotowe do wypełnienia wspominkowe druki, które można je zabrać, czytelne wpisać imię i nazwisko zmarłego, a potem przynieść do zakrystii. Dobrowolne ofiary złożone przy tej okazji, przeznaczone są na prace renowacyjne w naszym Sanktuarium.
   
  2. W przyszłą Niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszej Bazylice porządek Mszy św. jak w każdą Niedzielę. Natomiast na wszystkich cmentarzach w Rzeszowie o godz. 14 będzie odprawiona Msza św., a po niej procesja z modlitwami za zmarłych. Jedynie na Starym Cmentarzu przy ul. Targowej, Msza św. i procesja za zmarłych odbędzie się 2 listopada o godz. 17.
 • 29 Niedziela Zwykła (misyjna)

  2015-10-18
  1.Dzisiaj przeżywamy w Kościele Światowy Dzień Misyjny – taca przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne.
   
  2. Ubiegłej Niedzieli obchodziliśmy XV Dzień Papieski pod hasłem: "„Jan Paweł II - Patron Rodziny”. Młodzież Franciszkańska zebrała do puszek ofiary na wsparcie stypendystów JPII.  W kwocie 3721 zł. Gorąco dziękujemy młodzieży za zbiórkę, a wam kochani za złożone ofiary.
   
  3.Do przyszłej Niedzieli, w Rzymie trwa Synod Biskupów, poświęcony godności i  roli  rodziny w Kościele i w życiu społecznym. Bierze w nim udział również nasz ordynariusz, bp Jan Wątroba, który prosi o modlitwę w intencji uczestników Synodu. Zachęcamy więc do modlitwy poprzez udział w nabożeństwie różańcowym o godz. 17.45.
 • 28 Niedziela Zwykła (XV Dzień Papieski)

  2015-10-11
  1. Dzisiaj obchodzimy XV Dzień Papieski pod hasłem: "„Jan Paweł II - Patron Rodziny”. Po Mszy św. Młodzież Franciszkańska zbiera do puszek ofiary na wsparcie stypendystów JPII. Już z góry dziękujemy za wsparcie materialne tego dzieła.
  Dzisiaj też po Mszy św. godz. 15 w Katedrze zostanie uroczyście otwarty i poświęcony Par Papieski JPII, na błoniach, gdzie 2 czerwca 1991 roku JPII odprawił Mszę św. podczas której beatyfikował bpa Józefa Sebastiana Pelczara, głównego patrona naszej diecezji
   
  2. Październik, to miesiąc modlitwy różańcowej, do której szczególnie zachęca Matka Najświętsza. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe w naszej Bazylice o 17.45.
 • 27 Niedziela Zwykła - Uroczystość św. Franciszka

  2015-10-04
  1.Dzisiaj czcimy św. Franciszka z Asyżu, założyciela naszego zakonu. Dziękując Bogu za dar życia zakonnego, zapraszamy was do modlitwy o nowe powołania do naszej bernardyńskiej wspólnoty.
   
  2. Trwa miesiąc szczególnej, różańcowej modlitwy. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe w naszej Bazylice o 17.45. Starsi chętniej przychodzą na Różaniec, brakuje młodzieży i dzieci, które Matka Najśw. w Fatimie w 1917 roku prosiła, aby odmawiały tę modlitwę. Gorąco zachęcamy i ponawiamy prośbę Maryi: odmawiajcie różaniec, dzisiaj kiedy jak widać, wielu ludzi się gubi, czasem i ci, którzy mają być przewodnikami. Choroba duszy, a może i choroba psychiki może dotknąć różnych osób, trzeba gorącej modlitwy.
 • 26 Niedziela Zwykła

  2015-09-27
  1. W tym tygodniu przypadają imieniny zakonne o. Rafała Klimasa, proboszcza, gwardiana klasztoru i kustosza Sanktuarium oraz Pana Michała Legowicza, organisty. Składając solenizantom serdeczne życzenia obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Rzeszowskiej zapraszamy do wspólnej modlitwy w ich intencji we wtorek, 29 września, o godz. 18.30.
   
  2. Dzisiaj na rzeszowskim Rynku w ramach Światowego Dnia Serca, promującego zdrowy tryb życia, będą punkty konsultacyjne, w których będzie można wykonać badania (ciśnienie, poziom cukru, EKG, itp.)
   
  3. W Watykanie w dniach 4 – 25 października odbędzie się Synod o rodzinie. Prosimy o modlitwę przed i w czasie trwania Synodu.
 • 25 Niedziela Zwykła

  2015-09-20
  1. W całej Polsce obchodzimy dziś 49. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tej okazji po każdej Mszy św. zorganizowana jest zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Radia „Via” oraz rozdawane są okolicznościowe obrazki. Za wsparcie tej katolickiej rozgłośni składamy serdeczne Bóg zapłać.
   
  2. W dniach 25 – 26 września na Jasną Górę po raz XIX pielgrzymują maturzyści diecezji rzeszowskiej. Szczegóły pielgrzymki u katechetów i na stronie www.wk.rzeszow.pl
   
  3. Osoby zakonne, które chcą udać się w autokarowej pielgrzymce na Jasną Górę w sobotę, 26 września, mogą się jeszcze zgłaszać
 • 24 Niedziela Zwykła

  2015-09-13
  1. Dobiegł końca główny odpust w naszym Sanktuarium Pani Rzeszowa. W ciągu tych sześciu dni modliliśmy się z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi, oraz chorymi za nasze rodziny, diecezję i cały naród. Wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w to modlitewne czuwanie, serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również za ofiary i wsparcie materialne prac renowacyjnych i konserwatorskich przy Wielkim Ołtarzu.
   
  2. W zakrystii jest już terminarz Mszy św. na przyszły rok. Tych, którzy chcą zamówić okolicznościową Mszę św. z konkretnym terminem prosimy, aby nie odkładali tego na ostatnią chwilę, bo potem brakuje miejsca.
   
  3. W dniach od 13 do 19 września przeżywamy w Polsce V Tydzień Wychowania. Módlmy się o światło i mądrość dla wychowawców i nauczycieli, oraz o męstwo i odpowiedzialność dla rodziców, aby umieli bronić swoje dzieci przed złymi wpływami otoczenia, oraz niektórych instytucji.
 • 23 Niedziela Zwykła

  2015-09-06
  1 Jutro wieczorem rozpoczynamy główny, doroczny odpust w naszym Sanktuarium Pani Rzeszowa. W roku 1998 Rada Miasta podjęła Uchwałę, aby M.B. Rzeszowską ogłosić naszą Patronką. Decyzję tę przypieczętowała Stolica Apostolska, która w 2008 roku naszą świątynię podniosła do rangi Bazyliki Mniejszej i na dzień 12. września ustanowiła uroczystość ku czci Najśw. Maryi Panny Rzeszowskiej . To sprawiło, że uroczystość Narodzenia Matki Bożej 8. września rozpoczyna nasze religijne i liturgiczne świętowanie, a zamyka go uroczystość M.B. Rzeszowskiej 12. września.
  Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich: dzieci młodzież i starszych. Do modlitwy indywidualnej, rodzinnej i w grupach apostolskich. Mamy wiele ważnych spraw do powierzenia Bogu przez ręce Maryi, która tutaj zapewniła nas o swoim wstawiennictwie.
  Tygodniowy Odpust rozpoczynamy jutro Nieszporami Maryjnymi o godz. 18 i uroczystą Mszą św.,po której Zespół Szkół Muzycznych wykona piękny koncert. Zakończymy Odpust 12. września  w Ogrodach Bernardyńskich o godz. 18 uroczystą Sumą Pontyfikalną, po której koncert wykonają muzycy z Warszawy: Monika Grajewska i Dariusz Janus.
  Dokładny program Odpustu znajduje się w gablocie kościelnej, oraz na ulotkach rozłożonych pod chórem i na bocznych ołtarzach. Prosimy, abyście zabrali je do domu, zapoznali się z programem i zaplanowali czas na wspólną z nami modlitwę.
  Informujemy, że w dniu 8 i 12 września porządek Mszy św. w naszym Sanktuarium będzie jak Niedzielę, w pozostałe dni Odpustu jak w dni powszednie.
 • 22 Niedziela Zwykła

  2015-08-30
  1. Zapraszamy dziś na Dożynki Diecezjalne i Wojewódzkie. Początek przy Katedrze o godz. 11.00. Msza św. o godz. 12.00.
   
  2. We wtorek, 1 września  76. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o modlitwie za Ojczyznę. Rozpoczynamy również nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. dla uczniów Zespołu Szkół Nr 1 im. A. Towarnickiego o godz. 8.00. Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 będą inaugurować nowy rok szkolny Mszą św. 9 września o godz. 9.00 w ramach Odpustu M.B. Rzeszowskiej. Podejmijmy wielkie dzieło wychowania młodego pokolenia we współpracy z rodzicami, nauczycielami i katechetami oraz przez modlitwę.
   
  3. Zapraszamy na Dożynki Ogólnopolskie na Jasnej Górze w dniach 5-6 września.
Strony: « Poprzednia 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 45 Następna »
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.